Kino domowe

MarcinMazur

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu kd i we własnym zakresie ze swoją widzą mogę jedynie wybierać w gotowych zestawach ze sklepów. Kilka lat temu posiadałem jakieś mini kino 5.1, przy którym morda się uśmiechała gdy dźwięk przechodził z prawej na lewą wiec jak się domyślacie nie potrzebuje jakiegoś super profesjonalnego zestawu bo pewnie na początek każdy plastik zrobi na mnie wrażenie. Planuje zakup do kwoty 4000zł .Kino będzie w największej części do oglądania filmów z 80% (netflix i filmy z dysku z dźwiękiem DTS,DTS HD i AC3 - format mkv nie wiem jak to miałoby się odbywać, znaczy puszczanie filmów z dysku bezpośrednio przez kino czy dysk podłączony do tv a dźwięk przesyłany do kd) i 20% muzyka, każdy rodzaj. Parametry pomieszczenia to około 15m2, telewizor z kolumnami przednimi oddalony od sofy o około 2m-2,5m, głośniki tylne na ścianie za głową jak na rysunku. Najbardziej nakręcony jestem na zestaw z dużymi kolumnami ponieważ ładnie mi się będzie komponował z miejscami przy tv .
c7912e84a2d99.jpg.html

Zestaw jaki sobie znalazłem, na którym możecie się wzorować przy poradach
to YAMAHA MusicCast RX-V4A + Pure Acoustics Nova 6 Czarny.Jak pisałem nastawiony jestem na zakup pełnego zestawu ale jak możecie doradzić zakup oddzielnie wszystkich komponentów, które będą ze sobą bardziej dopasowane to będę wdzięczny. W tym gotowcu brakuje mi tylko subwoofera, który prosiłbym również o uwzględnienie.Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam.
 
Do góry