Philips Fidelio B97

Pi3cyk91

Member
Witam. Posiada ktoś ten SB? Mam taki problem. Co jakiś czas oglądając netflixa albo coś z usb soundbar przestaje przesyłać audio. Podłączony jest kablem hdmi z TV. Na wyświetlaczu zaczyna migać Earc i wtedy nie ma dźwięku. Muszę włączyć i wyłączyć soundbar i wraca do normy.
 

andrew.84

Member
Ja mam B8, starszy model i mam podobny problem. Tzn soundbar włącza się razem z tv, gra przez parę sekund j potem hak u Ciebie, miga hdmi arc i cisza. Pomaga przełączenie na soundbarze np na hdmi 2 i z powrotem na hdmi arc. Czasem też zanika dźwięk przy przełączaniu kanałów z różnymi standardami dźwięku lub źródeł. Zmieniłem kabel na nowszy i to samo. Z tym, że jak był podłączony do Philipsa 65PUS8102 to działał normalnie. Problem zaczął się, jak zmieniłem tv na Samsunga 75qn91.
 

Pi3cyk91

Member
Ja mam TV Philipsa więc to chyba nie ma reguły. Wkurza jeszcze mnie to że po włączeniu TV włącza się soundbar i zanim przełączy się dźwięk na SB to też zgaśnie obraz i włączy się po przełączeniu.
I jeszcze jedno pytanie. Kiedy miałeś TV Philipsa to też będąc np w aplikacji netflixa potrafił się sam wyłączyć i włączy YouTube bądź inna aplikacja?
A i co do tego zanikania, zauważyłem że to się dzieje w aplikacji VLC. Jak odtwarzam wbudowanym to jest okej.
 

Pi3cyk91

Member
@kiki tak
@andrew jednak to chyba nie wina vlc do końca ale na nim te zaniki były częstrze, na odtwarzaczu wbudowanym pojawiło się raz
 

Pi3cyk91

Member
A miał ktoś z was tak, że podczas przełączania kanałów w dekoderze, co jakiś czas jest taki pisk, ale też nie zawsze.
 

Ahmaret

Member
Posiadam ów soundbar i powiem szczerze nie posiadam żadnych z w/w a dolegliwości. Lekki zanik dźwięku przy zmianie źródła jest chyba zawsze wcześniej posiadałem amplituner i tam dopiero były lagi przy zmianie źródła dźwięku
 

Pi3cyk91

Member
Posiadam ów soundbar i powiem szczerze nie posiadam żadnych z w/w a dolegliwości. Lekki zanik dźwięku przy zmianie źródła jest chyba zawsze wcześniej posiadałem amplituner i tam dopiero były lagi przy zmianie źródła dźwięku

A coś takiego jak zanik dźwięku podczas oglądania netflixa bądź filmu z usb? Na wyświetlaczu przez parę sekund mruga earc i w tym czasie brak dźwięku. Po chwili wraca do normy?
 

Ahmaret

Member
Nie. Ale teraz mam problem chyba po aktualizacji oprogramowania. Ledy na odłączanych głośnikach mrygaja cały czas na czerwono gdy są podłączone do belki - działają. Natomiast po odłączeniu nie działają... brak dźwięku. Wlaczniki nie powodują żadnej reakcji ... i nie wiem ale albo gdzieś w sieci znajdę oprogramowanie albo reklamacja ...
 

ondro1975

New member
niestety mam ten sam problem, najpierw zaczęła migać jedna satelita , parę dni temu druga....wszystko wskazuje na to ze albo padły akumulatory w satelitach albo oprogramowanie cos namieszało...po podłączeniu satelit pod zasilanie system działa normalnie...tyle ze nie po to sa z akumulatorami aby kablami to podłączać.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie za Fidelio znów odpowiada Philips, więc dopytaj w tym serwisie.
 

ondro1975

New member
Po problemach z satelitami zawiozłem do serwisu (rękojmia), po kilku dniach dostałem odpowiedz ze produkt jest nienaprawialny i oddadzą mi kasę..obecnie chyba kupie BOSE 900
 

BANAN-82

New member
Witajcie,
chciałem zapytać o wasze opinie na temat fidelio b97. Mam zamiar kupić soundbar i pierwszy wybór padł na samsunga hw-q930b ale jak usłyszałem fidelio b97 to bez porównania.
 

FullObcyk

Member
Soundbar od początku ma ponoć problem z subwooferem który do tej pory nie został rozwiązany.
Poczytaj w sieci o tym problemie, buczący subwoofer. Nawet w opiniach na stronie philipsa piszą o tym
rozczarowani użytkownicy. Szkoda bo fidelio to dobra marka, wcześniejsze modele były świetne.
 
Do góry