Yamaha 663 czy 863

thomas_w

New member
Od 3 miesięcy planuje zakup KD :( A raczej w teorii do KD ;>
65% - to będzie pewnie dźwięk TV; 25% muzyka (POP;ROCK); Reszta DVD;Pokuj ok. 25m2.

Zastanawiam się nad takimi wariantami:
Yamaha RX-V 863 + Jamo S606 5.0 Lub
Yamaha RX-V 663 + JBL ES80+ES10+ES25c

Budżet jak widać do 5 tyś.
Zależy mi na skalowaniu do HDMI, a tego 663 nie potrafi, więc chyba wymarzone JBL odpadają.
Przeglądają net wpadłem jeszcze na coś takiego:
Elaca FS68 –czy ktoś spotkał się z taką kolumna? Czy to będzie dobry wybór do Yamahy 663?
Yamahy są coraz droższe czy to prawda, że od 1 marca mają zdrożeć o kolejne 15%?
Czy skalowanie jest tak ważne w ampli? i czy warto z tego powodu dokładać do 863?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skalowanie - oczywiście że jest ważne.
Ceny mają jeszcze iść do góry / niektóre ponad 20%/
Ja wybrałbym pierwszy zestaw.
Ewentualnie sprawdź ampli Onkyo 805, uwzględniając rodzaj muzyki
 

thomas_w

New member
kiki napisał:
skalowanie - oczywiście że jest ważne.
Mam pytanie co do skalowania:
863 skaluje sygnał tylko analogowy do 1080p i tylko z 480p/576p oraz 480i/576i, nie potrafi skalować sygnału cyfrowego oraz analogowego 720p,1080i. Z yamahy potrafi to tylko DSP-Z11. Więc czy naprawdę skalowanie w 863 jest takie ważne???
Najważniejsze jest konwertowanie video w górę do HDMI, a to tak samo potrafi 863 jak 663. Czyli w obu przypadkach wystarczy TV podłączyć jednym kablem by obsłużyć dowolne urządzenie podłączone w dowolny sposób?

Ceny mają jeszcze iść do góry / niektóre ponad 20%/

Czy ta tendencja ma się tylko do Y. ??? Czy wiadomo już czy Y. i tym razem w marcu wypuści nowe modele? I nie wpłynie to na spadek cen "starych"?

Ewentualnie sprawdź ampli Onkyo 805, uwzględniając rodzaj muzyki
Bardzo mnie zainteresował model 806, ale ten wygląd jest dla mnie nie do zaakceptowania :???:
 
Do góry