problem z jbl 5.1 surround

mzeromski

Member
cześc, zdecydowałem się jednak na soundbar jbl 5.1 surround i mam pewien problem.
soundbar podłączony do telewizora samsung ( ma kanał eARC na hdmi 2 )
do hdmi 2 , do hdmi 1 w tv mam podłączony dekoder satelitarny.

problem polega na tym że gdy odpalam telewizor a później soundbar to nie zawsze zaczyna samoistnie działać. muszę wchodzić do menu telewizora i nie raz parować go ponownie w menu anynetu..
innym razem uruchamiam telewizor za moment soundbar i jest wszystko ok..
próbowałem przełączyć kabel do soundbara do innego hdmi ale sytuacja wygląda dokładnie tak samo.
co lepsze , soundbar gdy jest wyłączona funkcja anynet w ogóle nie działa... co moim zdaniem jest bez sensu :D

miał ktoś podobny problem ?
co poradzić ?
 

mzeromski

Member
co zauważyłem , to żeby wybudzić soundbar gdy nie chce ruszyć tylko z telewizorem to muszę uruchomić dekoder satelitarny, na niego przełączyć i wtedy rusza i działa już całość...
coś jest nie halo
 

mzeromski

Member
Podlaczylem i pomoglo , ale tylko jak jest odlaczonu tuner z pradu.. bez sensu . W tunerze wylaczylem arc , ale to nic tez nie pomoglo. Podlaczylem wiec dekoder do hdmi in w soundbarze czego za bardzo nie chcialem.. i nadal nic nie pomoglo....
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Nie słuchaj takich podpowiedzi typu spróbuj po optyku. Powinien działać po hdmi tak jak mój. Zawsze się wybudza kiedy włączam Telewizor.Coś jest nie halo albo coś masz nie ustawione.Czy w telewizorze masz opcje w ustawieniach z jakimi głośnikami ma współpracować telewizor (głośniki zewnętrzne) czyli współpraca z systemem audio.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jaki tuner? wtf...
czyli raz dziala raz nie po hdmi?

to podociskaj kabel hdmi, sprobuj na innym
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
Telewizor nie wybudza sam , co bym nie zrobil.. jezeli uruchamiam tv , wlacza sie soundbar i jest cicho. Wchodze w anynet jest napis brqk urzadzenia. Wlaczam dekoder sat ktory jest podlaczony wprost do telewizora , przelaczam na hdmi 1 ukazuje sie obraz i wlacza dzwiek w sounsbarze. A w menu anynet pokazuje sie ze widzi tuner tylko..
Jezeli odlacze z pradu calkowicie dekoder to tv uruchamia od razu soundbar i leci dzwiek a w menu anynet napis brak urzadzen.. i wez to zrozum
 

mzeromski

Member
Chyba znalazlem przyczyne. Czy moze byc wina to ze moj dekoder sat po wylaczeniu jest po prostu w trybie czuwania a nie calkiem wylaczony ? Bo gdy wylaczylem go calkiem to soindbar rusza razem z tv.. nawet jak jest podlaczone wszystko do siebie
 

VitoCx

Member
U mnie sytuacja jest bardzo podobna.
Do Tv LG CX podłączony mam soundbar LG i tuner sat ZGEMMA. Oba urządzenia są sparowane z pilotem i do niedawna wszystko działało poprawnie.
Teraz jest tak, że jak włączam sam TV i odpalam apkę np. Netflix to dźwięk idzie z głośników w TV mimo, że po włączeniu TV budzi się soundbar i wyświetla połączenie ARC.
W ustawieniach jak zmieniam na wyjście audio ARC to dźwięk zanika zupełnie.
Dopiero jak włączę tuner sat to dźwięk z soundbara ulega "odblokowaniu".
Dzwoniłem na infolinię i poza resetem ustawień Tv i soundbara, nie wiedzą jak pomóc.
Wymieniłem kabel na hdmi 2.1 i też nic.
Może być tak że to tuner powoduje tego typu działanie, ale dziwne że jeszcze dwa tygodnie temu nie było z tym problemu.
 
Do góry