Samsung ht bd 1255

marian111

New member
Podpowiedź może taka

Witam

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw kina domowego samsunga HT BD 1255R. Zakup był podyktowany tym że padł mi zestaw Kina Sony i naprawa się nie opłacała.No i przyszedł czas na blue raya. Na początku od razu musiałem wymienić subwoofer bo ten od samsunga był chyba za słaby. Na szczęście nie musiałem kupować bo miałem od starego zestawu sony.Podczas oglądania filmów dzwięk jest zadowalający, ale jak chcę posłuchać muzyki z płyt CD albo mp3 to już jest słabo.Niby bas słychać ale bez wyrazu.Brak głębi,selekcji instrumentów itp.Korektor,dolby itp nie poprawiają. Cały czas mam wrażenie,że dzwięk brzmi plastikowo. Ostatnio pojawijo się u mnie zacięcie audiofilskie i stąd u mnie to rozczarowanie i chęć poprawienia dzwięku.
Zastanawiam się czy nie wystarczyłoby zmienić tylko frontów. Czy wzmacniacz Samsunga je pociągnie.
Jeżeli zmiana frontów to na jakie? Kable od kompletu mam pod podłogą, nowych raczej nie będę rozkładał.
Bardzo będę wdzięczny za sugestie i podpowiedz. Budżet to 1500 - 2000 zł.

Pozdrawiam


Jak chcesz słuchać muzyki to tylko ustaw kino na stereo, nie wiem jakie masz precyzyjne ustawienia,ale najlepiej lpcm, muzyka, film Dts. Poza tym to do muzyki muszą byc kolumny (pudła pow,80litrów) i dopasowane głośniki.Końcowa uwaga musisz się pokusić o odsłuchanie w salonie kilu typów na swojej cd,kończąc dobrze odtwarzające nie muszą być drogie np. od 2tys. kompl.-2szt-powinno być OK.
 

marian111

New member
Może podpowiem ci coś

Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post chociaż forum przeglądam od dłuższego czasu. Mam problem ze sprzętem jak w tytule.

Zestaw kina domowego bluray bd1255 współpracuje z tv ue40c6000 [SAMSUNG]. Oba sprzęty zakupione na początku stycznia tego roku. Połączone ze sobą kablem hdmi ARKAS EHH-30. Obie jednostki mają najnowsze oprogramowanie.

Problem polega na skokach obrazu w czasie odtwarzania płyt bluray. Nie jest to typowy judder ale raczej delikatne zawieszanie się obrazu na czas równy mniej więcej mrugnięciu oczami. Występuje to kilkanaście razy w czasie dwugodzinnego filmu. Generalnie obraz jest super ostry i nie ma typowego juddera. Dźwięk zachowuję się normalnie. Płyty DVD odtwarza również bz najmniejszych problemów.
Próbowałem różnych ustawień zarówno manualnych jak i BDWise.

Jest jeszcze jedna sprawa: Wrzucam płytę bluray i odpalam na BDWise - działa z bardzo dużą ilością zawieszeń - aż ciężko oglądać. Przestawiam na 1080p oraz 24fps on i ilość zawieszeń obrazu znacząco spada - kilkanaście na film. Wyłączam sprzęty. Następnego dnia wrzucam kolejny film z ustawieniami w poprzedniego dnia i szarpie jak przy BDWsie - przestawiam na ustawienia BDWise czyli automat i teraz jest znacznie lepiej [kilkanaście zawieszeń.] Wygląda to tak jakby trzeba było za każdym razem przestawiać. Jednak w ten sposób i tak nie osiągamy rozwiązania problemu.

Nadmieniam, że wszystkie płyty oryginalne.

Napisałem w tej sprawie do SAMSUNGa ale jak na razie brak odpowiedzi.
Jak macie jakieś pomysły to proszę napiszcie.
pozdrawiam
Szymon


Jeśli Ci szarpie to problem z czytaniem do buforu pamięci lub transmisji do TV. Jeśli od początku tak było i przy kilku płytach blu-r tłoczonych to trzeba było od razu do serwisu lub oddać. Z próbuj jeszcze połączyć TV innym wejściem scard lub (komponentem +audio) jak nie będzie poprawy to odtwarzacz!, można jeszcze przeczyścić na mokro laser (płytka +kropelka na wąższą miotełkę.
 

marian111

New member
możesz rozważyć

Mam kilka pytań odnośnie kina domowego blu ray samsung ht bd 1255. Chodzi mi o niektóre ustawienia, ponieważ jest to moje pierwsze kino domowe i jestem w tym nieco zielony. Po pierwsze: do czego dokładnie służy funkcja "dynamic compression"? W instrukcji jest to opisane niezbyt dokładnie tak samo jak funkcja "dsp"! Lepiej te funkcje włączyć czy nie? Z tego co się orientuję to dsp daje efekt "kina", "hali" itp. ale u mnie można to tylko włączyć i wyłączyć... Mam także pytanko odnośnie przewodów. Czy w gotowych zestawach kina domowego jest sens kupowania jakiś lepszych przewodów do kolumn? Chodzi mi o to czy wymiana kabli poprawi jakoś dźwięk? No i czy to prawda że najlepiej jeśli wszystkie kable będą tej samej długości? Pytam o to wszystko ponieważ dźwięk w tym kinie nie powalił mnie na kolana (wiem że gotowy zestaw to nie to samo co "składak", ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś więcej) i zastanawiam się czy może coś źle ustawiłem. Dodam jeszcze że jeśli chodzi o obraz to jest ok, może jedynie zbyt ciemny, ale to już kwestia ustawień telewizora... Aha, i jeszcze jedno - czy jest jakaś w miarę "uniwersalna" metoda rozstawienia i ustawienia kolumn? (mój pokój ma ok. 30m2) Dziękuje BARDZO za wszelkie porady, odpowiedzi i wskazówki...


Nie znam tego zestawu,ale z tego co się orientuję to chyba plastiki i to tylko do filmu,Co do jakości i przekroju kabli to jest szalona różnica,ale pod warunkiem iż masz dobre kolumny,znacznie poprawiają się wysokie, co do jakości rozstawień kolumn to empirycznie trójkąt równoboczny i odległość od ściany,segmentu zachowaj doświadczalnie.
 

mint

New member
PRZYŁĄCZAM SIĘ DO PROŚBY O PODANIE ROZWIĄZANIA PROBLEMU
OD JAKIEGOŚ CZASU FILMY NIE ŁADUJĄ SIĘ !!!

:x

Witam,
problem udało się rozwiązać przez zainstalowanie nowego firmware (2.5) ze strony Samsunga. W momencie instalacji miałem podpięty kabel sieciowy i połączenie z internetem. Zaakceptowałem polski Disclaimer
Pozdrawiam.
Mint
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Zmiana kina domowego

Od zakupu kina ht bd 1255 mija niedługo 2 lata, i powoli zaczynam rozmyślać nad "przesiadką" na lepszy sprzęt. Chcę to robić powoli w oparciu o posiadane kino - już tłumaczę o co chodzi. W przeciągu roku czeka mnie przeprowadzka, w/w samsung powędruje najprawdopodobniej do sypialni, a nowy zestaw znajdzie swoje miejsce w salonie. Z tego to powodu chcę powoli "wymieniać" części samsunga (np. sub) na nowe, nie pozbywając się starych... Czyli np. kupuję nowy "sub" (od tego chcę zacząć) pasujący do ht bd 1255, stary idzie na razie do szafy, później kolejno nowe kolumny pasujące do ht, stare idą na jakiś czas do szafy, itd, itd... Nie bardzo wiem czy wiecie o co mi chodzi, a chce zasięgnąć porady co o tym myślicie... Podsumowując - nie stać mnie na składanie "z bomby" całego kina, i chcę to zrobić powoli, bez pospiechu w oparciu o ht bd 1255, czyli najpierw wymienić sub, później kolumny, na końcu dokupić ampli i dobry blu ray! Nowe "części" pasują to samsunga, stare lądują w szafie, gdy mam już cały nowy gotowy zestaw do salonu, z szafy wyciągam "stare części" do sypialni... Zagmatwałem co :confused:
 

kowalius

New member
witam. Mam małe pytanie które dla mnie jest dużym problemem: tyzień temu zakupiłem używany zestaw ht bd 1255 na aukcji. Po otrzymaniu przesyłki cieszyłem się jak dziecko, że w końcu po paru latach będę miał w miarę fajny sprzęt i właśnie na tym się skończyło. Po podłączeniu do telewizora poprzez kabel hdmi brak komunikacji między kd a tv. szczerze mówiąc próbowałem wszelkich możliwości podłączenia i nic. dodam tylko ze jeżeli podłącze kino do dekodera vectry za pomocą chinchy to wszystko gra tylko brak możliwości ustawienia dźwięku. nie odtwarza mi też płyt br bądź dvd ale myślę ze dlatego bo nie widać menu kd na ekranie. boję się iż sprzęt który zakupiłem z aukcji jest jakiś trefny. z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc i serdecznie pozdrawiam.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Czy posiadając jedynie internet szerokopasmowy jest możliwe podłączenie w/w kina do sieci ? Dodam że nie posiadam routera. Dziękuje za ewenyualne wskazówki :)
 

KewinPol

Member
Witam, mam problem z kinem domowym Samsung HT BD1250, a dokładniej z samym odtwarzaczem. Problem polega na tym, że odtwarzacz nie chce odtwarzać wszystkich płyt Blu-ray, niektóre płyty są odtwarzane bez problemu, niektóre się odtworzą za 3 razem, a niektóre wcale się nie odtwarzają. Płyty CD i DVD odtwarzają się bez problemu. Kiedy płyta blu się nie odtworzy pojawia się komunikat: "this disc can not be played". Wszystkie płyty są oryginalne, zakupione w sklepie. Płyty nie są mocno porysowane, kiedyś wszystkie filmy odtwarzały się normalnie, bez problemu. W czym jest problem, laser się zepsuł lub coś innego?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam, mam problem z kinem domowym Samsung HT BD1250, a dokładniej z samym odtwarzaczem. Problem polega na tym, że odtwarzacz nie chce odtwarzać wszystkich płyt Blu-ray, niektóre płyty są odtwarzane bez problemu, niektóre się odtworzą za 3 razem, a niektóre wcale się nie odtwarzają. Płyty CD i DVD odtwarzają się bez problemu. Kiedy płyta blu się nie odtworzy pojawia się komunikat: "this disc can not be played". Wszystkie płyty są oryginalne, zakupione w sklepie. Płyty nie są mocno porysowane, kiedyś wszystkie filmy odtwarzały się normalnie, bez problemu. W czym jest problem, laser się zepsuł lub coś innego?
Jak miałem to "kino" też mi się to często zdarzało. Wyłącz z zasilania na chwilę - mi pomagało...
 
Do góry