Jakie DVD z DIVX

Scythe

New member
Cos mi ten Philips przesmierduje - biore Pionka DV-400V-S. Jezeli cos bedzie nie halo bede systematycznie uprzykrzal zycie na pioneerdivx.net ;)

Na na Allegro znalzlem za 260 zyla - aukcja nr 304243807 - jakies doswiadczenia z tym Sprzedajacym?


 

Badis

New member
Pioneer DV-400

Deniro24, a update-owałeś firmware w swoim pioneerze?

Ja nie oglądam aż tak dużo divx/xvid-ów, ale testowałem na kilkunastu przypadkowych i nie zdarzyło mi się, aby pionek czegoś nie odczytał.

Może to zasługa najnowszego firmware'u- nie wiem, bo zaraz po wyjęciu z pudełka zmieniłem FW na najnowszy zmodowany przez Hakana'a. Nowy FW rozwiązał kwestię wielkości napisów - teraz jest bajka (telewizor CRT 29").

Na plus pionka zaliczam port USB - divx/xvid'y wraz z napisami śmigają prosto z pendrive'a.

Z napisami też nie zaobserwowałem problemów (zawsze można przekonwertować).

Badis
 

m_atrix

New member
Badis napisał:
Z napisami też nie zaobserwowałem problemów (zawsze można przekonwertować).
Badis
o ile chodzi o nowe filmidlo to luzik a co jesli nie zaczyta Ci filmow ze starego zbioru na plytach?a tak sie sklada ze napisy *.txt byly w roznych formatach i mi dv-400 na paru ladnych filmach sie wylozyl, szczegolnie jesli chodzi o sieriale sci-fi w standardzie mpl2 tu jest mogila...
Tak wiec niby pierd ale potrafi krwi popsuc...ja osobiscie chetnie zrezygnowalbym z hdmi na rzecz czyatania wszystkich formatow divx xvid i napisow txt.
 

m_atrix

New member
don111 napisał:
polecam Ferguson 780HX (ok 300zl), ma hdmi, usb i najwięcej bajerów do divx
do tego czyta niektóre płyty które poprzednie dvd nie za bardzo chciało :)

PS ja też zmieniałem z Samsunga tylko HD950 :)
mam wiec pytanie czy miales na nim do czynienia z napisami w formacie mpl2 popularnymi w serialach glownie hataowych.Pytam bo tu niestety pionek dv-400 pekl na robocie co nie ukrywam stalo sie przyczyna oddania go i rezygnacji z dalszych testow.
Jakos nie chce wracac do alternatywy manta+inny do dvd i audio bo to kolejny polsrodek.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
- synchronizacja napisów +/- 10s co 1s
- ustawienie sposobu wyświetlania napisów
- odczyt różnych typów kodowania napisów
- wybór napisu w czasie rzeczywistym
- różne rodzaje formatowania napisów
- ustawienie zgodności napisów wzg. ilości liter

  • obsługa napisów i nazw plików w stronach kodowych ISO
    (ISO-8859-1, ISO-8859-2, ISO-8859-5, ISO-8859-15)
  • możliwość przesuwania napisów w czasie o +-10s (z krokiem co 0,1s)
    w trakcie oglądania filmu
  • w przeglądarce plików wyświetlanych jest 7 wierszy
    (plików i/lub katalogów)
  • w menu podgląd wielkości wybranej czcionki napisów

Formaty napisów :
  • MicroDVD (.txt i .sub)
  • SubRip (.txt i .srt)
  • TMPlayer (.txt)
  • SAMI (.txt i .smi)
  • Sub Station Alpha (.txt i .ssa)
  • MPL2 (.txt)
 

m_atrix

New member
no to pieknie
chyba jednak poczekam na fergusona bo mozliwosci wypasione a do tego na przetwornikach c/a audio i video nikt nie oszczedzial wiec ty chyba bedzie optymalny wybor.
No chyba ze chlopaki od pianka zaszaleja i zmodyfikuja ostro soft pionka to tez nie byloby zle...
dzieki za info
 

deniro24

Member
Bez reklam
Badis napisał:
Deniro24, a update-owałeś firmware w swoim pioneerze?

Tak, wgrałem nowy firmware z forum Gufiaka - nic nie pomogło. U sąsiada również wgraliśmy nowy soft i również nic się nie zmieniło. Dzisiaj sprawdzaliśmy (po raz kolejny...) nowy film Xvid: zawiesił się u niego po 33min - u mnie po 24min.

Także, tak jak wspominałem już wcześniej DV600 nadal u mnie służy tylko i wyłącznie do filmów DVD.

Pozdrawiam.
 

dinderi

New member
Scythe napisał:
Cos mi ten Philips przesmierduje - biore Pionka DV-400V-S. Jezeli cos bedzie nie halo bede systematycznie uprzykrzal zycie na pioneerdivx.net ;)

Na na Allegro znalzlem za 260 zyla - aukcja nr 304243807 - jakies doswiadczenia z tym Sprzedajacym?


Kupiłem u tego allegrowicza 3 odtwarzacze. Mialem z nim kontakt osobisty. Uważam, ze jest godny polecenia.
Co do modyfikowanych softów, to w wiekszości, modyfikacje polegają na poprawieniu róznych błedów oraz wprowadzeniu takich funkcji jak wczytywanie napisów o innych nazwach, nowe czcionki, dzielenie zbyt długich linii itp. W "obsługiwanie formatów" raczej sie nie ingeruje, bo to bardzo zlożony problem, a kodów źródłowych do firmware nie ma. Nie ma również, ogólnie dostępnych informacji o programowaniu procesorów MTK. Dlatego nie ma co sie spodziewac cudów po zmodyfikowanym firmware.
A poza tym, chciałem podkreślić, ze pioneerdivx to jest strona hobbystyczna, ktora z firmą Pioneer nie ma nic wspólnego :)
 

deniro24

Member
Bez reklam
dinderi oczywiście, że nowy firmware nie ma nic wspólnego z obsługą nowych formatów. Poprostu decydując się na wgranie zmodyfikowanego softu miałem (małą) nadzieję, że to wieszanie się odtwarzacza na niektórych Xvid'ach to jakiś bug oryginalnego oprogramowania.

Pozdrawiam.
 

laki

New member
pomozcie

witam. posiadam telewizor panasonic 32LX70 i jak wielu poszukuje do niego dvd. jednak nie bardzo sie na tym znam. zastanawiam sie czy poniewaz mam panasa to czy nie lepiej byloby kupis dvd tez tej firmy. myslalem tez o fergusonie i pioneer(ale troche drogie np. dv 400), no i ewentualnie manta. prosze o pomoc ktory z nich i jaki model.
pozdrawiam
 

dinderi

New member
deniro24 napisał:
Poprostu decydując się na wgranie zmodyfikowanego softu miałem (małą) nadzieję, że to wieszanie się odtwarzacza na niektórych Xvid'ach to jakiś bug oryginalnego oprogramowania.
Zależy co nazywamy "bugiem". :)
Xvid to kodek majacy duzo wiecej mozliwości ustawień dodatkowyc niż divx. Divx jest znormalizowany, xvid nie. Pioneer deklaruje pełna zgodność z Divx w formacie HomeTheatre, ale nie deklaruje pełnej zgodności z xvid.
PackedBitstream w nowych Pioneer'ach (dv400 i dv600) jest juz obsługiwany, ale nadal sa problemy z QPEL i GMC.
Jezeli wymagamy od odtwarzacza, zeby odtwarzał wszystkie dostępne na swiecie formaty, to mozna powiedzieć, ze jest to "bug" oryginalnego oprogramowania. Ale jesli potraktujemy go jako "odtwarzacz" a nie "komputer" to trudno mówic o "bugu", bo to raczej "nieobsługiwanie danego formatu" ew. "niekompatybilnosć".
Żargonem motoryzacyjnym mozna by to opisac tak, że są auta które jeżdzą na benzynę i sa takie co jeżdzą na olej napedowy. trudno mówic o błedach w silniku, jesli poprostu nie jest do pewnych rodzajów paliwa przystosowany.:)
 

deniro24

Member
Bez reklam
dinderi oczywiście masz rację, zauważ jednak, że ja nie staram się na siłę oczerniać tutaj tych modeli Pioneera tylko stwierdzam fakt, że taki problem występuje. Tak jak pisałem wcześniej same filmy DVD wyglądają naprawdę bardzo dobrze, muzyka (audio jak i mp3) również brzmi bardzo dobrze jak na odtwarzacz dvd (oczywiście w tej klasie cenowej). Ba, nawet filmy avi kodowane "prawdziwym" divX'em wyglądaję wspaniale. Ale nierozumiem czemu miałbym nie pisać o tym, że DV400/DV600 wieszają się przy dużej części Xvid'ów. Staram się być poprostu obiektywny pisząc, że te modele mają taki problem (który większość sprawdzanych przezemnie odtwarzaczy innych firm takiego problemu nie mają). Tym bardziej, że zamiast jakiegoś komunikatu odnośnie nieobsługiwalnego formatu wystepuje takie nieprzyjemne wieszanie się.

Nie traktuję odtwarzacza DVD jak komputera. To nie jest mój pierwszy odtwarzacz DVD. Nie jestem jakimś zdesperowanym użytkownikiem DV600, który wywalił ponad 600zł i przeklina teraz markę Pioneer. Tylko czemu mam nie zauważać tej przypadłości, skoro inne odtwarzacze takiej nie mają (ale oczywiście nie twierdze że nie maja innych...)?


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Badis

New member
Pioneer DV-400

Dinderi, na ile jest prawdopodobne, że producent wypuszczając nową wersję FW może rozszerzyć listę obsługiwanych formatów (xvid z polepszaczami)?

Tak kombinuję...

Mój odtwarzacz orginalnie nie miał najnowszegego FW.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Badis moim zdaniem prawdopodobieństwo jest zerowe, ale oczywiście kolega dinderi jest bardziej obeznany w tym temacie.

Moim zdaniem jakas szansa jest ale w przyszłych modelach Pioneera.

Pozdrawiam.
 

jaceloth

New member
czy zna ktoś jakiś dobry odtwarzacz dvd na złączu hdmi w wersji 1.3? najbardziej jestem przekonany do denona, ale nawet nowe modele posiadają wersję 1.1.
 

dinderi

New member
deniro24 napisał:
czemu mam nie zauważać tej przypadłości, skoro inne odtwarzacze takiej nie mają (ale oczywiście nie twierdze że nie maja innych...)?
Broń Boże, nie odbieram Twoich wypowiedzi jako tendencyjną krytykę Pioneer'a. Wręcz przeciwnie. :) Są pełne trafnych i cennych uwag. :) Dyskutuję sobie niewinnie, bo temat rzeczywiście jest interesujący. Masz całkowitą rację. Równiez uważam, ze Pioneer robi źle, traktując formaty inne niż dvd "po macoszemu". Równiez uważam, ze w ostatnich modelach jest zbyt wiele irytujacych funkcji (lub "braku funkcji"). Xvid staje się kodekiem bardziej popularnym niż divx, ale Pioneer zdaje się tego nie zauważać.
Swoją drogą to chip, na którym oparta jest najnowsza seria Pioneerów, daje o wiele większe mozliwości, niz to co "dostajemy w standardzie". Gdyby był dostępny kod zródłowy, moznaby prawdopodobnie napisac taki soft, ze "wymiótłby wszystkie manty" :) Programistom Pioneer'a niestety nie chce się poswięcić zbyt wiele czasu i - co tu duzo mówić - wypuszczają "bubelki", które nie wykorzystują pełnych możliwości procesora.
Na specjalną inwencję Pioneerowców, w kierunku lepszej obsługi xvid'a, bym zbytnio nie liczył. Skoro w dv-400 i dv600 zrezygnowano z obsługiwanego dotąd formatu mpeg, to o czymś to swiadczy. :(
 

markiz

New member
Yamaha

Polecam Yamahę,reszta to gniot może poza Pionnkiem
Yamaha S559 lub s661,Cena pierwszego to 400 i drugiego 600 zeta-polecam.
 

dinderi

New member
s559 to klon Pioneer'a dv585, w innej obudowie :p Nawet zmodyfikowałem kiedyś soft do tego. Jest dostępny na sieci :)
Dobry odtwarzacz, ale za te pieniądze raczej nieopłacalny :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry