Soundbar [20m2] - porównanie modeli [1800-2000zł]

matfcr

New member
Cześć,

Poszukuję dla siebie soundbara do TV Sony XH90, jestem już po kilku testach i powoli rozkładam ręce przy wyborze, może ktoś z Was będzie w stanie doradzić jakiś model? :)

Miejsce docelowe to nieduży salon w bloku [20m2], od TV mam odległość około 3 metrów.
Budżet to przedział 1200 - 1800 zł

Dotychczas przetestowałem poniższe modele, poniżej moje odczucia:
- Denon DHT-S216 - niewielka zmiana w porównaniu do dźwięku z TV. Wbudowany wewnątrz 'subwoofer' tylko delikatnie podbija niskie toni, mimo wszystko nie za wiele wnosi.
Dobra propozycja do sypialni.
- Sharp HT-SBW460 - belka z Atmosem, jednak kompletnie nie da się odczuć dźwięku przestrzennego, gra strasznie 'płasko' zarówno przy muzyce jak i filmach z efektami.
- Samsung HW-T650 - gra niedynamicznie, ponownie płaskie wysokie tony, zbyt mocno na niskich (zbyt duża dysproporcja). W porównaniu do Yamahy dźwięk z Samsunga jest stłumiony, słabe odwzorowanie przestrzennego dźwięku puszczanego na Netflixie i nagranych efektów 'wow'.
OK do muzyki, nie do filmów (.
- Samsung Q60T - podobne odczucia jak w przypadku powyższego modelu, choć w Q60T dźwięk nie jest tak bardzo stłumiony, jednocześnie subwoofer generuje jeszcze mocniej najniższe tony co delikatnie przeszkadza przy spokojnej muzyce i dialogach. Dźwięk przestrzenny podobnie jak w T650, jednak przyzwoite odwzorowanie mocniejszych efektów w filmach.
OK do muzyki, gorzej w filmach (
- Philips TAPB603/10 - w porównaniu do wszystkich testowanych modeli najlepiej sprawdza się przy oglądaniu filmów, dźwięk przestrzenny na zadowalającym mnie poziomie zapewne za sprawą wsparcia dla Dolby Atmos. Super wypada w dialogach, zdecydowanie gorzej przy słuchaniu muzyki. W tym aspekcie wypada podobnie do Samsunga, który gra dla mnie jak we mgle.
- Yamaha YAS-209 - bardzo dobrze sprawdza się przy muzyce, chyba najlepiej ze wszystkich przetestowanych modeli, niestety niedosyt w filmach jak przy innych modelach (poza Philipsem) - bardzo słabe odwzorowanie dźwięku przestrzennego, nie porywa przy mocnych efektach w filmach ponadto nieco gorzej niż Philips wypada w dialogach.

Jak widzicie urządziłem już sobie niezłą przeprawę, może oczekuję zbyt wiele ale jeśli tak to zrezygnuję całkowicie z zakupu takiego sprzętu.

Zamierzam sprawdzić jeszcze Samsunga Q70R, którego znalazłem w outlecie za 1700 zł.
Zastanawiam się jeszcze nad Philipsem TAB8805/10 (lub 8905) jednak wykraczam tutaj poza budżet i mam wątpliwość, czy może mnie pozytywnie zaskoczyć?

Może ktoś z Was sprawdzał te modele, ma podobne odczucia i wybrał jednak coś jeszcze innego?
Może jakieś inne propozycje?
 

matfcr

New member
Nie ukrywam, że JBL odrzuciłem ze względu na opinie w testach o nadmiarze basu w tych urządzeniach.
Da się na nich pooglądać TV? Jak wypadają w dialogach?
Czy w porównaniu do Q70R wypadną lepiej?
 

omnia

New member
Polecam Ci Philipsa, i to prawda, że charakterystyka dźwięku z soundbara różni się od tej z kolumn głośnikowych. Muzyka a dźwięk z filmów to dwie różne rzeczy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do góry