•Impedancja Ohm

apsztyw

New member
Witam.
Jestem laikiem w tych sprawach dlatego zwracam się do Was o pomoc.
Usiluje złożyć zestaw KD. Wybralem amp. Yamaha RXV 663 i głośniki ...?
Właśnie ! Mój wybór padł (ze względu na mały pokój) na JBL SCS 178 ale impedancja ( co kolwiek to znaczy) ampa wynosi 8 OHM a głośniczków 4 Ohm. Jak to ma się do siebie. Czy mogę "to" skąpletować bez strachu że coś się stanie - popale końcówki mocy jak slyszałem.

Pozdrawiam.
Apsztyw
 

phil711

New member
Śmiało możesz brać Yamaha RXV663 ma IMPEDANCJE WZM. od 4-8 OHM i nic się nie powinno spalić, ale bez odsłuchu nic nie bierz najlepiej sprawdź jak to będzie grało w sklepie gdzie masz zamiar to kupić albo w jakimś centrum handlowym i zobaczysz wtedy jak to będzie współgrało z JBL SCS 178 i może ci przypasuje w ciemno sie nie bierze bo możesz się zawieść, kiedyś miałem zamiar to kupić ale zrezygnowałem z tego zakupu mowa o samym kinie domowym również do małego pokoju 10m2. :D i zdecydowałem się kupić HI-Fi Stereo też mam posta o tym.

Pamiętaj że jak składasz zestaw to impedancja powinna być taka sama kolumn z wzmacniaczem czy amplitunerem ale z regóły amplitunery mają impedancję od 4 do 8 Ohm

Mam nadzieje że pomogłem

Pozdrawiam Phil711
 

pejotpe

New member
Bez reklam
W teorii impedancja kolumn nie powinna być niższa niż zalecana przez producenta amplitunera. W praktyce może być delikatnie niższa - nawet często jest, bo kolumny opisywane jako 8Ohm potrafią przy niektórych częstotliwościach zejść do 4 (albo i niżej). Jak będziesz uważał i nie przesadzał z głośnością, to nic się nie powinno stać, ale pamiętaj, że kolumny o dwukrotnie niższej impedancji pobiorą dwa razy więcej prądu, a to od natężenia zależy ile ciepła się wydzieli (przy jednkowym napięciu). Typowe ampli "ciągną" 6-8 ohmowe kolumny, które mogą zejść do 3ohmów. Pamiętaj, że te oznaczone jako 4ohmowe mogą zejść niżej...
 

zbig1972

New member
Mam Onkyo TX-NR906B i JBL Studio L Cinema 3 - zestaw 7.1 powiększony o L810 jako środkowe. No i tu mam pytanie: Czy jest jakaś różnica i czy moge spalić kolumny jeśli ustawię na ampli 4Ohmy? Bo czy ustawię 8 czy 4 to poprawy dźwieku jakoś nie widzę. Czy ja was dobrze zrozumiałem, że przy 4Ohmach mój zestaw pobierze więcej prądu i ogladanie filmu lub TV będzie mnie drożej kosztowało?
Pozdrawiam.
 

GOLUMN

Member
apsztyw napisał:
Witam.
Jestem laikiem w tych sprawach dlatego zwracam się do Was o pomoc.
Usiluje złożyć zestaw KD. Wybralem amp. Yamaha RXV 663 i głośniki ...?
Właśnie ! Mój wybór padł (ze względu na mały pokój) na JBL SCS 178 ale impedancja ( co kolwiek to znaczy) ampa wynosi 8 OHM a głośniczków 4 Ohm. Jak to ma się do siebie. Czy mogę "to" skąpletować bez strachu że coś się stanie - popale końcówki mocy jak slyszałem.

Pozdrawiam.
Apsztyw
USTAW W OPCJACH AMPLITUNERA IMPEDANCJĘ GŁOŚNIKÓW:
-NACIŚNIJ NA AMPLITUNERZE PRZYCISK "SYSTEM OFF"
-NACIŚNIJ I PRZYTRRZYMAJ PRZYCISK "TONE CONTROLE" NA PANELU PRZEDNIM A NASTĘPNIE NACIŚNIJ PRZYCISK "MAIN ZONE ON/OFF"
-OBRACAJĄC POKRĘTŁO "PROGRAM" NA PANELU PRZEDNIM USTAW "SP IMP"
-NACIŚNIJ "TONE CONTROL" NA PANELU PRZEDNIM KILKAKROTNIE ABY WYBRAĆ OPCJĘ 6 OHM MIN
-NACIŚNIJ "SYSTEM OFF" NA PANELU PRZEDNIM
POWINNO BYĆ WTEDY WSZYSTKO OK.POWODZENIA!!!:eek:k:
 

apsztyw

New member
Dziękuje Wam za wszystkie odpowiedzi.
Dlugo sie zastanawialem i wkońcu zdecydowalem :grin: - mam nadzieję że to dobry wybór : Yamaha RXV 663 i Infinity Beta HCS (8 Ohm).
Znajde tylko umiarkowaną cenę i zamawiam. Raz kozie śmierć.
Pozdrawiam.
 
Do góry