składanie kina domowego - pomoc

Banan

New member
Witam ponownie tym razem w innym dziale. :D
Po ponad 2 miesiącach wertowania róznych wypowiedzi na forach mój wybór odnoście tc lcd padł na JVC 32 s60 i teraz następny problem :?

Chcialem skompletowac sobie do tego LCD kino domowe i teraz tak: najbardziej zalezy mi na jakości obrazu dlatego chciałbym aby DVD miało wejście HDMI, odtwarzało takze DVIX , posiadało progresive scan ... a im wiecej opcji tym lepiej ale te najistotniejsze , cena do 600zł tanszym oczywiscie nie pogardze jesli spełniaja w/w wymogi.

Teraz amplituner mój wybór to H/K AVR 130 lub 135 (kusi te 6.1) ale czy to az taka wielka różnica , ewnetualnie jakies inne o podobnym przedziale cenowym.

Teraz najgorsze dla mnie czyli kolumny tu czytam, czytam, czytam ......... i tak sobie moge czytac ni w ząb nie kumam co jak z czym, te oznaczenia, przednie tylne kompletnie nic. Pokoj to 20m i nie wiem jaka siła tych kolumienek odpowiednia do takiego pomieszczenia dyskotek robić nie bedę (nie te czasy) ale jakbym oglądał filmik to było by miło podskoczyc na foteliku czasem;)

Proszę o rady do LCD dostałem naprawde pomocne i prosiłbym o takie same odnośnie kina.

Za cały zestaw DVD+Amplituner+kolumny jestem w stanie wyłożyć 3000 złociszy.

POZDRAWIAM
 

k9driver

New member
Zasugeruję jedną małą radę:
jeżeli w przyszłości masz zamiar grać na konsoli xbox360 puszczając dźwięk przez amplituner to zaopatrz się w amplituner supportujący Dolby Digital z WMA Pro
czuć wyrażną różnicę między klasycznym DD5,1 a DD with WMA Pro zwłaszcza podczas słuchania muzyki poprzez Windows Media Center i w poszczególnych grach gdzie dla poszczególnych tytułów są przygotowane po 3 ścieżki dżwiękowe w zależności od posiadanego sprzętu
 

Banan

New member
witam

Mam pytanie odnosnie w/w dvd thomsona jak sobie radzi z polskimi czcionkami???

i moze przy okazji jakies podobne dvd co ten thomson?? czy on jest najlepszy do 500-600zl ???
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co do czcionek to Thomson obiecuje że wszystko działa, nawet jeśli nie to ktoś zrobi lepszy soft. W tej kwocie to najlepszy wybór.
 

Gatekeeper

New member
Banan,
przy zakupie amlitunera nie patrz tylko na cene/wyjścia/wejścia ale pamiętaj także o tym, że bardzo ważne jest jakiej muzy zamierzasz na nim słuchać.
Mówisz, że nie zamierzasz urządzać dyskotek, a Twój wybór to H/K. Pamiętaj, że ample H/K bardzo eksponują dolne pasma, więc jak coś na nich puszczasz, to lubią zapodać ostre YMCY YMCY. Są dobre do techno, ale już gorsze do innych rodzajów dzwięku.
Może należałoby zwrócić uwagę na sprzęt bardziej zrównoważony, np: DENON albo Yamaha. Są bardzo dobre do "zwyczajnej" muzy, jazzu, a basem też nie grzeszą. Bas w DENON'ach jest porządny ale miękki, a nie ostry i poszarpany, jak w H/K. Powiedział bym nawet, że ample H/K bardziej nadają się do muzy, a właśnie DENON'y i Yamahy są lepsze do kina domowego.
Jak chcesz porządnego ampla o miękkim zrównoważonym brzmieniu, to zwróć uwagę na DENONY (z HDMI): 3806 i 2806 (chyba go jeszcze nie ma, ale już niedługo; 2805 też jest świetny, ale jest bez HDMI) albo Yamahy.
Z kolumn polecam H&K lub JAMO.

Naprawdę się zastanów, bo H/K są dosyć ostro basowe i może Cię to później denerwować.


pozdro
 

dancop

New member
Podbiję trochę ten wątek - nie chce zakładać osobnego, coby nie śmiecić.
Na początek, dzień dobry :)
Obecnie jestem posiadaczem wysłużonego TV CRT Thomsona 22', DVD z ampli Koda DRA660 i do tego głośniczki też Kody AM 911. Do 16m pokoju wystarczy, ale.. wraz z nadejściem "n" szykuję rewolucję. Tylko, że wiedzy mi brakuje...

A teraz, co chciałbym osiągnąć: chcę kina domowego, do oglądania "n"-ki, DVD a także filmów HD. Szczerze mówiąc - pooglądałem sobie trochę materiału HD i mnie dopadło...

Na razie nie chcę rozmawiać na temat jaki TV, jakie DVD itp. To drugi etap. Teraz powiedzcie mi proszę, czego dokładnie potrzebuję. I to nie do nagłośnienia tych 16m, bo w perspektywie najbliższego roku się przeprowadzam i będę miał pokój tylko do AV.
A więc po kolei:
Oczywiście TV, celuje już w coś True HD. Może Amoi? Ale jak pisałem, to później.
Co jeszcze? Planuję n-boxa z HDD - czy w związku z tym opłaca się szukać jakiejś nagrywarki DVD z upscalerem, czy dac sobie siana i kupic samo DVD?
Oprócz tego ampli i kolumny. Pozostac przy 5.1? Szczerze mowiąc przeraża mnie obecnie koniecznośc upchnięcia jeszcze dodatkowych głośników...

A co z filmami HD? Rozumiem, że na obecnym etapie, trzeba do tego PCta.
A co dają takie magiczne skrzyneczki jak Kiss DP600 czy Snazzio?

Pozdrawiam
DW
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Odpuść stary różne sztuczki. Wiadomo powszechnie, że 5.1 wystarcza do wszystkiego. Zakup amplituner (Twój wybór) i porządny, ale powtarszam PORZĄDNY zestaw do dźwięku 5.1 (np. KEF KHT-3005). Możliwość słuchania 5.1 dzięki n-boxowi stanie się powszechna i jeżeli teraz słuchasz muzyka/kino 70/30% to wkrótce za sprawą n-platformy będziesz częściej słuchał 5.1 niż stereo.
Amplituner powinien mieć oczywiście przynajmniej 2 albo 3 wejścia HDMI jeżeli (tak jak ja), masz stary (zeszłoroczny;) ) telewizor, żebyś nie musiał przełączac kabelka. (DVD + n-box to minimum).
Nagrywarka Ci na cholerę nak będziesz miał n-boxa z nagrywarką (250Mb).
Odpuść "Nazistów" i KISS-y. Ich czasy już mijają. A co z filmami HD ? Weź amplituner z możlwością podpięcia do sieci albo, żeby przynajmniej USB miał i będziesz z przenośnego dysku te filmy odpalał.
 
Ostatnia edycja:

Mazoku

New member
Oczywiście TV, celuje już w coś True HD. Może Amoi? Ale jak pisałem, to później.
Sharp XD1 albo Sony KDS-55A2000. Nic lepszego Full HD chwilowo nie znajdziesz.

Co jeszcze? Planuję n-boxa z HDD - czy w związku z tym opłaca się szukać jakiejś nagrywarki DVD z upscalerem, czy dac sobie siana i kupic samo DVD?
Nagrywarka DVD ci nie potrzebna. Na nboxie będziesz miał 80 GB miejsca na PVR (co przy kompresji MPEG4 odpowiada nagrywarkom DVD z dyskiem 160 GB). Nabądź dobre upscalujące DVD z HDMI (chyba że ci się nie pali, to możesz poczekać na odtwarzacze DVD następnej generacji - mają bardzo dobre skalery).

Oprócz tego ampli i kolumny. Pozostac przy 5.1? Szczerze mowiąc przeraża mnie obecnie koniecznośc upchnięcia jeszcze dodatkowych głośników...
5.1 w zupełności starcza do małego kina domowego. Lepiej pieniądze, które miałbyś upchnąć w dwa dodatkowe głośniki, zainwestować w lepsze przednie kolumny.

A co z filmami HD? Rozumiem, że na obecnym etapie, trzeba do tego PCta.
A co dają takie magiczne skrzyneczki jak Kiss DP600 czy Snazzio?
Blu-Ray i HD-DVD nadciągają wielkimi krokami. Era kombinowania z laptopami i "nazistami" na szczęście już wkrótce się skończy ;)
 
Do góry