Głośniki Dolby Atmos dk Yamaha RX-V683

incognitos

New member
Cześć,
Czytam, czytam i trochę się pogubiłem. Jak zrealizować Dolby Atmos na podanym w temacie amplitunerze? Mam zestaw głośników Yamahy 5.1 i chciałbym dokupić dwa, które postawię na frontach, które mają odbijać dźwięk od sufitu. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? W ampli oprócz standardowych podłączeń 5.1 są wejścia Surround Back Zone 2 i F. Presence zone 2. Gdzie podłączyć dwa dodatkowe do Dolby Atmos? Ampli poprawnie rozpozna taki system?
Drugie pytanko - mam frony ns-f51 i nigdzie nie widzę głośników Yamaha, które montuje się właśnie na frontach. Są takie? Czy muszę dobrać coś innej marki?
Dzięki
 

incognitos

New member
Możesz dobrać innej marki.
Ile masz max kasy ?
Czy kolor ma znaczenie ?
Mam zestaw kolumn kupowany w 2006 lub 2007 chyba u Ciebie - audioklan tak? NS-50+NS-P60 + sub - wszystko wiśnia. Muszę zmienić na czarne i przy okazji Atmos 5.1.2 bym ogarnął (wchodzą w grę tylko nakolumnowe). Ogólnie z głośników jestem zadowolony, gdyby nie kolor to bym pewnie nie zmieniał. Wstępnie myślałem o czarnych NS-F51+NS-P51, plus nakolumnowe (sub bym przemalował), ale trochę mi się nie widzi dobieranie do tego innych całkowicie nakolumnowych. Zastanawiam się nad Jamo S807, bo fajnie je można rozbudować i design bardzo by mi pasował do salonu. Pytanie jak to zagra?
Co do kasy, to te Jamo to już tak mocno stykowo, nie chciałbym bym dawać więcej.
 
Do góry