Pierwsze kino domowe

Miki13

New member
Dzień dobry,
Od długiego czasu przymierzam się do zakupu zestawu kina domowego zaczynałem od budżetu 6k, niestety po kilku odsłuchach stwierdziłem, że poczekam i dozbieram, ponieważ to czego słuchałem nie przebijało mojego starego Panasonica SA-HE 75 grającego z Saba 9596..
Nastał 2021 rok i chce w końcu spełnić moje marzenie..

Budżet 10-14k ( z kablami )
Kino:
- Tv: LG SM8600 65`
- Źródła: Netflix, Blue-Ray w niedalekiej przyszłości ( za odtwarzacz posłuży raczej ps5)
- Pomieszczenie: 25m2
Zastanawiam się czy w moim pomieszczeniu lepiej wstawić na tył głośniki bipolarne czy zwykłe (miejsce odsłuchowe będzie oddalone od tylnej ściany o jakieś 120-140 cm - niestety nie wiem jak wrzucić zdjęcia aby pokazać jak wygląda moje pomieszczenie)

Muzyka:
- Źródła: Gramofon (prawdopodobnie Sony ps22), Spotify, później może jakiś odtwarzacz CD.
- Rodzaje muzyki: Głównie rock ale czasem wpadnie w ucho coś z popu lub w stylu Andrea Bocelli.
Tutaj zastanawiam się czy jest jakaś szansa żeby na jednych i tych samych głośnikach móc odtwarzać muzykę ze wzmacniacza, a kino z amplitunera bez przepinania kabli. Jest to wykonalne ? Ma to wg jakiś sens przy amplitunerach typu Yamaha v6a ?

Będę używał sprzętu w następujących proporcjach: kino 60%, muzyka 40%

Słuchałem Dali Oberon 7, Polk Audio s60e, Heco Aurora 700, Avance Beta 760.
Elektronika jaką miałem przyjemność przesłuchać to Denon 3400, yamaha 685, yamaha 1080.

Największe wrażenie zrobiło zestawienie yamaha 1080 + Dali Oberon 7 (Dali miałem w domu zdążyłem je trochę obejrzeć i jakość wykonania w sumie nie powala.. )
oraz o dziwo mało znane Avance Beta 760 (niestety kolorystyka do bani i już poszły wszystkie)

Ogólnie myślę nad takim zestawem:
Ampli: Yamaha 1080 lub v6a ( aczkolwiek to wygląda strasznie kiczowato z tyłu i nie wiem jak gra)
Kolumny Dali Oberon 7/Vokal + na tył Monitor Audio Bronze fx lub tradycyjnie Dali Oberon 1, sub Dali e12, góra: nie mam pomysłu chyba na początek STX E-200n (sufit nie jest podwieszany więc instalacyjne odpadają - muszą być możliwie płaskie skrzynki które jakoś podwieszę do sufitu)

Zestaw v6a + Dali Oberon 7/1/v + On Wall (na sufit) + sub Dali e12 miałem ofertę 12 200 zł

Może macie jakieś pomysły co w tym budżecie warto odsłuchać ?
Biorę jeszcze pod uwagę Marantz 6014 + kolumny Dali Opticon 6 są teraz w dobrych pieniądzach ( resztę zestawu zebrać z Oberonów) ?
Ale tego zestawienia nie słuchałem.

Bardzo proszę o pomoc i rady ! :blagam::blagam:
 

DarkMag

New member
Podłączenie wzmacniacza ma sens i jest wykonalne ale dość drogie jeżeli ma przynieść znaczącą poprawę.
Co do kolumn Oberon to się nie wypowiem, ale ogólnie mam niechęć do tej marki.
Atmos polecam Focale dome flax sat - wygląd dla mnie bezkonkurencyjny, ale nie każdemu muszą się podobać. Są niewiele droższe od Dali on wall. Polecam ich też posłuchać w stereo bo szczęka opada, że coś tak małego może tak grać. Serio na 20m z subem mógłbym z nimi żyć dość długo (a Aurory 700 przetrwały u mnie rok).
 

Miki13

New member
Podłączenie wzmacniacza ma sens i jest wykonalne ale dość drogie jeżeli ma przynieść znaczącą poprawę.
Co do kolumn Oberon to się nie wypowiem, ale ogólnie mam niechęć do tej marki.
Atmos polecam Focale dome flax sat - wygląd dla mnie bezkonkurencyjny, ale nie każdemu muszą się podobać. Są niewiele droższe od Dali on wall. Polecam ich też posłuchać w stereo bo szczęka opada, że coś tak małego może tak grać. Serio na 20m z subem mógłbym z nimi żyć dość długo (a Aurory 700 przetrwały u mnie rok).

Dziękuję za propozycję sprawdzę te Focale.
Odnośnie Heco niestety do mnie też nie przemówiły wypadły dużo słabiej w porównaniu z Oberon 7 czy wspomnianymi Avance Beta 760.

Jeśli chodzi o te możliwość podłączenia wzmacniacza do muzyki, a ampli do kina to jak dokładnie wygląda takie połączenie ?
Amplituner napędza kino wzmacniacz muzykę rozumiem, że po drodze między elektronika a kolumnami jest jakaś mądra skrzyneczka która steruje sygnałem i do niej trzeba wszystko podpiąć ?
Czy są jakieś inne rozwiązania ?


Muszę wybrać się jeszcze na odsłuchy tutaj u siebie w okolicy tak dla pewności czy Oberon to napewno to czego szukam.
 

DarkMag

New member
Amplituner musi mieć wyjście pre amp na fronty i pod to podpinasz wzmacniacz, który ma możliwość pracy jako końcówka mocy.
Kolumny frontowe podpinasz pod wzmacniacz a resztę pod amplituner.
W momencie jak używasz kina włączasz amplituner i wzmacniacz i regulujesz głośność amplitunerem. W przypadku stereo to zależy co będzie źródłem dla muzyki. Tak w ogólnym skrócie.
 

Miki13

New member
Dziękuję za objaśnienie.
Czyli pozostaje jechać na odsłuchy. Ktoś poleci jakiś fajny sklep audio z możliwością odsłuchu w okolicy Krakowa ?
 

LBX Systemy

New member
Dziękuję za objaśnienie.
Czyli pozostaje jechać na odsłuchy. Ktoś poleci jakiś fajny sklep audio z możliwością odsłuchu w okolicy Krakowa ?

Cześć @Miki13,
Jeżeli jesteś dalej zainteresowany odsłuchem i chciałbyś porównać wspomniane już Bety 760 to mam dobrą wiadomość. Dotarły i są już u nas kolumny AVANCE Beta 760 w kolorze czarnym :)
Oczywiście możemy je porównać z czymś z naszej oferty.
Piotr
 
Do góry