Soundbar z Dolby atmos

Taurus333

New member
Witam szukam niedrogiego soundbar do ok 1500 zł.
Pokój ok 20m2 siedzę na wprost tv dległość ok 2,,5-3 m
Przeznaczenie netflix hbo go tv (dekoder canal +) czasem gry (xbox x) muzyka od czasu do czasu audiofilem nie jestem 😁 jeśli po dołożeniu kilku stów zyskam w odczuwalnie na jakości dźwięku jestem w stanie dołożyć, dziękuję z góry za porady
 

Taurus333

New member
Tak tylko ten samsung jest te kilka stów droższy i czy naprawdę odczuje różnice? Kolega kupił ostatnio Tcl 9030 poniżej 1,2 tys i byłem mocno zdziwiony jak to zagrało z netflixem
 

cannibal

New member
Miski być do 1500 a Samsung kosztuje 1700 i można go rozbudowywać...
Za 1500 masz jeszcze SOUNDBAR TCL TS8132 z nagrodą EISA „BEST BUY SOUNDBAR 2021-2022"
 

Taurus333

New member
Ciekawy jestem tego tcl 8132 czy jest różnica względem tcl 9030? Nie mam gdzie go odsłuchać a w markecie nie dla idiotow lub podobnym to pomyłka jeśli chodzi o warunki, może ma ktoś jakieś doświadczenia?
 

Taurus333

New member
TCL 9030 gra wg mnie znacznie lepiej.
Ile jesteś w stanie dołożyć do extra modelu z DA ?

W takim razie ustawmy Tcl 9030 jako odnośnik i czy znajdę coś lepszego do 1,5 tys, oraz ile musiałbym dołożyć by odczuć różnice w filmach, i wtedy będę rozważał czy jest sens do moich potrzeb
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobre pytanie.
Ja bym sprawdził LG G1- jest w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
 

Taurus333

New member
Wracając do tematu miałem okazję przesłuchać samsunga hw-q70 oraz hw-q600 oraz jbl multibeam 5.0 i porownojac je do tcl 9030 wydaje się że ten tcl naprawdę gra fajnie w szczególności jeśli popatrzymy ile on kosztuje
 

Ziutex

New member
Cześć

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat.
Posiadam obecnie kino domowe Sony BDV E4100 i zastanawiam się nad wymianą na jakiś fajny soundbar. Chciałbym się dowiedzieć waszego zdania na temat takiego sprzętu. Podoba mi sie fakt, że jest mniej kabli i zamiast 3 głośników z przodu jest jedna belka, ładnie to wygląda i przy moim małym pokoju (20m2) wydaje się bardziej prakyczne. Zastanawiam się nad LG SN11R jako że posiadam telewizor LG Nano913 (ten pasiasty), JBL 9.1 albo coś na co mnie możecie w tym wątku nakierować :)
Jeśli chodzi o Atmos to nie wymagam cudów, zastanawia się czy można na takim sprzęcie usłyszeć "coś więcej" niż 5.1 i czy te głośniki które odpowiadają za Atmos również grają przy źródle 5.1 jako Surround czy tylko przy Atmos (mam nađzieję że nie nakręciłem za dużo). W internetach wyczytałem że taki Sennheiser Ambeo to potrafi tylko to sprzęt za 10k, swoją drogą ciekawe czy wart tych pieniędzy

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Taurus333- Napisz proszę na PW.


========================
Tak, Ambeo jest wart każdej złotówki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kogoś stać na Ambeo - to polecam.
Były specjalne pokazy tego modelu - geniusz.
Ale musi kosztować !
 
Atmos w soundbarach to tylko chwyt marketingowy...

Dokładnie , akurat tak się składa że miałem Ambeo , wcześniej zestaw Bose 700 , obecnie Samsung Q90R , o tym że dźwięk jest w Dolby Atmos wiedziałem tylko po informacji na wyświetlaczu bo same efekty cieniutkie (piszę o Ambeo bo Bose 700 nie ma DA) , natomiast sama barwa dźwięku , dynamika bardzo dobre , na minus długie uruchamianie , sprzęt mocno się grzeje , zawieszanie się , no i pomimo zapewnień producenta warto dokupić subwoofer , u mnie po testach Rel HT 1205 , SVS 2000 Pro i Klipsch R-115SW został Klipsch .
 
Nie słyszałem żeby Ambeo się wieszał ...
Co nie zmienia faktu za tak było , nie ujmując że w pewnych aspektach jest to sprzęt wybitny i zostawia konkurencję daleko w tyle , moze poprawili soft nie wiem , pisze uczciwie jak było , miałem sprzedałem nie żałuję , teraz czas wziąć na tapetę Klipsch Cinema 1200 .
 
Do góry