Połączenia pomiędzy elementami kina domowego

huckey

New member
Samsung LE32m51B

Witam,
przymierzam się do kupna kina domowego. Ponieważ jest to moje pierwsze kino i jestem zielony w temacie, nie chcę wydawać zbyt wiele pieniędzy, bo na pewno i tak nie docenię, a chodzi na razie głównie o odtwarzanie DVD. Oczywiście, nie chcę kupować czegokolwiek tylko dla zasady.
Mam LCD Philipsa HD Ready i chciałbym wykorzystać to dla lepszej jakości obrazu. Stąd poniższe pytania (pokój to około 40 m2):

1. Czy da się/jest sens połączyć odtwarzacz DVD po DVI/HDMI z TV a innymi kablami (jakimi?) z amplitunerem w celu przetworzenia tam dźwięku i wysłania do głośników?

2. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 brzmi, że da się i jest sens, to czy Samsung DVD-HD850 jest dobrym wyborem w tej sytuacji?

3. Idąc dalej trybem, że da się i jest sens, czy Yamaha VSX-515S lub RX-V457 TITAN to dobry amplituner dla tej instalacji?

4. Jakie głośniki (oczywiście, w rozsądnej cenie) powinienem dokupić? Na co zwrócić uwagę? Co jest istotne w kwestii okablowania?

5. Czy jeżeli podłączanie DVD bez amplitunera nie ma sensu, to czy DVD z amplitunerem łączy się właśnie po DVI/HDMI?

6. Czy jest jeszcze jakiś element tej układanki, na który powinienem zwrócić uwagę?

pozdrawiam

H

P.s. Dziękuję za porady na forum LCD dotyczące wyboru TV :)
 

huckey

New member
Witam ponownie,
w ramach sprostowania, w pytaniu o amplituner pomyliłem nazwy producentów. Chodzi mi o wybór między YAMAHA RX-V457 TITAN i PIONEER VSX-515S.

pozdrawiam

H
 
Do góry