Samsung ht bd 1255

Slygado

New member
Kolejna garstka dobrych wiadomości.

Rozmawiałem z Kikim, ale Samsung ociąga się z przysłaniem sprzętu na testy, więc na razie pozostaje nam tylko czekać.
W każdym bądź razie, jeśli dostaną sprzęt zbadają co w nim piszczy :D

Ciekawie zapowiada się też model: HT-BD7255
SamsungHT-BD7255.jpg


http://www.areadvd.de/hardware/2009/samsung_ht_bd7255.shtml

ale na razie nie jest dostępny w PL.
 

maniax

New member
automatycznie z menu się pobiera(setup/system setup/system update), jest youtube czyta mkv.:D i obsługuje dyski ntfs :D tyle sprawdzone
 

stasiek2

New member
maniax napisał:
automatycznie z menu się pobiera(setup/system setup/system update), jest youtube czyta mkv.:D i obsługuje dyski ntfs :D tyle sprawdzone

Witam

A jak jest z napisami w plikach .txt przy odtwarzaniu .mkv?
Poprawnie wyświetla?

Pzzdr
 

maniax

New member
stasiek2 napisał:
Witam

A jak jest z napisami w plikach .txt przy odtwarzaniu .mkv?
Poprawnie wyświetla?

Pzzdr

Ja przerabiam .txt na .smi (SAMI Captioning) w programie „Sutitle Workshop” zajmuje to sekundę a napisy chodzą z .mkv bez problemu z polskimi znakami, sprawdzone trzy filmy.
 

jarecki77

New member
U mnie po upgrade dzialalo przez 0,5 godziny pozniej zrobil sie czarny ekran. Podlaczone mam przez HDMI. Na wyjsciu Component działa jak należy, ale przez HDMI czarny ekran. W BOK powiedzieli ze trzeba zawiezc do serwisu.
Zreszta dziwna sprawa. Wczoraj na stronie soft byl dostepny dzisiaj juz nie czyli chyba jest jeszcze cos nie tak.
 

maniax

New member
jarecki77 napisał:
U mnie po upgrade dzialalo przez 0,5 godziny pozniej zrobil sie czarny ekran. Podlaczone mam przez HDMI. Na wyjsciu Component działa jak należy, ale przez HDMI czarny ekran. W BOK powiedzieli ze trzeba zawiezc do serwisu.
Zreszta dziwna sprawa. Wczoraj na stronie soft byl dostepny dzisiaj juz nie czyli chyba jest jeszcze cos nie tak.


przytrzymaj przez 10/20 sekund przycisk stop na odtwarzaczu powinien się zresetować do ustawieni fabrycznych może to pomoże
 

jarecki77

New member
Bardzo dziwna sprawa. Nie było mnie 3 dni w domu. Kino było wyłączone z prądu. Dzisiaj wróciłem i działa - zobaczymy na jak długo. Kolego maniax podaj linka do forum gdzie opisują ten problem.
 

11mpp

New member
Test również chętnie zobaczę, w ciągu miesiąca mam zamiar kupić to kino do plazmy PS58B850. Łączna cena na dzień dzisiejszy to ok. 11,5 tys. więc nieźle jak na parametry zestawu.

Przed testem chciałbym zapytać właścicieli kina o kilka rzeczy:
- subiektywna jakość kina, czy do zwykłych domowych zastosowań jest ok;
- długość kabli tylnych głośników;
- czy głośniki można jakoś podwiesić, czy te "stopy" są zdejmowalne? Postawienie na podłodze to wieczny problem z odkurzaniem i przesłanianie ich przez meble typu stół. W ostateczności planuję postawić je na specjalnych półkach solidnie przymocowując;
- czy jest możliwość łatwego wyłączenia tylnych głośników z pilota (najlepiej jednego pilota używanego także do tv);
- czy postawienie tylnych głośników 2,5 metra od głowy to nie zbyt daleko? Domyślam się, że można ręcznie wysterować głośność głośników niezależnie;
- czy radio jest ok (np. łatwo sterowalne) przy wyłączonym tv?

Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

jarecki77

New member
11mpp napisał:
Test również chętnie zobaczę, w ciągu miesiąca mam zamiar kupić to kino do plazmy PS58B850. Łączna cena na dzień dzisiejszy to ok. 11,5 tys. więc nieźle jak na parametry zestawu.

Przed testem chciałbym zapytać właścicieli kina o kilka rzeczy:
- subiektywna jakość kina, czy do zwykłych domowych zastosowań jest ok;
- długość kabli tylnych głośników;
- czy głośniki można jakoś podwiesić, czy te "stopy" są zdejmowalne? Postawienie na podłodze to wieczny problem z odkurzaniem i przesłanianie ich przez meble typu stół. W ostateczności planuję postawić je na specjalnych półkach solidnie przymocowując;
- czy jest możliwość łatwego wyłączenia tylnych głośników z pilota (najlepiej jednego pilota używanego także do tv);
- czy postawienie tylnych głośników 2,5 metra od głowy to nie zbyt daleko? Domyślam się, że można ręcznie wysterować głośność głośników niezależnie;
- czy radio jest ok (np. łatwo sterowalne) przy wyłączonym tv?

Z góry dzięki.
ad1. jak dla mnie jest super, ostatnio wyszedl nowy soft i sa z nim problemy ale ogolnie jest OK Youtube w kinie to śwetna sprawa. Soft wcześniej czy pożniej dopracują.

ad2. ok 10m. zawsze można zrobić dłuższe.

ad3. tak są zdejmowalne, do tego są otwory do powieszenia.

ad4. głośniki tylne możesz wyłączyć np przy słuchaniu muzyki - jeśli odtwarzasz film ze ścieżką 5.1 nie da się ich wyłączyć - przynajmniej ja nie znalazłem takiej opcji

ad5. myślę że 2,5m to nie jest daleko. zresztą można je wysterować w setup-ie

ad6. radio włączmy jednym przyciskiem nie włączając tv. stacje zmieniamy strzałkami. RDS działa super.

PS. przy okazji mam pytanie w jakim formacie czyta Wam napisy w filmach mkv. niestety txt nie jest u mnie odczytywane - w przeciwieństwie do divx, tutaj z txt nie ma problemu.
 
Ostatnia edycja:

maniax

New member
jarecki77 napisał:
PS. przy okazji mam pytanie w jakim formacie czyta Wam napisy w filmach mkv. niestety txt nie jest u mnie odczytywane - w przeciwieństwie do divx, tutaj z txt nie ma problemu.

Ja przerabiam .txt na .smi (SAMI Captioning) w programie „Sutitle Workshop” zajmuje to sekundę a napisy chodzą z .mkv bez problemu z polskimi znakami, sprawdzone trzy filmy.
 

jarecki77

New member
Dzięki za info maniax.


Pytanie z innej beczki. Jak podczas trwania filmu sprawdzić ile minut jest do końca lub jak długi jest ?? Znalazłem tylko tyle że podczas trwania jak wcisnę pause to wtedy pokazuje pasek postępu wraz z czasem. Czy jest jakiś inny sposób ?
 
Ostatnia edycja:

cezar02

New member
Witam użytkowników tego kina ...
Mam pytanie co do języka menu. Czy w każdym egzemplarzu tego kina nie zależnie od dydtrybucji ( samsung.pl , rynek angielski) jest możliwość posiadania polskiego menu na ekranie telewizora?
Proszę o odpowiedz bo cena zakupu jest dość znaczna w zależności od dystrybutora :(
 

jarecki77

New member
cezar02 napisał:
Witam użytkowników tego kina ...
Mam pytanie co do języka menu. Czy w każdym egzemplarzu tego kina nie zależnie od dydtrybucji ( samsung.pl , rynek angielski) jest możliwość posiadania polskiego menu na ekranie telewizora?
Proszę o odpowiedz bo cena zakupu jest dość znaczna w zależności od dystrybutora :(

Nie wiem jak u innych ale ja kupiłem w Polsce i MENU jest np po angielsku nie ma po polsku
 

cezar02

New member
jarecki77 napisał:
Nie wiem jak u innych ale ja kupiłem w Polsce i MENU jest np po angielsku nie ma po polsku

Dzięki, na taką odpowiedz czekałem.
Jeszcze jedno może ktoś próbował zassać nowsze oprogramowanie jak Software: BEv1.00_090313_XEF - jakie doświadczenia?
 

jarecki77

New member
cezar02 napisał:
Dzięki, na taką odpowiedz czekałem.
Jeszcze jedno może ktoś próbował zassać nowsze oprogramowanie jak Software: BEv1.00_090313_XEF - jakie doświadczenia?

Najnowsza wersja softu to 2.6. Na początku miałem z nim problem (czarny ekran - opisane kilka postów wcześniej) ale po wyłączeniu go z prądu na kilkanaście godzin problem ustąpił. Od tego czasu wszystko działa jak nalezy.
 
Do góry