Soundbar do 1500-1700 zł

Divx97

New member
Hej,
Szukam nagłośnienia które będzie podłączone pod tv, na co dzień do tv w której nie zależy na jakości dźwięku, ale czasami lubię obejrzeć jakiś film, jednak jeszcze częściej słuchać muzyki, głównie elektronicznej. Pokój wielkości 24m. Telewizor : LG 50 UM7450. Dobrze gdyby też miał na tyle mocy aby zrobić jakąś domówkę ;)

Nie musi być to też koniecznie soundbar, może być system stereo (na ampli raczej mnie nie stać, jak już to aktywne kolumny) dlatego moja pierwsza myśl :

Edifier S2000mkIII

Jedyne co mnie tylko zastanawia to głośność tego modelu, bo jakość z opinii które czytałem raczej lepsza od belek z subem w tej kwocie.

Jeśli nie to, zastanawiam się również nad Samsung Q60T, TCL TS9030 (słyszałem o problemach z oprogramowaniem, na forum ostatnie posty z lutego, jeśli ktoś się orientuje czy już temat jest dalej aktualny proszę o odpowiedź)

Proszę was o jakieś porady co by się najlepiej sprawdziło, planuje wtedy wybrać kilka modeli i albo wybrać się na odsłuch albo zamówić przesłuchać i zwrócić ten który najmniej będzie odpowiadał, dlatego lepiej byłoby mi wybrać z 2-3 modeli niż zamawiać 10 :p
 

Divx97

New member
Bardzo dziękuje za podpowiedzi.

Wiem że mój TV obsługuje dts:x, ale nie atmosa. W takiej sytuacji podpinając np. Polka przez hdmi, dżwięk np. Z netflixa nie przejdzie do soundbara jako atmos tylko zwykły 5.1 tak?

Lepiej w takiej sytuacji stawić na Denona ? :p
 

Divx97

New member
I czy zakup w takiej sytuacji np. Mi stick 4k z atmosem rozwiąże problem? Wtedy do Tv podłączony by był mi stick 4k pod jedno hdmi, i pod hdmi arc soundbara. I po odpaleniu np. Netflixa z mi stick soundbar odbierze dźwięk z atmosa ?
 

Divx97

New member
Na pewno? Może się myle (dlatego pytam) ale...
Atmos musi być połączony przed eARC które są tylko w TV i ampli.
Więc jeśli byłoby tak jak piszesz, to podpinając pod eARC w tv np. Belke, i podpinając odtwarzacz BluRay pod drugie wejście hdmi, juz nie otrzymalibyśmy atmosa?

Wydaje mi się że przecież jak podłącza się Audio z Atmosem przez eARC pod TV, a przez drugie hdmi xboxa x, ps5, odtwarzacz bluray itp, to dźwięk telewizor i belka zadekodują jako atmos, to dlaczego miałoby być inaczej android boxem?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja rozumiem o czym mówisz ale pytanie czy tv przepuści dalej atmosa skoro go sam go nie wspiera...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest jeszcze w ofercie Soundbar z Dolby Atmos - G1 produkowany przez Meridian za 1999 zł
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zapomnij o Atmos ze striming u . Pseudo coś tam , coś tam !

Dużo lepiej spisze się Sony HT IS 100 , tylko DD i DTS
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nie jest za 1.5 - 1.7 ale dropsik uogólnił temat
nie ma pojęcie o dobrych soundbarach uważa że trzeba zagracić lokum i stopkę wypisywać mnóstwo sprzętu, żeby mieć co się chce :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Przypomnij proszę ile wyniesie Bose + sub . Nie wspominam o tyłach.
Jak w każdym temacie , padają propozycje 3-5 droższe od założonego budżetu :(
 
Do góry