H/K + B&W?

davemaster

New member
Cześć
jak uważacie, czy
H/K 22 + 235 zagra dobrze z głośnikami B&W?
czy może lepiej Denon 1920 + 1906?
a może w ogóle jakiś Marantz?
Po modelach, jakie podałem, na pewno orientujecie się, że budżet nie jest pozaziemski :)
Z B&W myślałem oczywiście o czymś z nienajwyższej półki, np B&W DM309 / DM303 / LCR3 / ASW300

Pytanie jest czysto kobiece - ja po milionowym odczycie forum byłem niemalże zdecydowany na JBL Balboa, ale mnie odsądzono od czci i wiary że "brzydkie" (zorientowani nie będą pytać, kto odsądzał ;-) ), wobec czego stanąłem wobec niełatwego zadania... Ze względu na design "mogą być" ;-) B&W

Do Denona ciągnie SACD/DVD Audio.
Poza tym myślę. zastanawiam się, dlaczego we wszystich "gotowcach" B&W zestawiane są właściwie wyłącznie z Denonem, Marantzem czy Yamahą.

Żeby zamieszanie nie było zbyt małe dodam, że zastanawiam się jeszcze nad Wharfdale 9.5 :)
Jakby ktoś miał ochotę podzielić się doświadczeniami, chętnie posłucham.

PS. Telewizor też będzie musiał być "ładny", ech...
 

davemaster

New member
PANASONIC czy NEC

No i co z tym zestawieniem? Nikt nie słuchał HK z B&W? Upierdliwy jestem, ale może jednak znajdzie się jakaś dobra dusza...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
kolejne pytanie

b&w mogą być, co do sprzetu to powinienes nam napisac jakiej muzyki sluchasz i w jakich proporcjach sprzet bedzie wykorzystywany kino i stereo.
 

davemaster

New member
Mimo strat Pioneer pokazał na CES nowy telewizor plazmowy i

Nareszcie ktoś się zlitował ;-)

Proporcje przewidywane: kino 70 %, stereo 30%.

Muzyka: wszystkie rzeczy przyciągane przez magnes, za wyjątkiem nu-metalu.

Rock również mile widziany.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przeciez napisał jakiej muzyki słucha.
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie elektronika Harmana, przy większych poziomach odtwarzanej muzyki przydadzą się kolumny oparte na Northridge E-80 lub E-90
 

davemaster

New member
Nvidia

Wielkie dzięki za rady... w kolejnym temacie forumowicz efilo napisał, że ma cenę 2860 zł na zestaw Denon AVR 2106 + DVD 1920... coś to podejrzane, ale jeżeli się potwierdzi to nie wiem, czy na HK można dostać lepszą cenę

No i te głośniki... po przejrzeniu pół forum byłem zdecydowany na JBL Balboa, ale one są po prostu brzydkie, do tego tylko w bukowym kolorze (nie ma co, producent strzelił sobie sam w stopę)
No i właśnie dlatego jestem w kropie... Poza tym mój "saloon" jest dość mały (ok 17 m2), więc też chyba nie ma sensu wkładać do niego siódmych cudów swiata... A jako że mieszkanie jest w bloku chciałbym, aby zestaw pokazywał pazurki niekoniecznie na maxymalnej głośności, żeby nawet przy cichym ustawieniu można było wydobyć smaczki z muzyki...
Nie wiem, czy nie za dużo tych wymagań, ale jeżeli wasze doświadczenia mogą mi w ym pomóc, będę naprawdę wdzięczny.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
235+22 wychodzi 2806 więc juz masz lepsza cenę.

Tamten denon nie ma gwarancji Horna.

Co do głośników , to możesz pomyślec jeszcze o serii Northridge i Infinity Beta.

Co do Balboa to kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje.
 

davemaster

New member
Masz rację, Balboa jest nie w moim guście. Prawdę mówiąc zastanawiałem się, czy nie ma jakiegoś zestawu w cenie Balboa, ale w troszkę lepszej formie jeśli chodzi o wygląd.

Co do ceny to fakt, jest ciut taniej, ale za to dvd H/K 22 nie obsługuje SACD i DVD-Audio...

Ja wiem, że jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził, ale decyzja zawsze trudniejsza.
 

davemaster

New member
Powiem szczerze - jeżeli chodzi o estetykę, to Wharfedale Pacific Evolution na razie biją wszystko na głowę w tej cenie. Tylko czy w tym przypadku płaci się tylko za styl, czy są też lepsze od serii Diamond?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Są lepsze pod względem zastosowanych materiałów i elementów do ich budowy, czy lepsze dla Ciebie musisz sam posłuchać, są tacy melomani którym wystarczy "jamnik" :)
 

davemaster

New member
Masz rację. Na razie jednak - po krótkiej wojnie i "dlaczego takie wielkie?" - mam przyzwolenie na jakieś kolumny podstawkowe... z czego raczej rzymierzam się do B&W 602 S3 jako przednie/stereo (te "ostatecznie mogą być") :)
H/K też jest "za wielki i za brzydki" - a więc ramy strasznie zawężone.
Chyba więc stanie w końcu na Denonie AVR 2106 + DVD 1920.

Jeżeli macie jakieś inne cudeńka przed oczami, dajcie znać, ulżycie zatroskanej głowie...
Pozdrawiam wszystkich
 
Do góry