DVD z HDMI: Philips 9000S, Samsung HD850 czy Panasonic S97?

MaciekP

New member
Witam,
Od kilkunastu dni przeczesuje internet w poszukiwaniu informacji.
Czekam na TV LCD 40" Samsunga i szykuje sie do kupienia DVD wyjsciem HDMI do niego. Na placu boju pozostaly 3 maszyny wymienione w tytule. Z Samsunga sa jeszcze bardzo podobne modele starsze 745 i 945 oraz najnowszy 950. To sa wspaniale urzadzenia.

Chce miec tez bardzo dobry dzwiek, nie tylko obraz, wiec podobno w tej dziedzinie Philips DVP9000S jest bezkonkurencyjny.

Panasonic zbiera swietne recenzje za wizje ale z dzwiekiem jest podobno gorzej i wyglada niespecjalnie

Samsung podobno ma sporo bledow w oprogramowaniu i jest nieco niestablilny.

Organoleptycznie Philips bije wszystko na glowe: ciezki, solidny, choc nieco festyniarski.

Czy ktos mial kontakt z tymu urzadzeniami i moze podzielic sie swoimi doswiadczeniami?
Maciek
 

piotruś

New member
czy to musi być zestaw "z klocków"
ja mam samsunga ht-ds 1000 i jestem bardzo zadowolony.
o ile nie jest to zestaw dobry do audio tpo do kina domowego jest moim skromnym, nieaudiofilskim zdaniem świetny.
słuchałem u znajomych wielu zestawów "poskładanych" i nie zostawał w tyle, wrecz przeciwnie.
ma hdmi..obraz kosmos :).
generalnie uważam że samsung to bardzo dobry pomysł i radzę iść w tym kierunku

pzd
 

dvd-r

New member
a Panasonic S-97? przetwornik 216 MHz

nie lepszy od Samsunga 950 ?

sam sie zastanawiam

Kiki testowaliście te DVD po HDMI?

Artur
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawdzaliśmy 2 modele - Samung i Panasonic
Panasonic wg. naszych spostrzeżeń działa troche lepiej, ale również jest droższy.
Jakość naprawdę robi wrażenie. Nietety Philipsa nie widziałem w działaniu.
Słyszałem duzo pozytywnych opinii.
pozdrawiam
 

MaciekP

New member
Mam philipsa 9000S. Dzwiek jest bardzo dobry, choc w CD nadal moj dzielony CD (transport-DC) dziala zdecydowanie lepiej. Obraz po HDMI upsamplowany jest rewelacyjny. Wada tego urzadzenia jest bardzo dlugie rozpoznawanie plyty po wlozenieu, czasem zwloczne reagowanie na komendy i wrazliwosc na zle wywazone plyty, tzn plyty czasem lubia halasowac jak sie kreca. Tak czy inaczej wyglada swietnie i solidnie. Jeszce uwaga do wyswietlacza. Z odleglosci 3.5m nie mozna niczego na nim rozpoznac :(
 

sewan

New member
podłączenie LCD

Jest jeszcze nowość Pioneera - nagrywarka DVD z HD - DVR-DT70/90.
Ma DVB-T i up-scaler.
Sądząc z opisów w necie potrafi up-scalować także sygnały analogowe :shock:
Jeśli to prawda, to będzie hitem na rynku....

Jestem bardzo ciekawy, czy rzeczywiście, cena zabójcza - 6k PLN
 

pepino

New member
sewan napisał:
Jest jeszcze nowość Pioneera - nagrywarka DVD z HD - DVR-DT70/90.
Ma DVB-T i up-scaler. Sądząc z opisów w necie potrafi up-scalować także sygnały analogowe

To jeszcze zależy od jakości skalera (w końcu wszystkie plazmy skalują obraz, także ten analogowy). Jeśli będzie lepszy od skalera w plaźmie, to ok. Ale jeśli nie, to po co przepłacać.
 

Krzychu

New member
LCD 32? 37? do 8-9tys

Czy te odtwarzacze radzą sobie z plikami WMV HD, nagranymi na DVD lub plikami ts też na DVD?
Ewentualnie czy jest oprócz Kiss 600 odtwarzacz markowy odtwarzające te formaty?
 

Krzychu

New member
W mojej głowie powstała pewna wątpliwość:
a) tak naprawde wyjście HDMI w tych odtwarzaczach nie wiele nam polepsza obraz, a jeśli to robi to tylko sztucznie, ponieważ te odtwarzacze nie odtwarzajaformatów HD.
Więc czy nie lepiej poczekać z kupnem odtwarzacza który w pełni bedzie to złącze wykorzystywał; mam tu na myśli odtwarzacze BD lub HD DVD? Czy wtedy nie będzie ono lepiej wykorzystywane niż teraz? Bo wydaćna odtwarzacz 1300 zł jest nie problem tylko czy cena jest adekwatna do jakości i funkcjonalności????
 

pmcomp

New member
Krzychu napisał:
Więc czy nie lepiej poczekać z kupnem odtwarzacza który w pełni bedzie to złącze wykorzystywał; mam tu na myśli odtwarzacze BD lub HD DVD?

Po pierwsze to zawsze warto czekać bo zawsze będzie coś lepszego. Tylko jak wszyscy będą czekać to ... nie będzie postępu technologicznego. Zagadnień ekonomicznych udowadniać nie zamierzam.

A tak na poważnie z materiału SD skąd te nowe odtwarzacze mają wziąć informacje? Z powietrza? Taki materiał też tam będzie musiał być upscalowany. No ... inna sprawa zapodać materiał HD ale go trzeba mieć. Jeszcze nośnika nie ma a ty chcesz już filmy na nim kupować :D . Ja też :p .

Pozxdrawiam
 

Krzychu

New member
Chodziło mi o pełne wykorzystanie złącza HDMI pod względem filmów HD. Sami uważacie że jest to lepsze jużpołączenie niżcomponent no i spox, ale wydaje mi się że jest to nabijanie ludzi w butelkę. Bo teraz pokupują DVD za 900-1300zł a jak wyjdzie BD lub HD DVD to juz te odtwarzacze będzie można oddaćna śmietnik. Ja wolę teraz kupićjakiś tańszy bez HDMi i poczekać na BD. Myślę że długo czekać nie będę. Przecież premiera jest planowana na początek przyszłego roku. Prototypy już są( nośników, odtwarzaczy, nagrywarek i napędów do kompów). Chciałem się jednocześnie poradzić Was czy jest na prawde sens tego HDMI na tą chwilę? za te pieniądze. No chyba że jest ta promocja w euro po 199zł za samsunga
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
lcd

Waham się właśnie czy odkupić na Allegro Samsunga 945 z niedzielnej promocji w Euro AGD czy wywalić 1200 i kupić Philipsa 9000S.
Kusi mnie ten Philips bo to rzecz dopracowana no i audiofilska niemożebnie...
 
Do góry