DVD do LCD-ka

HSV

New member
Mam ogromną prośbę o przybliżenie tego tematu.
Jaki odtwarzacz DVD będzie dobry w połączeniu z telewizorem LCD który posiada złącze HDMI ?
Czy mityczny KISS 600 czy może coś z tańszej półki jak Samsung 950 lub 945 a może 745 lub 850.
Ostatnio można spotkać także odtwarzacze za 400 pln. które także posiadają wyjścia HDMI, firm Toshiba, LG ale co one są warte.

Może uda się pogrupować DVD np. do 500 zł. do 1000 zł. i powyżej które wedle waszej opini są coś warte w połączeniu z LCD.


Wiem że można ten temat szukać w wielu postach w opcji szukaj ale tam jest "mały bałaganik".

pozdrawiam
 

kitza

New member
Przepraszam że mieszam się w wątek ale również szukam DVD i dołączam się do prośby.
Mam LCD Lg 26Lx1 i szukam do niego DVD z łaczem HDMI.
Zastanawiałem się nad w/w Samsungami ale nie jestem do końca pewien.Podobno DVD Lg DVX 9900 posiada łącze HDMI ale czy warto?
Lepiej żeby Tv i DVD było jednakowej firmy czy nie ma to znaczenia??
Pozdrawiam.
 

HSV

New member
Dvd tej samej firmy co LCD nie powinno mieć znaczenia, no może tylko to że jeden pilot może czasami obsługiwać dwa odbiorniki i tylko pewne funkcje.
Ja także ciekaw jestem DVD z niższej półki posiadający HDMI lub robiący "podbicie" do pewnej rozdzielczości "Upscaling".

Na rynku Polskim jest to DVD LG jak i Toshiba ale również kiedyś KIKI wspominał coś o Thompsonie ale czy warto.
A może nie wszystko dobre co posiada złącze HDMI a jest coś fajniejszego do podłączenia do LCD.

Ja posiadam sławetnego na tym forum SHARPA P50.

Może ktoś nam doradzi.
 

pepino

New member
cześć,
posiadam od jakiegoś czasu denona 1920 z hdmi
obraz super, nie ma się do czego przyczepić - posiada deinterlacer Faroudja oraz upscaler do 720p lub 1080i, w zależności od upodobań
dla niektórych ograniczeniem będzie brak obsługi napisów w divx-ach,
dla innych zaletą odczyt dvd-audio oraz sacd (a także mp3)
widziałem oferty na allegro po 1100 zł, więc drożej od opisywanych samsungów
niestety o konkurencji nie mogę nic powiedzieć
pepino
 

HSV

New member
Nikt nam nie doradzi oprócz Pepina -
koledzy HD maniacy, przecież coś wam tam gra w domkach - podzielcie się swoimi opiniami na temat DVD w połączeniu z LCD-kami.
I prośba o doradztwo w tańszych DVD z łączami HDMI szczególnie do sprzedawców sprzętu.


Pozdrawiam (SHARP p50)
 

patefkrak

New member
Dobre pytanie. Również jestem na kupnie odtwarzacz DVD HDMI i nie za bardzo wiem w co zainwestować. Samsung 950 ma dobra cenę i ciekawy wygląd. Wyższa pólka to Snazio, Bufallo lub Zensonic. Tu już cena konkretna jak na DVD, ale maja „Upscaling”.

Dlatego mam pytanie, co polecacie dla początkującego HD-maniaka.
Czy "Upscaling" warty jest tych parę stówek złociaków?

Pozdrawiam
 

kitza

New member
HSV, jaki model LG masz na myśli odnosnie łacza HDMI?
Jedyny jaki mi sie udało znaleźć to DVX 9900 z tym, że na stronie jednego sklepu jego nazwa to DSV 9900 HDMI i w opisie jest informacja o łączu HDMI, a na innych stronach po prostu DSV 9900 i żadnej informacji o HDMI.
Na stronie producenta i w instrukcji też nie znalazłem żadnej wzmianki jakoby mial on miec łącze HDMI.
 

pepino

New member
patefkrak napisał:
Wyższa pólka to Snazio, Bufallo lub Zensonic. Tu już cena konkretna jak na DVD, ale maja „Upscaling”.
Upscaling mają też inne opisane, cechą tych trzech modeli jest obsługa formatu wmv hd, czyli możliwość odtworzenia filmów wysokiej rozdzielczości - to już piętro wyżej w technice
 

ela

New member
Czy ma ktos DVD LG DVX 9900 ? bardzo prosilabym o opinie na temat tego DVD, czy lepiej gra od Samsunga DV850 ? bo w opisie ma niby lepsze parametry wideo .

Pozdrawiam
 

TiNiO

Member
Ja osobiscie polecam bardzo Panasonic S97 ( i nie dlatego ze go mam :p ) obraz super , kabel HDMI w zestawie i td. :) tylko cena ja dałem 1300 zł
 

ela

New member
No wlasnie cena troche blokuje, chodzi mi o DVD do 600 zl i chcialam sie dowiedziec cos na temat DVD LG DVX 9900
 

Grisza

New member
Samsung 950: HDMI out, kabel w zestawie, DVD-Audio, SACD, mp3, foto, divx, upscalling = 650 zł na Allegro. 24 m-ce gwarancji.
Podobno ma jakieś problemy z napisami PL w divx. Wtedy 850, ale bez DVD-A i SACD.
 

ela

New member
Grisza, czy ten parametr w
LG Video 108MHz/12bit
Samsung Video 54MHz/10Bit
mocno wplynie na jakosc sygnalu video w LCD ?
 
Do góry