Soundbar 5.1 czy jest sens

misza26

New member
Dzień dobry

Planuje zakup soundbara,

Zwykły zestaw kina domowego odpada bo nie mam gdzie ustawić głośników przednich, TV wisi na ścianie pomiędzy dwoma wyjściami z salonu.
Mam problem czy wybrać zestaw 5.1 czy 3.1. Układ pomieszczenia jest taki że po prawej stronie nie mam praktycznie ścian jest tam drugi pokój i wnęka ze schodami , (szkic w załączniku)
Obawiam się że dźwięki z lewego kanału nie będą się odpowiednio odbijać a nawet uciekną gdzieś na górę :).
Prośba o informacje czy mam rację i czy kupowanie zestawu 5.1 bez głośników tylnych ma wogóle sens.
Rozważałem zakup JBL Bar 5.1 ten z odpinanymi satelitami ale niestety juz nie można go dostac w sklepach, a nowsza wersja juz ich nie ma. Nowy JBL 9.1 jest za drogi. budżet maks 2500PLN
 

Attachments

  • 123.jpg
    123.jpg
    7,4 KB · Wyś: 70

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy tym usytuowaniu w pomieszczeniu to BAR 3.1, jak coś to mamy jeszcze w fajnej cenie, pisz na priv. U nas nic nie trzeszczy na sklepie w soundbarach. Jak komuś trzeszczy to niech wyśle swój do serwisu, a nie udaje, że go ma i rozpisuje się po forach, a jest z konkurencji.
 

misza26

New member
A co myślicie o Samsung Harman Kardon HW-Q60RS + Samsung SWA-8500S, jest teraz w dobrej cenie za niecałe 1900PLN mam pełne 5.1
JBL ma strasznie wielki SUB a mi nie zależy na głośnym basie tylko subtelnym dopełnieniu reszty. Dzisiaj byłem w Sony Center i słuchałem HT-G700 i mimo tylko 100W w subie dawał rade a mi to odpowiadało (a pomieszczenie dużżżżo większe niż mój otwarty salon), nie zależy mi żeby przy pomruku wiatru latały ramki na szafkach.
 
Ostatnia edycja:

misza26

New member
Coś temat zamilkł.
Panowie czy kto miał juz w warunkach domowych Sony HT-G700, jak pisałem w JBL 3.1 Bar za głęboki bas i za słabe średnie, nie podobało mi się zwykłe audio na odsłuchu a na tym mi zależy.
Wybór jest teraz pomiędzy wspomnianym Sony a Samsung HW-Q60R(RS). Prośba o odpowiedź
 

Darekpop

New member
Zdecydowanie brał bym Samsung Harman Kardon HW-Q60RS + Samsung SWA-8500S. Mam u siebie JBL 5.1 i Samsunga N650, JBL do filmów super, do muzyki tak somie. Samsung i do muzyki jest fajny a z satelitami do filmów również super sprzęt.
 
Do góry