Soundbar z Dolby atmos

mwerd

New member
Cześć,
myślę nad zakupem Samsung HW-Q700A.
TV to Samsung 65q80a, który nie wspiera Atmos.
W tym momencie w filmach Netflix nie mogę wybrać ścieżki dźwiękowej Atmos. Czy jak podepnę ten soundbar, ten rodzaj dźwięku pojawi się do wybory? Jak to jest?
 

Klewciax

New member
Cześć, również zastanawiam się nad samsungiem Q700a oraz nad Philipsem TAB8805/10 o Waszym zdaniem jest bardziej godne uwagi ?
 

nielot

Member
Cześć,
myślę nad zakupem Samsung HW-Q700A.
TV to Samsung 65q80a, który nie wspiera Atmos.
W tym momencie w filmach Netflix nie mogę wybrać ścieżki dźwiękowej Atmos. Czy jak podepnę ten soundbar, ten rodzaj dźwięku pojawi się do wybory? Jak to jest?




Jeśli TV nie ma Atmos to soundbar go nie dostanie. A jak go nie dostanie to go nie odtworzy. JA też mam TV bez Atmosa i raczej długo go nie zmienię więc kupowanie czegoś z Atmosem mija się z celem. Inna sprawa to to, że ostatnio soundbary są mocno okrojone z dekoderów bo niby Atmos i Atmos. A ja u siebie mam tylko DD i DTS. I znajdź soundbar pod to....
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Samsung się tym nie chwali ale od 2019 obsługuje Dolby Atmos.
Teraz nie możesz wybrać takiej ścieki dzwiekowej ale jak podejmiesz belkę z atmosem, włączysz Atmos w ustawieniach audio (teraz możesz nie mieć tego ustawienia widocznego), to będzie grać Atmos.
 

nielot

Member
Samsung się tym nie chwali ale od 2019 obsługuje Dolby Atmos.
Teraz nie możesz wybrać takiej ścieki dzwiekowej ale jak podejmiesz belkę z atmosem, włączysz Atmos w ustawieniach audio (teraz możesz nie mieć tego ustawienia widocznego), to będzie grać Atmos.


Chcesz powiedzieć, że jeśli TV Samsunga po 2019 nie ma oficjalnie Atmos to go ma?
 

starxx

New member
Witam!

To i ja podepnę się do tego wątku.

Szukam soundbara, który obsługuje Dolby Atmos. Do tej pory mam Philips Fidelio E5, ale się zużył :) i pora na nowy.

Soundbar będzie podpięty pod TV Samsung 55KS7000. Oglądam filmy z netflixa, canal+, hbo, bluray. Słucham muzyki z youtube, spotify.

Odległość od TV do kanapy około 3m. Salon ok. 18m2. Muzyka 40% Filmy 60%

Zastanawiam się nad JBL 5.1 (tu chyba nie ma atmos?) lub np. PHILIPS B97/10 czyli budżet to ok. +/- 3 - 4,5k.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
 

Manarino

Banned
Dolby Atmos z soundbaru ? :)
Jakość z soundbaru ? :)

SOUNBAR , to rozwiązanie dalekie od jakiejkolwiek JAKOŚCI ! Zestaw bezprzewodowych głośników umieszczonych w jednej poziomej zazwyczaj plastikowej belce , mających na celu dostarczanie wrażeń na kinowym poziomie to tylko marketingowe hasło, bzdura !
Soundbar nigdy nie był, nie jest i nie będzie alternatywą dla dużych, składających się z kilku części kompletnych zestawów kina domowego , bazujących na kolumnach podłogowych .Soundbar, to tylko zwykła belka dźwiękową pod tv , która zasadniczo poprawia dźwięk wydobywający się z tv, ale o PRAWDZIWEJ jakości w tym przypadku nie można mówić, podobnie jest w przypadku plastikowych składaków Harman Kardon , Bose i tym podobnych .Potwierdzi to każdy szanujący się, znający na rzeczy sprzedawca salonu audio .
Tego typu zestawy jak i soundbary, to tylko namiastka prawdziwego kina domowego, prawdziwej jakości
Jasne, soundbary z wyzszej półki cenowej(Paradigm, Sonos... , grają naprawdę fajnie, głośno i na tym "fajnie" temat prawdziwej jakości się zamyka.

Załóżmy zakup już naprawdę "dobrego" soundbaru w kwocie blisko 10 tyś marki Paradigm .
Powiedzmy , że zakup dobrego amplitunera do kina domowego to jest kwota blisko 10 tys. złotych, a gdzie reszta ?
Proszę, nie wyskakujcie z takim gównem. Nie wyskakujcie z jakością nawiązując do soundbarów. Każdy, kto siedzi trochę w materii , wie to że zwykła bzdura ! Ze strony sprzedawców marketingowy tani bełkot.
Jakość z soundbaru to nawet nie jest kwestia dyskusyjna .To poprostu smieszne hasło dla naiwnych laików.
Dolby Atmos z soundbaru?
To już nawet nie jest śmieszne.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Manarino nie każdy potrzebuje zestawy,kable ,ampli srampli itd, ja oglądam głównie filmy zestaw Bose 700 jest mega i każdemu polecam.
 

Manarino

Banned
Manarino nie każdy potrzebuje zestawy,kable ,ampli srampli itd, ja oglądam głównie filmy zestaw Bose 700 jest mega i każdemu polecam.

Srampli - to adekwatne określenie do tego, co ten Twój Bose 700 generuje. Bardzo trafnie to ująłeś .

A tak na marginesie ,to Taki trochę biedny jesteś w temacie audio . Mało jeszcze widziałeś, słyszałeś . Gdyby było inaczej,to nie twierdził byś, że to dziadostwo Bose 700 jest mega, co kolwiek miało by to znaczyć.
No nie słyszałeś jeszcze kolego, jak grają dobre zestawy kina domowego .

Wejdź w wątek audio/kino domowe, rzuć hasłem że" ogladasz głównie filmy na Bose 700 i jest mega ' .
Szybko Cię tam wyjaśnią Panowie, o ile choć jedna osoba potraktuje Cię poważnie i będzie chciała sobie Tobą głowę zawracać i tłumaczyć Ci Twój przypadek .

Nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo zabawny jesteś twierdząc że ten Twój Bose jest mega ;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Marian nie wiem czego nie zrozumiałeś ale wiem czego w życiu nie słuchałeś to BOSE 700,
Mowa jest o soundbarach , na szczęście nie jestem audiofilem i mam w d...pie zestawy kolumn itd. do filmów Bose 700 jest mega ,
jak będę chciał kino to spytam np.Ataszka co kupić ale nie chce ,:)
 

Manarino

Banned
Marian nie wiem czego nie zrozumiałeś ale wiem czego w życiu nie słuchałeś to BOSE 700,
Mowa jest o soundbarach , na szczęście nie jestem audiofilem i mam w d...pie zestawy kolumn itd. do filmów Bose 700 jest mega ,
jak będę chciał kino to spytam np.Ataszka co kupić ale nie chce ,:)


Zawsze ciężko dyskutuje mi się z kimś,kto twierdzi że : Księżyc jest ważniejszy od Słońca ponieważ świeci w nocy gdy jest ciemno, w przeciwienstwie do Słońca, które świeci w dzień mimo tego , że i tak jest jasno.
Dlatego odpuszczam i zostawiam Cię z tym ,co zamiast mieć w głowie , masz w d..pie. l
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Amen a jak będziesz miał okazję to posłuchaj jak to gra , sonos jest też ni złyale nie ma BT i pilota z tego co pamiętam więc numero uno Bose;)
 

starxx

New member
Bose 700 i Sonos to sama belka to koszt powyżej 4k. A gdzie jeszcze subwoofer i np. dodatkowe Satelity. To nie ten budżet. Ja mam max 4.7k za komplet.

Dyskusja zeszła nie na ten tor co trzeba. Pytam o Soundbar a otrzymałem info że tylko prawdziwy zestaw z aplitunerem, kablami itd. będzie grał...

To jeszcze raz napisze:
Witam!

To i ja podepnę się do tego wątku.

Szukam soundbara, który obsługuje Dolby Atmos. Do tej pory mam Philips Fidelio E5, ale się zużył :) i pora na nowy.

Soundbar będzie podpięty pod TV Samsung 55KS7000. Oglądam filmy z netflixa, canal+, hbo, bluray. Słucham muzyki z youtube, spotify.

Odległość od TV do kanapy około 3m. Salon ok. 18m2. Muzyka 40% Filmy 60%

Zastanawiam się nad JBL 5.1 (tu chyba nie ma atmos?) lub np. PHILIPS B97/10 czyli budżet to ok. +/- 3 - 4,5k.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
 
Do góry