Bose 900

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Witam wszystkich,
Wkońcu nadchodzi następca bardzo udanego Bose 700, Bose 900 z dolby atmos .
Myśle że firma postawi jak zawsze na wysoką jakość dźwięku czekam tylko na dostępność:)
 

Manarino

Banned
Może tak , ale nie w przypadku Bose oczywiście są lepsze i jeszcze droższe ale tu cena do jakości jest adekwatna , sam lubię grajbelki oglądam głównie filmy i to jest wystarczające rozwiązanie jak dla mnie .


Powtórzę raz jeszcze : Soundbar, to rozwiązanie dalekie od jakiejkolwiek jakości ! Zestaw bezprzewodowych głośników umieszczonych w jednej poziomej belce , mających na celu dostarczanie wrażeń na kinowym poziomie - bzdura !
Soundbar nigdy nie był, nie jest i nie będzie alternatywą dla dużych, składających się z kilku części kompletnych zestawów kina domowego , bazujących na kolumnach podłogowych itp itd .
To tylko zwykła belka dźwiękową pod tv , która zasadniczo poprawia dźwięk wydobywający się z tv, ale o jakości w tym przypadku nie można mówić, podobnie jest w przypadku plastikowych składaków Harman Kardon , Bose i tym podobnych .
Tego typu zestawy jak i soundbary, to tylko namiastka prawdziwego kina domowego, prawdziwej jakości
Jasne, soundbary z wyzszej półki cenowej grają naprawdę fajnie, głośno i na tym "fajnie" temat prawdziwej jakości się zamyka.

Zapewne odpowiesz i będziesz się utwierdzał w swym założeniu.

Załóżmy zakup już naprawdę "dobrego" soundbaru w kwocie blisko 10 tyś marki Paradigm .
Zakup dobrego amplitunera do kina domowego to jest kwota blisko 10 tys. złotych, a gdzie reszta ?
Proszę, nie wyskakuj z jakością nawiązując do soundbarów , bo naprawdę nie wiesz co mówisz, choć bardzo w to wierzysz.

Dolby Atmos z soundbaru ? - dobre ! ;)
Jakość? Tylko względem dźwięku, jaki generuje tv.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Wszystko się zgadza , nie każdy chce i może mieć kino domowe sprawdziwego zdarzenia,
dla tego są grajbelki które dają dużo frajdy .
Myślę że nigdy nie miałeś okazji posłuchać pełnego zestawu Bose 700 :) naprawdę warto
Oczywiście Atmos to pewnie nie taki jak z sufitowych ale zawsze jakaś namiastka .
Po to jest to forum żeby każdy poczytał o tym czego szuka.
Masz warunki i finanse na sale kinową w domu - gratuluję.
Ja zostane przy grajbelkach:)
 

Manarino

Banned
Piszę o tym, ponieważ kiedyś miałem "kino domowe" marki Harman Kardon BDS 877 , tak bardzo chwalone , polecane .
Gdy je kupiłem, rozpakowałem, ustawiłem, skonfigurowałem i odpaliłem, to byłem naprawdę pod wrażeniem !
Chwilę później odwiedziłem kolegę, który posiadał również kino domowe bazujące na frontach Dali Opticon 8 , satelitach Opticon 5 ,amplitunerze Denon 6300h , jakimś tam subwooferze i szybko przekonałem się, że moj plastikowy składak z jakością niewiele miał wspólnego.
Oczywiscie , grało to dosyć głośno i dosyć fajnie i tylko tyle .

Sam rozumiesz :)

Ważne, że Tobie się podoba . Mi nie musi :)
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Oczywiście że nie musi , ale jak będziesz miał okazje posłuchaj Bose to bardziej wyrafinowany producent niż Jbl,sony ,Lg ,samsung czyli plastik fantastik:)
JBL skierowany do afro Amerykanów dużo basu mało reszty, Bose dla bardziej wymagających grajbelkowców:)
 
Nie ujmując Bose ciekawym wyborem może też być Klipsch Cinema 1200 takiego suba w zestawie nie ma żaden soundbar , no i cenowo na pewno będzie lepiej od Bose .
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe jak się porówna tego Bose 900 , Klipsch 1200 i Sonos ARC , który może dać więcej frajdy .
I , z którym można posłuchać muzyki
 

Manarino

Banned
Oczywiście że nie musi , ale jak będziesz miał okazje posłuchaj Bose to bardziej wyrafinowany producent niż Jbl,sony ,Lg ,samsung czyli plastik fantastik:)
JBL skierowany do afro Amerykanów dużo basu mało reszty, Bose dla bardziej wymagających grajbelkowców:)

Jak będę miał okazję ,to napewno posłucham . Od Bose mam tylko słuchawki z których jestem bardzo zadowolony ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe jak się porówna tego Bose 900 , Klipsch 1200 i Sonos ARC , który może dać więcej frajdy .
I , z którym można posłuchać muzyki

Też jestem ciekawy tego Klipscha, Sonos wprawił w osłupienie całą sporą sale na któryś targach AS, grało to na prawdę dobrze w KD. Pewnie, że nie ma co porównywać do pełnoprawnych (zakresowych) skrzynek, ale jak ktoś nie chce "gracić" pomieszczenia, alternatywy są. In/On Walle też dają radę.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nie wiem jak inni zacni producenci ale do Bose 700, 900 można podłączyć dwa moduły basowe, osobiście też mam dwa do mojego 700 efekt jest mega bas jest wszędzie z dużym zapasem mocy po kalibracji adapticiem w apce większość wartości mam na zero.
Surroundy 360 stopni też udany pomysł jak dla mnie oczywiście:)
 
Ostatnia edycja:

Placek

Member
Nie wiem jak inni zacni producenci ale do Bose 700, 900 można podłączyć dwa moduły basowe, osobiście też mam dwa do mojego 700 efekt jest mega bas jest wszędzie z dużym zapasem mocy po kalibracji adapticiem w apce większość wartości mam na zero.
Surroundy 360 stopni też udany pomysł jak dla mnie oczywiście:)

Janek
A miałeś okazję porównać z Sonos ARC?
Pytam ponieważ już od dłuższego czasu chcę zapęłnić luke kinową w domu.
Na ortodoksyjne kino z projektorem i czarnymi ścianami nie mam szans ale 5.1 już bardziej.
Interesuje mnie czy taka belka i 2suby + 2xSurround700 potrafią cieszyć w salonie 30m2 ?
Zależy mi na oglądaniu filmów poźnym wieczorem tak by nie budzić rodziny, słyszeć za uchem otwieranie "klamki", słyszeć dialogi w polskich produkcjach i pograć na PS.
Pan w Audiocolor stwierdził że taki system to do sypialni i basta.

Do stereo mam oddzielny system.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Sonosa nie słuchałem, Bose cieszy jak najbardziej w takiej pełnej konfiguracji, w zestawie
Masz urządzenie do konfiguracji adaptic trochę zabawy i efekt rewelacyjny .
W apce masz ponadto ustawienia głośników jak i tryb dialogowy, fajnie że jest też radio internetowe i aplikacje z muzyką darmowe .
 
Ostatnia edycja:

Placek

Member
Fajnie i prosto - będę musiał wypożyczyć taki setup bo może sie okazać że rodzinka nic więcej nie potrzebuje. Tym bardziej, że za każdym razem jak odpalam mojego SoundLink Mini II to banan jest na gębie i niedowierzanie jak to maleństwo jest efektywne.
 

Davide

Member
Dzięki za info z tym Bose 900
Zastanawiałem się, co kupić.
LG SP11RA, Klipsch Cinema 1200, Jbl 9,1 i dobrze, ze nie kupiłem.
Wezmę Bose 900. Ciekaw jestem kiedy będzie w PL oraz czy odświeżą do niego subwoofer czy surroundy
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Ja od 700 zostawię sobie pilota wygląda dużo lepiej ,więcej funkcji i podświetlany od 900 wygląda tak jak do bose tv :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry