Panasonic DMR-EH50

SR-71

New member
komponent

Zastanawiam się nad nagrywarką panasonica DMR-EH50 i mam takie pytania:

1.czy tuner odbiera dźwięk w nicamie,bo nic nie piszą na ten temat?
2.czy czyta pliki mpeg2 nagrane na komputerze z karty DVB i zrzucone na płytki jako data z zakończeniem .mpg?
3.jak z głośnością,czy jest cicha,czy wieczór może przeszkadzać hałas?
4.czy jest możliwość wpakowania większego dysku z czasem?
5.no i najważniejsze,jak z jakością obrazu?
 

tuptus55

New member
SR-71 napisał:
Zastanawiam się nad nagrywarką panasonica DMR-EH50 i mam takie pytania:

1.czy tuner odbiera dźwięk w nicamie,bo nic nie piszą na ten temat?
2.czy czyta pliki mpeg2 nagrane na komputerze z karty DVB i zrzucone na płytki jako data z zakończeniem .mpg?
3.jak z głośnością,czy jest cicha,czy wieczór może przeszkadzać hałas?
4.czy jest możliwość wpakowania większego dysku z czasem?
5.no i najważniejsze,jak z jakością obrazu?
1. Powinien tu specyfikacja KLIK
2. Powinien bo sam tak nagrywa
 

maszek

New member
Bez reklam
SR-71 napisał:
Zastanawiam się nad nagrywarką panasonica DMR-EH50 i mam takie pytania:

1.czy tuner odbiera dźwięk w nicamie,bo nic nie piszą na ten temat?
2.czy czyta pliki mpeg2 nagrane na komputerze z karty DVB i zrzucone na płytki jako data z zakończeniem .mpg?
3.jak z głośnością,czy jest cicha,czy wieczór może przeszkadzać hałas?
4.czy jest możliwość wpakowania większego dysku z czasem?
5.no i najważniejsze,jak z jakością obrazu?

proponuję abyś zajrzał do instrukcji dla UK
http://www.panasonic.co.uk/customer-Support/download-centre.asp?did=134048&fmt=pdf zacznacz checkbox I Accept i kliknij na download (nie wiem tylko, czy te nagrywarki są tak samo wyposażane na rynek polski).
z instrukcji (zajrzałem do niej wyrywkowo) wynika że:

1. przy nagrywaniu dźwięku ze stacji TV płatnych nagrywa audio oryginalne i dubbing tylko na HDD i płyty DVD-RAM. Na płytach DVD-R, -RW i +R nagra tylko jedno z wcześniej wspomnianych audio -takie jakie zostanie wybrane w opcjach.
Nie doszukałem się infa o tunerze stereofonicznym NICAM - pewnie nagra z anteny w mono a po złaczu to co mu sie poda - analogicznie jak magnetowid stereo. Głowy jednak nie dam

2. mpeg to nie końcówka plików tylko standard definiujący przede wszystkim sposób kompresji zapisu obrazu - polecam http://mpegformat.republika.pl/standardmpeg1024.html
Nagrywarka czyta formaty: DVD-RAM; DVD-R,-RW; DVD+R,+RW; CD-R/RW itd http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2574

3.nie miałem okazji przetestować

4.pewnie tak, skoro model wyższy EH rózni sie tylko ceną, dyskiem o pojemności 200GB i dodatkowym wejściem DV. Rozsądnie będzie to sprawdzic po... zakończeniu gwarancji producenta. Inna sprawa że wówczas będa zapewne dostępne nowocześniejsze i bogatsze w opcje nagrywarki.

4. producent podaje, że jest rewelacyjna zwłaszcza przy nagrywaniu materiału z VHS - podnosi ilość linii z 250 do 500.

Panasonic sugeruje cenę 1600 zł ale EH50 mozna już kupić za kwote do 1300 zł. http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_37&products_id=582
 

tom

New member
Co wybrać plazme czy LCD pomocy!!!

Proszę odpowiedzieć mi na pytanie, czy ta nagrywarka panasonica odtwarza karty memory stick?
 

SR-71

New member
Kuiłem DMR-EH50 i już przy podłączaniu problem,mianowicie nie działa modulator antenowy,który jest mi potrzebny do puszczenia obrazu na drugi TV.Wie ktoś jak go uruchomić?
 

maszek

New member
Bez reklam
A sprawdziłeś w instrukcji czy ta nagrywarka posiada modulator?
Ja mam wersję angielską instrukcji i nie widzę w niej wzmianki o możliwości przesyłania sygnału z EH50 do TV poprzez coaxial RF - jedynie przez Euro AV1 lub audio/video out. Z tego by winikało, że RF In i RF Out to nic innego jak tylko "przelotka" sygnału umozliwiąjaca nagrywarce pobrać sygnał z anteny do recordingu
i przekazać dalej do telewizora.
Na marginesie - podziej się informacją, czy EH50 ma mozliwość strojenia wszystkich zakresów czy tyklo UHF 21-60?
Pytam, bo urządzenia na rynek UK są czasem inaczej wyposażane niż te, które trafiaja do Polski.
 

SR-71

New member
Sony KDL-S40A11E vs S40A10E

maszek napisał:
A sprawdziłeś w instrukcji czy ta nagrywarka posiada modulator?
Ja mam wersję angielską instrukcji i nie widzę w niej wzmianki o możliwości przesyłania sygnału z EH50 do TV poprzez coaxial RF

W angielskiej instrukcji PDF na stonie 21 pisze,że ma modulator.Dzwoniłem do panasonika i gościu powiedział mi,że tylko wersja angielska ma modulator,polska i inne nie.

A swoją drogą to nagrywarki z innych firm np. sony,pioneer mają modulator?
 

SR-71

New member
maszek napisał:
Na marginesie - podziej się informacją, czy EH50 ma mozliwość strojenia wszystkich zakresów czy tyklo UHF 21-60?
Pytam, bo urządzenia na rynek UK są czasem inaczej wyposażane niż te, które trafiaja do Polski.

Wszystkich w Polsce dostępnych.
 

maszek

New member
Bez reklam
SR-71 napisał:
maszek napisał:
A sprawdziłeś w instrukcji czy ta nagrywarka posiada modulator?
Ja mam wersję angielską instrukcji i nie widzę w niej wzmianki o możliwości przesyłania sygnału z EH50 do TV poprzez coaxial RF

"W angielskiej instrukcji PDF na stonie 21 pisze,że ma modulator.Dzwoniłem do panasonika i gościu powiedział mi,że tylko wersja angielska ma modulator,polska i inne nie."

właśnie ją przeglądam - na stronie 21 jest podana instrukcja programowania pilota od EH50 do sterowania urządzeniami TV i DVD. Przypisojesz w menu nagrywarki kod producenta telewizora i DVD po to by sterować jednym pilotem trzy urzadzenia. Nie widze tutaj wzmianki o modulatorze.



"A swoją drogą to nagrywarki z innych firm np. sony,pioneer mają modulator?
"

Nie sprawdzałem ale zastanawiam sie po co nagrywarce modulator? Przesyłanie obrazu po kablu antenowym mija sie chyba z celem choćby ze względu na jakość obrazu jaka otrzymasz.
 

maszek

New member
Bez reklam
SR-71 napisał:
maszek napisał:
Na marginesie - podziej się informacją, czy EH50 ma mozliwość strojenia wszystkich zakresów czy tyklo UHF 21-60?
Pytam, bo urządzenia na rynek UK są czasem inaczej wyposażane niż te, które trafiaja do Polski.

Wszystkich w Polsce dostępnych.
masz rację - strona 58-59 - mój błąd, nie zaglądałem tak daleko w instrukcję.
 

maszek

New member
Bez reklam
Faktycznie są tam dwie instrukcje.
Plik o pojemności 4,33MB to instrukcja rqt8033_3b.pdf.
Natomiast plik o pojemności 4,31MB to instrukcja rqt8027_3l (i tę właśnie posiadałem). ściągnąłem ten drugi plik i porównałem - masz rację. W RQT8033 na stronie 20-21 jest mowa o ustawianiu kanału na RF_Out. W RQT8027 na stronie 20 programowanie pilota pod TV i DVD. Omawialiśmy więc model EH50 na podstawie dwóch różnych instrukcji - nieźle :)

Co do możliwości podłączenia kilku telewizorów po RF - może masz rację? Ja jednak preferuję mniej "skomplikowane" rozwiązania połączeń. Ale zostawmy na boku mimo wszystko mało istotne sprawy.

Lepiej napisz jak Ci się sprawuje ta nagrywarka. Może zdecyduję sie na zakup? Najgorsze, że co chwilę producenci "mamią" nas nowymi rozwiązaniami (złącza hdmi, odtwarzanie divx, R Double Layer itd). Trudno sie na coś zdecydować. Zwłaszcza że zapłacisz za sprzet powyżej tauzena i okaze się że wkrótce to będzie staroć.
siema
 

SR-71

New member
maszek napisał:
Lepiej napisz jak Ci się sprawuje ta nagrywarka. Może zdecyduję sie na zakup?
siema

Oto pierwsze spostrzerzenia użytkowania DMR-EH50:

Plusy
1.jest praktycznie bezgłośna,nawet wieczór
2.ma NICAM
3.bardzo ładnie nagrywa z satelity przez RGB i kablówki w trybie LP,a w SP i XP bez różnicy z oryginałem,ale w LP przy przewadze niektórych kolorów podczas nagłego przejścia ze scen ciemnych do jasnycjh widać przez ułamek sekundy pociemnienie i rozjaśnienie obrazu,co mnie troche drażni
4.super jest tryb FR,który dopasowuje kompresje do wyznaczonej długoći filmu,tak żeby weszlo na styk na płyte,nawet jak nagrywamy na dysk
5.ma wszystkie niezbędne opcje edycji,można np.wyciąć reklamy i wypalić film bez nich
6.przydatny jest tryb Q-link,który pobiera dane o parametrach i koejnoći kanałów z telewizora,i to nie tylko panasa,ae też innych firm np.SONY

Minusy
1.niestety nie czyta plików mpeg2 z rozszerzeniem .mpg nagranych z karty DVB,a wiele badziewnych odtwarzaczy je czyta
2.brakuje podstawowowych opcji takich jak zapamiętywamnie miejsca w którym przerwano odtwarzanie każdego filmu,przewijania o wpisaną wartość czasu tak jak działa funkcja time search w magnetowidach panasonica
3.nagrywarka jest gotowa do pracy dopiero po 25 sekundach od włączenia,mimo,że nagrywać można po 1 sec
4.podczas nagrywania z kablówki nie można oglądać satelity podłączonej przez RGB,bo nie ma opcji TV/AV i możliwości przepuszczenia obrazu do TV
 

Adam Żeglarz

New member
Nagrywarka Panasonic DMR-EH50 - pytania

Witam i pozdrawiam uczestników forum!:)
Myślę nad kupieniem nagrywarki Panasonic DMR-EH50 (albo z serii EH55) i Wasza wymiana poglądów (głównie SR-71 i Maszka) ze stycznia dała mi sporo odpowiedzi. Przestudiowałem też instrukcję do EH50 (do 55-tek nie ma w internecie). Byłbym wdzięczny jeszcze za parę szczegółów na ich temat:
  • Czy EH55 (-S, -EP-K, -EP-S) ma jakieś niekorzystne różnice względem EH50?
  • Czy coś można powiedzieć o przewidywanej trwałości jednego i drugiego sprzętu?
    icon5.gif
  • Mam zamiar używać prawie wyłącznie trybu EP-8h, w którym na HDD mają się zmieścić 142 godz., a na płycie 8 godz. Dotąd używałem VHS-u w trybie LP i byłem zadowolony – czy mogę liczyć na zbliżoną jakość? Mam na myśli nagrywanie polskich programów telewizyjnych z anteny naziemnej.:rolleyes:
  • Jaka jest max szybkość “przewijania” z podglądem dla nagrań w trybie EP-8h (dla HDD i dla DVD-RAM)?:shock:
  • Bardzo cenną dla mnie funkcją jest odtwarzanie z HDD jednego nagrania podczas gdy timer dokonuje innego nagrania (też na HDD). Czy to dobrze działa? Czy wtedy nie słychać uciążliwie bzykania głowicy? A to samo przy zapisie i odczycie DVD-RAM-u?:|
  • Instrukcja ostrzega (str. 4), że w razie padnięcia zasilania w trakcie zapisu lub odczytu zawartość może być uszkodzona. Czy odnosi się to tylko do aktualnego nagrania, czy do całego dysku? (lub całej płyty)?:(
  • Czy nie piszczy bez potrzeby? Mój magnetowid, też Panasonic, przy programowaniu timera potwierdzał bipem każdy klawisz, co było złoszczące zwłaszcza podczas repetycji (generującej serię bipów); musiałem dać piszczek do odcięcia.:confused:
  • Może jeszcze o czymś chcecie mnie ostrzec?:idea:
Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam
Adam Żeglarz (nowicjusz na forum)
 
Ostatnia edycja:

SR-71

New member
Adam Żeglarz napisał:
Witam i pozdrawiam uczestników forum!:)
Myślę nad kupieniem nagrywarki Panasonic DMR-EH50 (albo z serii EH55) i Wasza wymiana poglądów (głównie SR-71 i Maszka) ze stycznia dała mi sporo odpowiedzi. Przestudiowałem też instrukcję do EH50 (do 55-tek nie ma w internecie). Byłbym wdzięczny jeszcze za parę szczegółów na ich temat:
  • Czy EH55 (-S, -EP-K, -EP-S) ma jakieś niekorzystne różnice względem EH50?
  • Czy coś można powiedzieć o przewidywanej trwałości jednego i drugiego sprzętu?
    icon5.gif
  • Mam zamiar używać prawie wyłącznie trybu EP-8h, w którym na HDD mają się zmieścić 142 godz., a na płycie 8 godz. Dotąd używałem VHS-u w trybie LP i byłem zadowolony – czy mogę liczyć na zbliżoną jakość? Mam na myśli nagrywanie polskich programów telewizyjnych z anteny naziemnej.:rolleyes:
  • Jaka jest max szybkość “przewijania” z podglądem dla nagrań w trybie EP-8h (dla HDD i dla DVD-RAM)?:shock:
  • Bardzo cenną dla mnie funkcją jest odtwarzanie z HDD jednego nagrania podczas gdy timer dokonuje innego nagrania (też na HDD). Czy to dobrze działa? Czy wtedy nie słychać uciążliwie bzykania głowicy? A to samo przy zapisie i odczycie DVD-RAM-u?:|
  • Instrukcja ostrzega (str. 4), że w razie padnięcia zasilania w trakcie zapisu lub odczytu zawartość może być uszkodzona. Czy odnosi się to tylko do aktualnego nagrania, czy do całego dysku? (lub całej płyty)?:(
  • Czy nie piszczy bez potrzeby? Mój magnetowid, też Panasonic, przy programowaniu timera potwierdzał bipem każdy klawisz, co było złoszczące zwłaszcza podczas repetycji (generującej serię bipów); musiałem dać piszczek do odcięcia.:confused:
  • Może jeszcze o czymś chcecie mnie ostrzec?:idea:
Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam
Adam Żeglarz (nowicjusz na forum)

1.EH55 większość ma na + w stosunku do EH50,oprócz kółka w pilocie przydatnego głownie w przewijaniu i wyświetlacza,który jest bardziej rozbudowany w EH50.Ogolnie lepiej brać EH55.

2.Trwałość będzie imo głównie zależała od trwałości dysku twardego lub nagrywarki DVD,która po wypaleniu 1000 płyt może się sypać,a dysk po kilku latach może 5,może 7 też zacznie się sypać.

3.EP jest imo lepszy niż LP w magnetowidach panasonika,ale ciut goeszy niż SP,jednak odradzam uzywanie EP,bo LP jest praktycznie nie do odróżnienia od SP i XP,a dużo lepszy niż EP i w LP wchodzi 4:15 min na płyte DVD,a nie 4:00 jak piszą.Ja używam głownie LP i jest super.

4.wszystko działa bezproblemowo i nic nie rzęzi,nawet podzczas nagrywania i odtwarzana z przewijaniem x200 na dysku,na płycie ram nagrywałem i równocześnie odtwarzałem z poślizgiem to co się nagrywało i było ok,ale nie sprawdzałem z przewijaniem

5.Mi padło zasilanie kilka razy podczas nagrywania i nic się nie stało z zawartością dysku,nawet ostało sie to statnie nagranie,oczywiście do momentu zatrzymania przy padnięciu prądu.Jedynie przy wgrywaniu listy programów z TV SONY przez smartlink kasuje mi zaprogramowane timery,nie wiem czemu.

6.Nie ma żadnych bipów jak w magnetowidach,czego mi brakuje.

7.Tak.Mi się nie palą na wyświetlaczu w EH50 2 male czerwone napisy: DVD i LP,ale nie wiem czy się zjarały,czy tak było od początku,bo są naprwde malutkie i moglem nie zauważyć.

A instrukcje do EH55 masz aż 3 na tej stronie
http://www.panasonic.co.uk/customer-Support/download-centre.asp

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Bracket

New member
SR-71 napisał:
Oto pierwsze spostrzerzenia użytkowania DMR-EH50:

......
6.przydatny jest tryb Q-link,który pobiera dane o parametrach i koejnoći kanałów z telewizora,i to nie tylko panasa,ae też innych firm np.SONY

...
Witam mam właśnie ten problem chciałbym wpisać ustawienia np. timera z TV ale kod 08 dla SONY nie działa...:(
chciałbym pozbyć się chociaż pilota od TV przy przełączaniu kanałów...
( wiem że post jest po roku ale może kolega SR-71 jeszcze żyje? ;))
Pozdr. Brack
 
Do góry