JBL 9.1 do pokoju 11m2

M1chał

New member
Hej,

Ogarniam sobie pokój 4m x 2,8m do grania/tv/muzyki i planuje zakup TV (65XH9000 pod XSX/PS5) oraz soundbara. Jestem gotów rzucić się na JBL 9.1 i tutaj pytanie - czy to nie jest overkill do takiego małego pokoju?

Będę oglądał TV/słuchał po krótszym boku (2,8m) z odległości 2,2m od TV/belki. Nie przesadzam z takim sprzętem na ten metraż?

Zakładam, że w tej cenie JBL 9.1 to top3 (1?). Jak nie JBL 9.1 to co do max 4k?
 

WixiarZ

New member
Sub będzie rezonansowal po mieszkaniu, zamiast pokoju. Miałem podobny metraż z Logitech z906 i podobny problem, a sub jednak 8 calowy, a nie 10 tak jak w JBL. Co do belki i surroundow to będzie ok :) Może pomyśl nad Samsungiem Q90R?
 

M1chał

New member
Sub będzie rezonansowal po mieszkaniu, zamiast pokoju. Miałem podobny metraż z Logitech z906 i podobny problem, a sub jednak 8 calowy, a nie 10 tak jak w JBL. Co do belki i surroundow to będzie ok :) Może pomyśl nad Samsungiem Q90R?

Ehhh. Za późno. Już kupiłem w przypływie emocji. Mieszkam w domu - grubsze ściany(?), pokój narożny graniczący z 2 łazienkami a wyjście na spory hol. Mam nadzieje ze nie będzie tak złe i nie będę siedział w słuchawkach hehehehe.
Q90r nie widzę w marketach a tam szukałem sprzętu (raty w kompelcie z TV).
 

mors111

Active member
Bez reklam
Przerost formy nad treścią. 2.2m odległości od ekranu ? Sub jak pisał kolega może dudnić. Co Wy za mega wielkie pokoje macie ? Kuchnię mam 16m2 i za wielka nie jest . Syna pokój raptem 14m2 i tam wieżyczka z basikami po 10cm daje radę a TV nawet 55cali to byłby niezłym wyzwaniem
 

WixiarZ

New member
Ehhh. Za późno. Już kupiłem w przypływie emocji. Mieszkam w domu - grubsze ściany(?), pokój narożny graniczący z 2 łazienkami a wyjście na spory hol. Mam nadzieje ze nie będzie tak złe i nie będę siedział w słuchawkach hehehehe.
Q90r nie widzę w marketach a tam szukałem sprzętu (raty w kompelcie z TV).

Na taki pokój sub 6.5 cała zagrał by, jak trzeba. Max do 8. Zwróć te JBL-e i Ci sprzedam swoje Z906 na gwarancji z bluetoothem i trzymakami do ściany za niewygórowaną kwotę. Efekt będzie i dużo taniej ;) Powiem Ci, że sub z 9.1 ma taką moc, że na 30m2 rezonansuje najbardziej w okolicach wyjścia z pokoju, ale i na rogówce jest już nieźle. Nie wyobrażam sobie grającego go na takim metrażu.

EDIT: Sprawdź outlet euro. 3900zl za Q90R w zastępczym pudełku z dostawą do domu na pełnej gwarancji 24 mies.
 
Ostatnia edycja:

M1chał

New member
Na taki pokój sub 6.5 cała zagrał by, jak trzeba. Max do 8. Zwróć te JBL-e i Ci sprzedam swoje Z906 na gwarancji z bluetoothem i trzymakami do ściany za niewygórowaną kwotę. Efekt będzie i dużo taniej ;) Powiem Ci, że sub z 9.1 ma taką moc, że na 30m2 rezonansuje najbardziej w okolicach wyjścia z pokoju, ale i na rogówce jest już nieźle. Nie wyobrażam sobie grającego go na takim metrażu.

EDIT: Sprawdź outlet euro. 3900zl za Q90R w zastępczym pudełku z dostawą do domu na pełnej gwarancji 24 mies.

Nie zwrócę bo zamówiłem w zestawie z TV na raty. Nie ma kłopotu bo jak będzie klops z tym subem to dam ten zestaw do salonu 35m2.
Jestem laikiem który lubi grać, słuchać muzy i oglądać netflixa. Napalilem się na Dolby Atmos.
Jakaś inna alternatywa niż q90r z obsługi D atmos?
 

WixiarZ

New member
LG SN10 albo 11. Niektórzy polecają też Polk audio w wersji max, ale naczytałem się tak dużo negatywnych opinii, że od razu odpadły z listy kandydatów u mnie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie zwrócę bo zamówiłem w zestawie z TV na raty. Nie ma kłopotu bo jak będzie klops z tym subem to dam ten zestaw do salonu 35m2.
Jestem laikiem który lubi grać, słuchać muzy i oglądać netflixa. Napalilem się na Dolby Atmos.
Jakaś inna alternatywa niż q90r z obsługi D atmos?
Dobry zakup, będą lepsze niż kinowe efekty :)
Napisz jak dojedzie.
 
Do góry