Samsung hw-q950a

pablodziekan

New member
Tak, jest możliwość ustawienia głośności na każdym głośniku, nie tylko efektowych. Również jest korektor, na którym możesz zmniejszyć lub zwiększyć ilość basów. Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji, którą można pobrać na stronie Samsunga.
 

czarnuch

New member
Tak, jest możliwość ustawienia głośności na każdym głośniku, nie tylko efektowych. Również jest korektor, na którym możesz zmniejszyć lub zwiększyć ilość basów. Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji, którą można pobrać na stronie Samsunga.

Niestety nie ma mozliwośći regulacji każdego głośnika z osobna.
 

pablodziekan

New member
U siebie ściszyłem centrum, pogłośniłem suba i tylne głośniczki, ustawiłem pod siebie lewy i prawy kanał przedni. Można ustawić tony wysokie i niskie. To wszystko jest bardzo przejrzyście opisane w instrukcji.
 

Zagroo

New member
U siebie ściszyłem centrum, pogłośniłem suba i tylne głośniczki, ustawiłem pod siebie lewy i prawy kanał przedni. Można ustawić tony wysokie i niskie. To wszystko jest bardzo przejrzyście opisane w instrukcji.


Mógłbyś napisać jak ustawiłeś głośniki żeby to dobrze grało? U mnie mam na auto eq i mam wrażenie, że powinno to lepiej brzmieć ale nie wiem jak dokładnie ustawić te tylne głośniki. Lepsze jest surround czy adaptive?
 

pablodziekan

New member
Mógłbyś napisać jak ustawiłeś głośniki żeby to dobrze grało? U mnie mam na auto eq i mam wrażenie, że powinno to lepiej brzmieć ale nie wiem jak dokładnie ustawić te tylne głośniki. Lepsze jest surround czy adaptive?

Do regulacji głośności, kalibracji, używasz ikonki na pilocie "Ustawienia". To takie kółko zębate. Całość jest opisana na str. 10 instrukcji PDF.
Cyt.- "Po naciśnięciu przycisku wyświetlane są kolejno poszczególne ustawienia, takie jak AUTO EQ, AVA, TREBLE, BASS, SYNC,
CENTER LEVEL, SIDE LEVEL, FRONT TOP LEVEL, REAR LEVEL, REAR TOP LEVEL, REAR SIDE LEVEL czy VIRTUAL ON/OFF. Żądane
ustawienie można dostosować przy użyciu przycisków Góra/Dół.
• Aby sterować głośnością wysokich i niskich tonów, wybierz opcję TREBLE lub BASS w ustawieniach dźwięku, a następnie
dostosuj ich głośność w zakresie od -6 do +6 za pomocą przycisków Góra/Dół.
• Naciśnij i przytrzymaj przycisk (Sterowanie dźwiękiem) przez około 5 sekund, aby wyregulować dźwięk w każdym paśmie
częstotliwości. Opcje 150 Hz, 300 Hz, 600 Hz, 1,2 kHz, 2,5 kHz, 5 kHz i 10 kHz można wybierać przyciskami Lewo/Prawo. Dla
każdej z nich można wybrać ustawienie od –6 do +6 za pomocą przycisków Góra/Dół.
(Należy upewnić się, że tryb dźwięku jest ustawiony na „STANDARD”).
• Aby sterować głośnością każdego głośnika, wybierz CENTER LEVEL, SIDE LEVEL lub FRONT TOP LEVEL w ustawieniach
dźwięku, a następnie dostosuj ich głośność w zakresie od -6 do +6 za pomocą przycisków Góra/Dół.
• Jeśli obraz w telewizorze nie jest zsynchronizowany z dźwiękiem emitowanym przez głośnik Soundbar, wybierz opcję SYNC
w menu Sterowanie dźwiękiem, a następnie za pomocą przycisków Góra/Dół dostosuj opóźnienie dźwięku w zakresie
0–300 milisekund.
• Opcja SYNC jest obsługiwana tylko w przypadku niektórych funkcji.
• Jeżeli podłączone są głośniki dźwięku przestrzennego, wybierz opcję REAR LEVEL, REAR TOP LEVEL lub REAR SIDE LEVEL, a
następnie użyj przycisków Góra/Dół, aby dostosować ich głośność w zakresie od –6 do +6."

Co do samego dźwięku- żaden soundbar nie nadaje się do słuchania muzyki stereo. Cudów nie ma. Jeśli chcę posłuchać czegoś, to nie przez soundbar. Ale jeśli chcę, aby coś tam "brzęczało", to słucham jej w ustawieniu Adaptive Sound. Brzmi przyjemnie dla ucha, przynajmniej ja to tak odbieram. Jeśli chodzi o dźwięk przestrzenny- zawsze włączam tryb Standard, ponieważ na tym ustawieniu, soundbar odtwarza oryginalną ścieżkę dźwiękową, zawartą w danym materiale. Np., jeśli uruchomisz plik z dźwiękiem stereo, to będzie stereo, jeśli włączysz film z DTS, będzie DTS, jeśli DA, to będzie DA, jeśli DTS-X, to będzie grać DTS-X, jeśli Dolby 5.1, to taki dźwięk będzie szedł na głośniki. Auto EQ również mam zawsze włączony. Po ustawieniu tylnych głośniczków w miejscach, w których mają stać, włączasz "Dostrój Auto EQ', soundbar sam sobie dostroi odtwarzany dźwięk do pomieszczenia, w którym stoją. To tyle, wszystkie ustawienia znajdziesz w instrukcji PDF. Warto przysiąść i poczytać, bo nie zawsze mam dobre serce:wink: Wszystkiego dobrego w Nowym Roku:krol:
 

Gesiu

New member
Tak, jest możliwość ustawienia głośności na każdym głośniku, nie tylko efektowych. Również jest korektor, na którym możesz zmniejszyć lub zwiększyć ilość basów. Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji, którą można pobrać na stronie Samsunga.

Nie ma możliwości regulacji głośności dla każdego surround z osobna!!
 

dawid_1986

New member
A ja mam pytanie z innej beczki. Mam podłączony TV po HDMi i na Netflixie i na YouTube z TV przerywa mi dźwięk. Kabel standardowy dołączony do soundbara. Jakieś pomysły ?
 
Do góry