Jakie DVD z DIVX

jejek78

New member
panowie jakie DVD kupic zeby czytal takze nagrane plyty DVD i dobrze chodzily DIVX z polskimi napisami oczywiscie musi miec HDMI prosze o podpowiedzi czego mam szukac bo mam Samsunga HD 850 i nagranych plyt DVD nie wszystkie widzi a o DIVX po HDMI to tragedia jeszcze do tego nie ma oprogramowania
 

don111

Banned
polecam Ferguson 780HX (ok 300zl), ma hdmi, usb i najwięcej bajerów do divx
do tego czyta niektóre płyty które poprzednie dvd nie za bardzo chciało :)

PS ja też zmieniałem z Samsunga tylko HD950 :)
 

dedynio

New member
Witam
Polecam MANTE 034 LORD czyta nawet "plyty chodnikowe":grin:
Skalowanie w czasie rzeczywistym do 1080i, HDMI, USB, czytnik kart pamieci, i cena rewelacyjna.
Pzdr
 

jejek78

New member
ja z manty nie bylem zadowolony fajne funkcie miala do divx ale pixeloza byla na plazmie ale fergusona znam od strony dekoderow sat i jestem zadowolony a niewiecie moze jakies nowe samsungi sobie radza dobrze z divx czy panasonici
 

jejek78

New member
don111 napisał:
polecam Ferguson 780HX (ok 300zl), ma hdmi, usb i najwięcej bajerów do divx
do tego czyta niektóre płyty które poprzednie dvd nie za bardzo chciało :)

PS ja też zmieniałem z Samsunga tylko HD950 :)
MAM pytanie czy divx na wyjsciu HDMI 720p nie ma problemow z obrazem
 

imalas

New member
Odpowiedź znajdziesz na forum gufiaka, jeden z jego adminów tzn. "dinderi" jest na naszym forum. Zapytaj go na priva, myślę, że poleci Tobie....Pioneera. Jest autorem doskonałych spolszczonych softów modowanych (powiększanie polskich napisów i inne bayerki), z których sam korzystam na Pioneer-ku 696!
Ludzie tu różne wynalazki proponują!, więc sprawdź sam, który jest najlepszy na stronce z certyfikatami, i zobacz!,... który dostał wyróżnienie!!!:):D
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jejek78 napisał:
MAM pytanie czy divx na wyjsciu HDMI 720p nie ma problemow z obrazem
dlaczego miałyby być jakieś problemy ?
wszystko działa jak należy, z 1080i też nie ma problemów :)

>> imalas
ooo tak, jeśli na tej stronie polecają do divx Samsungi to faktycznie można ufać tej stronce :mrgreen:
co do Pioneerów ok, marka bardziej renomowana ale nawet z wgranym już modyfikowanym softem ma o wiele mniej funkcji w divx w stosunku do Fergusona (przy okazji chyba tracimy gwarancję ?)
na plus dla Pioneerów że obsługują też pliki wmv (nie wiem czy cała seria DV czy tylko DV600), DV600 obsługuje też SA-CD i DVD-Audio
jakościowo wątpie aby była różnica w obrazie i dźwięku, to wciąż najniższa klasa odtwarzaczy
ja generalnie ja nie widze różnicy na plus/minus w obrazie między moim poprzednim dvd Samsung HD950 - chwalonym za wyjątkową relację jakość/cena - kosztował ok 700zł
 

dinderi

New member
mataman napisał:
Ja nietypowo ale sam korzystam więc wiem co mówie. Kupujesz to http://allegro.pl/item301080430__przerobiony_kompletny_xbox_z_gierkami_.html
do tego jeszcze kabelek http://www.video-play.pl/product_info.php?cPath=22_36&products_id=986 i masz najlepszy odtwarzacz do divixów jaki ludzkość widziałą. Skalowanie do 1080i po componencie. Czyta każdy rodzaj płyty, filmu itd. Oczywiście oprócz .mkv
Trudno się nie zgodzić :) Lepszy sprzet do divx, to tylko komputer z systemem skonfigurowanym na Media Center.
Co do polecania Pioneer'a, to robie to z jednej prozaicznej przyczyny. Mniej więcej rozumiem, jak on działa i dlaczego. Wiem jakie ma ograniczenia i jak się one mają do innych odtwarzaczy. Nie wypada na ich tle najgorzej, a wielokrotnie przewyższa odtwarzacze w swoim segmencie. I chociaz do divx'ów sprzety typu Manta i Korr lepiej są przystosowane, mają inne, dyskwalifikujące wady, ktore wszyscy znają (ja nawet z autopsji :) ).
Jesli sobie kupię nowy odtwarzacz (narazie mam 4 i zanim się zużyja, trochę czasu minie), to będzie zapewne Ferguson. Chociażby po to, zeby sprawdzić, czy dobre opinie o nim są prawdziwe. Zapewne są.
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
Z certyfikatami bywa różnie(np.THX), najczęściej mają ci co zapłacili:D, ale czy za wyróżnienia też można zaplacić?!:confused:. No, tak ..pewnie wszystko jest możliwe...stosując "spiskową teorię świata".
Test w Audio 4/2007 pokazuje różne oblicza "lepszych" odtwarzczy, wśród nich umieszczono Pioneer DV-696AV.Autor pisze o DV-696 cytat:"....jakbym oglądał wnętrze DV Cambridge Audio - podobny napęd, zasilanie, a także płyta z dekoderami....Centralną jednostką jest DSP Mediatek MTI389exe, niemal identyczny jak ten w CA i w Marantzu (tam były wersje EE), obsługujący zarówno sygnał video, jak i audio" Koniec cytatu.

To może nie jest tak tragicznie za 600zł :):):) Pozostałe towarzystwo w teście jest dwa i cztery razy droższe!..,teraz nie będzie reklamy proszku :D"Jak nie widać ..."
Na koniec testu autor dodaje"
Wykonanie i komponenty: cena wymusiła kompromisy, jednak sekcja cyfrowa jest niemal taka sama, jak w dwókrotnie droższym Cambridge Audio DV89
Funkcjonalność: To jeden z najtańszych z dostępnych odtwarzaczy wieloformatowych. I ma wyście HDMI 1.1...
Brzmienie: Dobre przez wyjścia cyfrowe ...
Obraz: ...przez hdmi znakomity.

Najważniejsze jak zwykle jest zadowolenie użytkownika!:):):) A obraz j/w!
Pioneer-ek "łyka" wszystko i jest niezawodny.....oj! WYSTARCZY! :roll:

Ciekawe jaka jest nowsza wersja DV-600?, w którą stronę poszła ta udana (tania) konstrukcja, czy tandety?, a może trzyma swój poziom? To pytanko do aktualnych użytkowników Pionner-a , miło będzie przeczytać co sądzą użytkownicy Fergusonów i innych ...........Ursusów :):):) zrobionych np. na oem-ach Pioneer-o-podobnych! (czipy MediaTeka i często napędy Oriona)?
 

don111

Banned
to samo moge napisać o moim Fergusonie:
- obraz po HDMI: super
- brzmienie: bardzo dobre (ale i tak idzie bitstream do ampli)
- wykonanie: bardzo dobre
- wygląd: kwestia gustu - dla mnie Pioneer fajniejszy ale to było mało istotne kryterium
- chip - nie znam się na tym ale jakiś MTK (pieron wie czy dobry czy nie :D)
- napęd - Sony, łyka wszystko, jest szybki i cichutki (a więc ideał też :D)
- funkcjonalność - to jeden z najtańszych odtwarzaczy na rynku, w dodaku 2x tańśzy od Pioneera :mrgreen:
 

dinderi

New member
don111 napisał:
- napęd - Sony, łyka wszystko, jest szybki i cichutki (a więc ideał też :D)
Kiedyś obiła mi się o uszy plotka, ze napędy DVD markowane przez Sony, produkowane są de facto przez firmę Light-On. Czy ktoś ma może wiedzę na ten temat?
 

imalas

New member
don111 napisał:
to samo moge napisać o moim Fergusonie:
- obraz po HDMI: super
- brzmienie: bardzo dobre (ale i tak idzie bitstream do ampli)
- wykonanie: bardzo dobre
- wygląd: kwestia gustu - dla mnie Pioneer fajniejszy ale to było mało istotne kryterium
- chip - nie znam się na tym ale jakiś MTK (pieron wie czy dobry czy nie :D)
- napęd - Sony, łyka wszystko, jest szybki i cichutki (a więc ideał też :D)
- funkcjonalność - to jeden z najtańszych odtwarzaczy na rynku, w dodaku 2x tańśzy od Pioneera :mrgreen:
Problem jest w tym, że każdy z nas może pisać co chce!, ale proszę o sprawiedliwość! :D Odniosłem się do obiektywnego tekstu "szpenia" z nie byle jakiego miesięcznika "Audio" i raczej nikt nie dodal "lub czasopism ....":D
Zachęcam do lektury tego artykułu...jak trzeba było to "dokopał" ... niby najlepszym. Szukam testów Fergusona, ale nie mogę znaleźć!!!, pewnie źle szukam .... spróbuję jeszcze w wyposażeniach traktorów! :):):)

@dinderi
Wyprzedziłeś mnie znowu :) ... muszę przyznać, że zrobiłeś to delikatnie tym pytankiem , ale wyszedł ..........i tak NOKAUT! :D:D:)
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
imalas napisał:
dinderi@
Wyprzedziłeś mnie znowu :) ... muszę przyznać, że zrobiłeś to delikatnie tym pytankiem , ale wyszedł ..........NOKAUT! :D:D:D(sprawa powszechnie znana i powód do drwin z firmy na literkę "S")
Ale ja nie chciałem drwić :) Mam nagrywarkę komputerową Light-On'a, kupioną za czasów, kiedy 350 PLN to była "dobra cena" :D Do dzisiaj działa bez najmniejszych zarzutów, chociaz do najcichszych to ten napęd nie nalezy.
Mnie naprawdę bardzo zainteresował ten Ferguson. Czytam o nim od dłuższego czasu, na różnych forach. Pozytywnych opini jest cała masa, a negatywnych jak w przypadku Pioneer'a, niewielki procent.
Przyglądając się scenie modderów/amatorów odtwarzaczy na MTK, mam podejrzenia, ze Ferguson dobrze zainwestował parę złotych w kogoś "z byłego bloku wschodniego" i stąd te porządne softy.
 

imalas

New member
Rozumiem Twoje szlachetne intencje , ale tak to odebrałem, ponieważ w pracy reklamowaliśmy je wielokrotnie, a później złomowaliśmy te "sympatyczne nagrywareczki do obchodzenia mało sympatycznych zabezpieczeń" :):):)

Z tego co piszesz wynikałoby,że Pioneer w DVD ..."schodzi na dziady"???:confused::mrgreen:

Jeśli tak , to zwracam honor i .....zacieram ślady! :D
 
Ostatnia edycja:

Scythe

New member
Witam wszystkich. Dwa pytania:

1/ Gdzie mozna dobrze kupic rzeczonego Fergusona? Allegro (szukalem - nie ma) czy inaczej wysylkowo?

2/ Czy ktos mial jakiekolwiek doswiadczenia z polka "budzet" w wydaniu quasi-niemieckiej firmy Elta? Nowe modele 8844, 8846 i 8847 - specyfiakcja wygladaja ciekawie, przynajmniej jak na moje laickie oko.
 

don111

Banned
faktycznie dziwna sprawa, zniknęły te odtwarzacze... popytaj bezpośrednio w sklepach
tu masz link do zakończonych aukcji
http://allegro.pl/search.php?new_fo...=1&category=0&order=t&st=gtext&buy=0&closed=1

znalazłem jedną recenzję tego odtwarzacza:
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=ferguson_dvd&jedna_strona=1


>> imalas
rozumiem że sobie drwisz ale z Fergusonem to nie do końca jest no name...
to bardzo popularna i uznana marka wśród tunerów sat, też najpierw chciałem Pioneera ale czemu mam płacić 2x tyle tylko za markę i mieć mniej funkcji ?? (SA-CD i DVD Audio nie wykorzystuje)
oczywiście takiej Manty to bym już nie kupił (gdzieś jest granica ryzyka :D )
ale z Fergusona jestem w 100% zadowolony i go szczerze polecam, tym bardziej że kosztuje grosze (do wszystkich opinii należy podchodzić z rezerwą ale w tym przypadku to wszystko co o nim piszą się zgadza)
 

imalas

New member
Oczywiście, że sobie dowcipkuję:bober:, bo mam dziś dobry humor i czemu mam go nie poprawić smutasom!:D. Zauważyłeś pewnie, że żarciki są grzeczne i wyważone, ale jeśli jakimś słowem "dogryzłem" to jestem gotów wszystko "odszczekać" :):):)
Jeśli np. dinderi i "spółka z forum Gufiaka" weżmie soft Fergusona na warsztat to wróżę tej marce dużą popularność w RP.

Szukam również forum modującego soft do amplitunera (dowolnej marki), czy jest coś takiego w RP ? Lubię takie "zabawki"!. Dajcie jakieś namiary! Lata lecą i mam już "spadkobiercę", żeby oddać "stare zabawki" (wieżyczka Marantza) w jego "rączki" i ....kolesiów.........spodziewana demolka totalna :).
 

dinderi

New member
imalas napisał:
Jeśli np. dinderi i "spółka z forum Gufiaka" weżmie soft Fergusona na warsztat to wróżę tej marce dużą popularność w RP.
Prawdę mówiąc, jesli prawdę napisali tu oraz tu , to nie widzę za bardzo sensu poprawiania czegokolwiek :) Czy ten ferguson ma automatyczne łamanie zbyt długich linii tekstu?
A jak się ma odtwarzanie DTS? Znalazłem AC-3 ale o DTS nigdzie wzmianki.
 
Do góry