Samsung ht bd 1255

Liter1979

Member
Bez reklam
Mam kilka pytań odnośnie kina domowego blu ray samsung ht bd 1255. Chodzi mi o niektóre ustawienia, ponieważ jest to moje pierwsze kino domowe i jestem w tym nieco zielony. Po pierwsze: do czego dokładnie służy funkcja "dynamic compression"? W instrukcji jest to opisane niezbyt dokładnie tak samo jak funkcja "dsp"! Lepiej te funkcje włączyć czy nie? Z tego co się orientuję to dsp daje efekt "kina", "hali" itp. ale u mnie można to tylko włączyć i wyłączyć... Mam także pytanko odnośnie przewodów. Czy w gotowych zestawach kina domowego jest sens kupowania jakiś lepszych przewodów do kolumn? Chodzi mi o to czy wymiana kabli poprawi jakoś dźwięk? No i czy to prawda że najlepiej jeśli wszystkie kable będą tej samej długości? Pytam o to wszystko ponieważ dźwięk w tym kinie nie powalił mnie na kolana (wiem że gotowy zestaw to nie to samo co "składak", ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś więcej) i zastanawiam się czy może coś źle ustawiłem. Dodam jeszcze że jeśli chodzi o obraz to jest ok, może jedynie zbyt ciemny, ale to już kwestia ustawień telewizora... Aha, i jeszcze jedno - czy jest jakaś w miarę "uniwersalna" metoda rozstawienia i ustawienia kolumn? (mój pokój ma ok. 30m2) Dziękuje BARDZO za wszelkie porady, odpowiedzi i wskazówki...
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Fajne forum! Można tu uzyskać tyle porad i wskazówek od ludzi którzy "znają się na rzeczy" i chętnie się z tą wiedzą dzielą że szok !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie denerwuj się ale kupiłeś sprzęt w wysokiej klasie i niewiele osób go widziało a nie mówiąc o zakupie tego modelu.
Kable wystarczą CI w zupełności - producent dobrał odpowiednie.
Ustawienia tradycyjne - więc tu raczej nic nie zmienisz.
Do telewizora zamów sobie kalibrację obrazu :
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
Masz duży pokój więc brakuje i dynamiki z kina zintegrowanego.
Efekty kina czy hall odpuść sobie bo to one tracą ową dynamikę.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
No dobra, tylko co mam zrobić z tym "dsp" ? Bo u mnie można to tylko "on" lub "off" (trudno to wytłumaczyć, chodzi o to że nie daje efektu kina, hali itp.) więc czy mam to włączyć czy nie? Tak samo jesli chodzi o "dynamic compression"... Co zmieniają te ustawienia? No i jak ustawić te kolumny (chodzi mi o głośność itd). Dzięki raz jeszcze za JAKĄKOLWIEK pomoc...
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Aha, jeszcze jedna sprawa, nie związana z moimi pytaniami. Jako "ciekawostkę" dla zainteresowanych zakupem kina domowego "Samsung Ht Bd 1255" To co można przeczytać w prasie, internecie jak i na oficjalnej stronie samsunga to bzdura!!! To kino NIE POSIADA autamatycznej kalibracji dźwięku oraz blutootha. Pisze to, ponieważ już po zakupie tego kina przeczytałem właśnie w prasie itd. że to kino ma te funkcje, co jest kłamstwem. Po wysłaniu maila z pytaniem do samsunga o co chodzi, otrzymałem wiadomość że informacje podane np. na ich stronie "nie są ofertą handlową"!!! Wynika z tego że mogą napisać wszysko co im się podoba... Moim zdaniem jest to wprowadzanie w błąd klienta, ale cóż...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napiszemy do Samsunga.
Sprzęt ma trafić do nas na testy ale dopiero za 10 dni.
Więc wówczas odpowiem Ci na pytania.
 

jarecki77

New member
Też kupiłem ten zestaw - jak dla mnie dzwięk jest znakomity - oczywiście z płyt BD i jakości TrueHD. Jedynym problemem jest sciągnięcie blokady regionalnej ale może z czasem się pojawi na necie.
 

PATYK81

New member
Witajcie mam pytanie odnośnie kina domowego HT-BD 1255. Mianowicie chodzi mi o napisy z rozserzeniem SMI. Czy ktoś próbował nagrać/ odtwarzać film z tym rozszerzeniem? Czy istnieje aktualizacja alby mozna było odczytywać pliki txt zamaist smi? Bardzo prosze od rady i dziękuję bardzo.
 

maniax

New member
jarecki77 napisał:
Też kupiłem ten zestaw - jak dla mnie dzwięk jest znakomity - oczywiście z płyt BD i jakości TrueHD. Jedynym problemem jest sciągnięcie blokady regionalnej ale może z czasem się pojawi na necie.


REGION FREE

Samsung HT-BD1250, HT-BD1255, HT-BD2T, HT-DB120, HT-DB300, HT-DB600, HT-BD650, HT-DB750M

1. Open tray and remove any disks in tray.
2. Close tray.
3. Switch Off Player and Unplug from mains wait 30 seconds (this clears RAM)
4. Reconnect to mains
5. Turn on player with remote.
6. Press ENTER on remote.
7. Press 8, 4, 2, 6, 9. Using keys on remote.
8. Press ENTER on remote. (On some models, the disc tray will open and close tray before powering off.)
9. Switch on power from remote.
10. Player is now Region Free.
 

jarecki77

New member
PATYK81 napisał:
Witajcie mam pytanie odnośnie kina domowego HT-BD 1255. Mianowicie chodzi mi o napisy z rozserzeniem SMI. Czy ktoś próbował nagrać/ odtwarzać film z tym rozszerzeniem? Czy istnieje aktualizacja alby mozna było odczytywać pliki txt zamaist smi? Bardzo prosze od rady i dziękuję bardzo.
Napisy txt bez problemu chodza na tym kinie.

A propo widzieliście na www samsunga pojawiło sie info ze jest soft ktory obsluguje format mkv do tego kina. Pisalem do nich w tej sprawie i otrzymalem odpowiedz ze bedzie dostepny lada moment. REWELACJA !!!
 

jarecki77

New member
PATYK81 napisał:
próbowałem odtwarzać płyte nagraną z napisami txt i nic :( u Ciebie działają nagrane płyty normalnie z napisami txt?
tak u mnie na 100% dzialaja. jest tylko jeden warunek musza miec nazwe taka sama jak film. moze masz jakis inna wersje softu. u mnie jest cos takiego

Software: BEv1.00_090313_XEF

aha w sumie nie probowalem z plyt nagranych tylko z pendrive odtwarzam divx'y
 
Ostatnia edycja:

stasiek2

New member
kiki napisał:
napiszemy do Samsunga.
Sprzęt ma trafić do nas na testy ale dopiero za 10 dni.
Więc wówczas odpowiem Ci na pytania.

Witam - pytanie dotyczące wypowiedzi powyżej - sprzęt jest już w trakcie testów czy nie?

Pozdrawiam

Powyższa wypowiedz z 26-08-2009
 

Slygado

New member
kiki napisał:
napiszemy do Samsunga.
Sprzęt ma trafić do nas na testy ale dopiero za 10 dni.
Więc wówczas odpowiem Ci na pytania.
Przyłączam się do powyższych pytań :)
Jakieś testy się szykują :D
Przymierzam się do zakupu.
 

rewako

New member
Witam serdecznie.
Jestem osobą, która również jest zainteresowana zakupem tego zestawu...
(tak prawdę powiedziawszy jestem już zdecydowany na 99,9%)
Mam tylko pytanie dotyczące jego funkcji dodatkowych, a mianowicie możliwości podłączenia do internetu lub domowej sieci Lan...
Pytam, ponieważ w trakcie poszukiwań różnych informacji na temat zestawu HT-BD1255 na jednej ze stron znalazłem takową informację.
(ta strona to: "samsungfootball.co.uk/hotshots/3/samsung-ht-bd1255-home-theatre-systeml", podałbym pełny link ale nie mogę ze względu na to, że to mój pierwszy post na tym forum...:niewiem:)
Zdaje sobie sprawę, że ta powyższa strona nie należy do za bardzo miarodajnych :roll:
Niestety na żadnej innej stronie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji...
Może ktoś z was coś na ten temat wie więcej?

Osoby zainteresowane kupnem tego "kina" i niemogące doczekać się testów zapowiedzianych przez "kiki", polecam forum anglojęzyczne :
"avforums.com/forums/all-one-systems/1000960-samsung-ht-bd1255-review-also-ht-bd1252-ht-bd125"
 

rewako

New member
jarecki77 napisał:
Napisy txt bez problemu chodza na tym kinie.

A propo widzieliście na www samsunga pojawiło sie info ze jest soft ktory obsluguje format mkv do tego kina. Pisalem do nich w tej sprawie i otrzymalem odpowiedz ze bedzie dostepny lada moment. REWELACJA !!!

Trochę mnie ta wiadomość zdezorientowała.
Zakładałem, że ten sprzęt ma funkcje odtwarzania plików mkv "na dzień dobry"... zaraz po rozpakowaniu z pudełka. :confused:
Nie ukrywam, że jest to jeden z głównych czynników dzięki którym zwróciłem uwagę na niego...

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie odczytu plików tekstowych, a mianowicie polskie czcionki...
wyświetlają się, czy w ich miejscu wyskakują "krzaki"?
 

jarecki77

New member
a wiec tak: kino posiada zlacze LAN ktore oczywiscie sprawdzilem i dziala bez problemu tzn. na kompie udostepniam pliki np mp3, filmy i odtwarzam przez kino. dodatkowo przez to zlacze mozemy wykonac upgrade softu lub laczyc sie na strony producentów filmow BD-Live (oczywiscie jesli plyta ma taka funkcje) mialem juz kilka takich plyt i dziala - sprawdzilem.

jesli chodzi o napisy txt to kino odtwarza je bez problemu i polskie czcionki tez sa prawidlowo wyswietlane

jesli chodzi o mkv to moje kino je nie odtwarza. podobno nowe modele sa juz wypuszczane z nowym softem ale nie wiadomo czy trafisz na nowy model. w kazdym razie pisalem do samsunga i soft z obsluga mkv i youtuba jest i powinien sie pojawic niedlugo na ich stronie.
 
Do góry