porownalem Samsunga HT-TP 75 i HT-P1200

jakubek

New member
Re: Panasonic DMR-EH50

witam, od kilku dni nurtuje mnie pytanie, ktory lepszy? Zdawac by sie moglo ze drozszy a jednak ... nie. Z mojej obserwacji ktora chcialbym sie podzielic wynika ze: co drozsze nie znaczy lepsze. Zestaw 1200 kosztuje w sklepie 4999. Ten drugi 2500. Moc ta sama. Wyjscia prawie identyczne, mozliwosci odtwarzania tez. 1200 wyglada swietnie choc to zawsze kwestia gustu. 75 troche zwyczajnie ale jak mowilem - kazdy lubi co innego. Ze wzgledu na to ze dysponuje gotowka na jeden i drugi zestaw postanowilem je sprawdzic. Gdzie roznica? przede wszystkim system autokalibrowania. Drozszy ma, tanszy nie. Jak sie sprawdza nie wiem. Moze ktos mi podpowie. Druga rzecz to przeksztalcanie sygnalu dwukanalowego na szesc. Podobno lepszy efekt surround. Ta kwestie rowniez pozostawiam otwarta na tym forum. Poza tym wszystko to samo. Zdecydowalem sie jednak na .... HT-TP 75. Dlaczego?? po odsluchu na jednym i drugim plyty Audio - DVD przy tych samych ustawienia i ustawinej glosnosci drozszy nie dosc ze byc bardziej cichy to jego "aktywny" subwoofer mial sie nijak do jego "pasywnego" brata. Aktywny czyc bylo w tle, wypelnial dzwiek natomiast pasywny wrecz demolowal i zrzucal wszystko co na nim stalo. A to przy ustawieniu "0".
Dzwiek kolumn glownych w obu zestawach byl czysty i jak dla mnie dla muzyki na bardzo dobrym poziomie zarowno przy jazzie jak i rapie. W koncu to tylko kompletny zestaw kina a nie S97 z xr 70 i Jamo serii 8. Wyobrazam sobie ze podczas filmu bedzie jeszcze lepiej. Centralny glosnik nie dosc ze maly to bardziej "agresywny" od glosnikow glownych. Milo posluchac :) I raz jeszcze te bassy. Dla mnie to tylko pasywny sie sprawdzil. I to mnie przekonalo. Mam nadzieje ze ktos jeszcze mial okazje testowac te sprzety i podzieli sie swoimi uwagami. Pozdrawiam Jakubek.
 

xroma

New member
Nie za duzo moge powiedziec na temat HT-P1200. Tyle co 'liznelem"go w MM. Sam zdecydowalem sie na Ht-TP75 i swojego wyboru nie zaluje. Ogladanie filmu jest czysta przyjemnoscia, dynamika ogromna nawet przy cichym sluchaniu ( regulowane ) Czystosc dzwieku, sila basu i te dialogi....... "centralny" powinien dostac jakąś nagrodę :) Wiem ze ktos moze teraz powiedziec "kazdy chwali to co ma" ale ja naprawde dlugo wybieralem zestaw , odsluchalem jednego utworu chyba na kilkunastu sprzetach w niezliczonych salonach ( sprzedawcy mieli mnie dosc )

Co do przerabiania dzwieku z dwukanalowego na 5.1 to mysle ze HT-TP75 radzi sobie z tym doskonale. Posiadam nowy tuner cyfry+ thomsona i narazie podaje tylko 2 kanaly a dekoder DolbyProLogic II zalatwia reszte. Wkrótce ma być nowsze oprogramowanie do w/w dekodera aby moc wykorzystywac wyjscie na digital ( fizycznie wyjscie w tym tunerze juz jest )

Coz moge wiecej powiedziec - POLECAM HT-TP75 szkoda przeplacac za wyglad , a HT-TP75 i tak jest piękne :)
 

myszek

New member
mam pytanie odnosnie Samsunga HT-TP75. chodzi mi o gniazdo USB. czy nie ma z nim problemow i czy moze ktos sprawdzal czy wykrywa on dyski twarde na USB (np taki http://allegro.pl/item87508349_40gb_zewnetrzny_usb_2_0_super_slim_sklep_poznan.html ) zalezy mi na tym poniewaz szybko przesylam z kompa na dysk film tylko podpinam do kina i dziala a nie musze ciagac sie z calym kompem do tv (mam samsunga LE 40M51) albo nagrywac filmow na plyty
i mozna znalezc gdzies wieksze zdjecia tego zestawu? glownie chodzi mi o ten amplituner z dvd :)
prosze o odpowiedz :)
 
Ostatnia edycja:

xroma

New member
Witam !
To wejscie rozpoznaje kazde urzadzenie do którego nie trzeba stosowac dodatkowych sterownikow. Jest podepniesz taki dysk do kompa i od razu go zobaczy to kino tez sobie z tym poradzi.
 

myszek

New member
no tu moze byc problem. w win xp sp2 nie trzeba bo on ma swoje ale w innych systemach i w tym wypadku nie wiem jak moze byc :)
 

xroma

New member
to powiem inaczej - powinny chodzic wszystkie dodatkowe urządzenia które sprzedawane są bez płyty ze sterownikami.

W instrukcji wpisane są 2 dyski twarde:
Produkt| Producent| TYP
Cutie | seroteh | POCKET HARD DISK DRIVE
Momobay UX-2 | DVICO | USB 2.0
 

marecki78

New member
Witam, noszę się z zamiarem kupna właśnie HT-TP75 i mam pytanie - jak wygląda sprawa wejścia audio in? Co to jest, mały jack? Próbowaliście puścić przez to sygnał z komputera? Osobiście to chcę przez dvi podłączyć PC z TV a audio z PC do Samsunga. Jak to się sprawdzi?
 

xroma

New member
Wejscia audio do kina sa na chinch. Jest tez wejscie do dzwięku digital. Jesli chcesz podlaczyc PC-ta musisz zaopatrzyc sie w przejsciowke mały jack - 2x chinch.
 

patricom

New member
A co z divx'em?? Jaki format plików tekstowych czyta??

Na stronie producenta, ani nigdzie indziej nie znalazłem informacji o formacie plików tekstowych, które rozpoznaje jeden lub drugi sprzęt. NIe wiadomo również czy czytają polskie znaki.
Byłem zdecydowany na 1200 ale po waszych komentarzach juz sam nie wiem...
 

xroma

New member
Ht-TP75 czyta format .txt z polskimi znakami. Pozatym jest jeśli któryś zestaw tego nie robi, wystarczy zciągnąć ze strony samsunga najnowsze oprogramowanie i wgrac do kina. Instrukcja na www.samsung.pl
 
Do góry