Soundbar z Dolby atmos

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Kup raz ale pożądnie uwierz mi że z samej belki bose 700 będziesz mega zadowolony,
Nie słuchaj pseudo Doradców, którzy nawet tego modelu nie widzieli na oczy.
 

starxx

New member
Kup raz ale pożądnie uwierz mi że z samej belki bose 700 będziesz mega zadowolony,
Nie słuchaj pseudo Doradców, którzy nawet tego modelu nie widzieli na oczy.

Nie jestem audiofilem i chciałbym kupić sprzęt, który będzie nadawał się do filmów 60% jak i słuchania muzyki 40%. Czytałem że Bose 700 słabo sprawuje się przy muzyce, poza tym to tylko belka, a ja wolałbym kupić komplet tj. belka + sub + satelity i zastanawiam się nad:

JBL 9.1
Fidelio B97
Samsung HW-Q950A
lub
"coś" podobnego
 

Ziutex

New member
Cześć

Kupiłem dzisiaj JBL 9.1. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, jak posłucham troche materiałów to postaram się coś więcej napisać na temat tego zestawu.

Pozdrawiam
 

szlimak

New member
Witam!

To i ja podepnę się do tego wątku.

Szukam soundbara, który obsługuje Dolby Atmos. Do tej pory mam Philips Fidelio E5, ale się zużył :) i pora na nowy.

Soundbar będzie podpięty pod TV Samsung 55KS7000. Oglądam filmy z netflixa, canal+, hbo, bluray. Słucham muzyki z youtube, spotify.

Odległość od TV do kanapy około 3m. Salon ok. 18m2. Muzyka 40% Filmy 60%

Zastanawiam się nad JBL 5.1 (tu chyba nie ma atmos?) lub np. PHILIPS B97/10 czyli budżet to ok. +/- 3 - 4,5k.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
A moze Samsung Q950A? Jestem w fazie konfiguracji - moze ktos poradzi jak to dobrze poustawiac z tv samsung QLED
 

starxx

New member
A moze Samsung Q950A? Jestem w fazie konfiguracji - moze ktos poradzi jak to dobrze poustawiac z tv samsung QLED

Zastanawiam się nad tą belką. Najważniejsza sprawa Jak ustawić tylne głośniki? Moja kanapa stoi przy ścianie i tylne głośniki dosłownie stałyby na niej i nie wiem czy przez to dźwięk traciłby jakość przez źle ustawione Satelity?
 

starxx

New member
Mam tak ustawione właśnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

OK. Jak słychać dźwięk przestrzenny w takim ustawieniu?
Przeglądałem instrukcje tego modelu i zasugerowane w niej jest aby tylne głośniki stawiać z tyłu około 0,5-1,0 m od kanapy pod odpowiednim kątem - aby była jak najlepsza jakość
 

szlimak

New member
Niestety jestem trochę laikiem w audio ale przy ustawieniu na równi z kanapa (na jej bokach) wszystko wydaje sie grać tak jak powinno. Efekty sie rozchodzą po całym pokoju. Zalecają by je tak ustawiać ale być może to noe jest warunek konieczny by wszystko prawidłowo działało.
Ja jestem zadowolony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

starxx

New member
Niestety jestem trochę laikiem w audio ale przy ustawieniu na równi z kanapa (na jej bokach) wszystko wydaje sie grać tak jak powinno. Efekty sie rozchodzą po całym pokoju. Zalecają by je tak ustawiać ale być może to noe jest warunek konieczny by wszystko prawidłowo działało.
Ja jestem zadowolony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

OK. Dzięki za odpowiedź.

Tylne głośniki cały czas stoją z tyłu czy przenosisz je dopiero jak oglądasz jakiś film ?

Cały czas zastanawiam się nad JBL 9.1 vs Samsung Q950A
Porównywałeś zestaw, który posiadasz z JBL 9.1 ?
 

szlimak

New member
Stoją cały czas. Nie porównywałem. Mam tv qled samsunga. W tej konfiguracji soundbar używa jeszcze głośników z telewizora tzw Q-syphony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Ziutex

New member
Cześć

Moim zdaniem JBL 9.1 jest bardzo dobrze wykonany, belka i satelity sprawiają wrażenie bardzo solidnych. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to zrobił na mnie wrażenie. Gra czysto i nie brakuje mu mocy, efekt surround robi wrażenie w szczególności jak odtwarza materiały Atmos. Nigdy nie byłem w kinie Atmos więc nie twierdze że to jest właśnie to ale uważam że słychać więcej niż w moim wysłużonym Sony BDV E4100. Muzyka gra ładnie i więcej od tego typu sprzętu nie wymagam i jeśli już o tym piszę to należy wspomnieć o Subwooferze który potrafi zrobić różnice :)
Jeśli chodzi o wady to jest taka sprawa, że lewa satelita jak przyłoży się ją do ucha to słychać taki szum z delikatnymi trzaskami. Druga to brak jakiejś fajnej aplikacji w której można było się pobawić ustawieniami itp ale tu już czepiam się na siłe bo moim zdaniem zestaw gra super po wyjęciu z pudełka i to co możemy pozmieniać na pilocie w zupełności wystarcza.
Jeżeli ktoś by się mnie zapytał czy warto to odpowiedziałbym że to zależy :) a chodzi oczywiście o kase.
Zestaw gra super ale czy jest różnica między takim za 2k a nim warta dopłacenia tych pieniędzy nie mogę powiedzieć bo nie mam porównania. Ja nie żałuje wydanych pieniędzy, zastanawiam sie tylko co z tym lewym głośnikiem czy w przyszłości będa z nim jakieś problemy.

Pozdrawiam
 

starxx

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli chcę powiesić Soundbar (JBL 9.1) na ścianie pod TV jaka przerwa musi być między belką a dolną krawędzią TV? W instrukcji jest napisane min. 5 cm. Tylko tyle wystarczy, aby dźwięk był jak najlepszy?
 

gorus1

New member
Tak czytam ten temat gdyż sam zainteresowałem się soundbarami i przyznam, że trochę nie rozumiem krytykantów tego rozwiązania.
Sam fakt, że soundbary się tak upowszechniły powinien dawać do myślenia tj.:
1. 99% ludzi to nie audiofile.
2. Ludzie cenią sobie przestrzeń i brak plątaniny kabli.
3. Nie bez znaczenia jest zużycie prądu (przynajmniej dla wielu).
, a że to imitacja prawdziwego kina domowego to wszyscy wiemy tak samo jak wiemy, że kino domowe to imitacja prawdziwego KINA.

Ok. do rzeczy :) w tym miejscu chciałbym podpytać o soundbary z tylnymi głośnikami tj. czy te satelitki podłącza się bezprzewodowo czy przewodowo?
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nie wiem, co masz na myśli, pisząc "kino domowe"?
Jeśli zestaw 5 głośników z marketu, to masz rację.

Ale jeśli pokój zaciemniony z dobrym projektorem, amplitunerem i zestawem głośników, to się grubo mylisz.

Takie kino domowe przebije wielokrotnie, to co jest ogólnodostępne i nazywa się "kinem".
 

gorus1

New member
Miałem na myśli nagłośnienie.
Szukam jakiegoś soundbara z systemem dolby atmos z tylnymi głośnikami surround, ale takimi, które można podłączyć na stałe najlepiej przewodowo gdyż mam wyprowadzone kable w ścianach i nie chciałbym tracić na jakości dźwięku jakimś bezprzewodowym połączeniem.
 
Do góry