Pomoc w wyborze nowego kina domowego

huqo

New member
Witam! Zastanawiam się nad zmianą kina domowego. Myśle już o tym od jakiegoś czasu ale jestem zadowolony ze swojego aktualnego i boje się ze wydam kupę kasy a efekt nie będzie satysfakcjonujący :) Aktualnie mam JBL Studio 1 (5.1.2) podłączone do Onkyo 676

Czytałem recenzje i naoglądałem się filmów na YT... wszędzie ten Klipsch ale nie wiem jak grają. Pierwsze kino kupiłem w ciemno z pomocą użytkowników tego forum i byłem bardzo zadowolony. Jestem z okolic Poznania wiec może polecacie jakiś sklep gdzie będę mógł sprawdzić różne warianty? Tylko potem będzie mi głupio ze od nich nie kupiłem :( Kilka osób polecało mi ten zestaw wiec chyba nie jest to aż taki marketing?

Myśle o zakupie:

2x Klipsch RP-8000F
1x Klipsch RP-504C
2x Klipsch RP-600M (zastanawiałem się też nad RP-502S ale zastanawiam się do jakich warunków panujących w pokoju takie są lepsze od zwykłych)

Do tego sub: (nie mogę się zdecydować...)
- SPL-120 (warto dopłacać do nowego względem tego poniżej?)
- Klipsch R-112SW
W przypadku tych wyżej myślałem o zakupie np po roku kolejnego tak żeby mieć 2 suby myślałem tez o 15’ ale to chyba przesada? Napewno na 2 x 15 bym się nie zdecydował.

- Svs 2000 pro (zawsze chciałem mieć sub svs wiec może na niego padnie a jak ktoś z was ma to może mi odradzi? Chociaż pewnie i tak go kupię :D)

Na koniec amplituner i tu nie mam pojęcia co będzie najlepsze dla takiego zestawu. Aktualnie mam 5.1.2 myślałem czy nie kupić teraz ampli 9.2 żeby mieć 4 atmosy. Co polecacie? Jaki amplituner bym musiał kupić żeby wykorzystać potencjał tych głośników? A może powinienem sprawdzić zupełnie coś innego? Gdzieś jeszcze czytałem ze warto kupić ampli z MultiEQ XT32 do kalibracji. Jest duża różnica? W pokoju myśle żeby położyć wykładzinę i zrobić sobie panele na ściany i sufit (pokój nie ma wyglądać a grać :))

W mieście mamy nowe kino studyjne i tam dźwięk jest najlepszy! Bas jest mięsisty i słuchać wszystkie detale... ogólnie mi bas w żadnym kinie się nie podoba nawet w IMAX. Dla mnie dźwięk jest tam za ostry a bas nieodczuwalny tzn szału nie ma. Czy to może mieć przełożenie na to jaki dźwięk lubię? Mi nie chodzi o to żeby waliło byle by walić. Chciałbym żeby sub był bardzo dynamiczny i żeby było słychać każdy detal ale tez żeby był taki miękki (nie wiem jak to opisać)

I na koniec żeby was nie zniechęcić to ten cały sprzęt będzie w pokoju ok 20m2 Wiem mały :D Jak kiedyś prosiłem o poradę przy zakupie pierwszego kina to większość odradzało jakieś duże kolumny wiec teraz się zastanawiam czy nie przesadzę. Ostatnio pisałem z kimś kto ma podobny rozmiar pokoju i tez ma te najwyższe modele poprzedniej seri RP od Klipsch i pisał ze taki zestaw jest super i nie jest za mocny i nawet suba 12 chce wymienić na 15 czy nawet dokupić jako drugi ;) Jak co mieszkam w domu jednorodzinnym wiec sąsiadami nie muszę się przejmować.

Jeżeli chodzi do czego kino będzie używane to głównie kino tak kino 70/30 muzyka a z muzyki to głównie amerykański rap / pop ale zaczynam słuchać trochę „normalnej” muzyki :)

Z góry dziękuje za pomoc! Mam nadzieje że z waszą pomocą znowu uda mi się dokonać zakupu wymarzonego kina :)
 

huqo

New member
Chciałem się zmieścić w 15 ale już widzę ze na ten zestaw z 18 by trzeba było mieć. I tak myślałem żeby sobie rozłożyć to na raty wiec tak +- 2k-3k dużej różnicy mi nie robi. Mi tez nie chodzi o to żeby mieć największe głośniki itp. Jeżeli byłaby jakaś alternatywa mniejszych kolumn ale lepszej jakości to wole iść w te stronę ;) Zastanawiam się co w takim mniejszym pomieszczeniu mógłbym zdziałać.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Do pomieszczenia 20m2 dałbym mniejsze fronty- Rp-6000f wystarczą, natomiast jak lubisz spory bas to polecam do kompletu SPL150 :)
no ale SVS 2000 tez bardzo chwalone wiec jesli masz na nie oko to z pewnością da radę https://www.youtube.com/watch?v=2cl5oUc7kMU
A ampli do Klipscha to Onkyo RZ840 i napewno będziesz zadowolony.
pozdro
 

huqo

New member
Do pomieszczenia 20m2 dałbym mniejsze fronty- Rp-6000f wystarczą, natomiast jak lubisz spory bas to polecam do kompletu SPL150 :)
no ale SVS 2000 tez bardzo chwalone wiec jesli masz na nie oko to z pewnością da radę https://www.youtube.com/watch?v=2cl5oUc7kMU
A ampli do Klipscha to Onkyo RZ840 i napewno będziesz zadowolony.
pozdro

Widzę ze masz taki zestaw. Mówisz ze onkyo da radę? Jak widziałem to ludzie mieli Denony i Marantze. Może lepiej będzie jak je gdzieś sprawdzę.
 

Ano-2013

New member
Ja mam taki zestaw z marantzem :) chociaz zdecydowanie częściej na yt i różnych zdjęciach widzę zestawienie klipscha z denonem, na polskich zestawach tez onkyo.
 

huqo

New member
A co lepsze albo da się jakoś opisać różnice miedzy SVS ultra a Klipsch RP? Czytałem i zdania są bardzo podzielone. Wiadomo samemu najlepiej oceniać ale nie wiem czy w Poznaniu jakiś sklep będzie miał to wszystko. Będę musiał chyba zadzwonić i się dowiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

Stratoss

Member
Bez reklam
Co do ampli, to jak nie chcesz go wymieniać za parę miesięcy na klolejny, to zaczekaj bo lada moment pokażą się z HDMI 2.1. A w bardzo bliskiej przyszłości jak będziesz chciał przepuścić sygnał 8K - to nieodzowny element. Tym bardziej, że Netflix jeszcze w tym roku zapowiada treści 8K.
 

huqo

New member
Ale konkretnie jakie modele. Bo jeśli Svs ultra to klipsch chyba nie ma odpowiednika.

Svs Ultra 5.0 a Klipsch RP 8000 5.0 cenowo jest różnica wiadomo ale zastanawiam się co lepiej sobie radzi w filmach. I czy warto dopłacać np 3000zl. I nie chodzi mi o ilość basu bo na 20m2 i tak będzie go dużo. Zastanawiam się czy jest odczuwalna różnica w jakości dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Aha. To źle zrozumiałem. Piszesz o kolumnach. Ja myślałem, że o subie. Zestaw kolumn Klipsch w zupełności wystarczy. To bardzo chwalone kolumny do kina. Tu w svs bym nie wchodził.
 

huqo

New member
Aha. To źle zrozumiałem. Piszesz o kolumnach. Ja myślałem, że o subie. Zestaw kolumn Klipsch w zupełności wystarczy. To bardzo chwalone kolumny do kina. Tu w svs bym nie wchodził.

Sklepy maja suby SVS wiec o SVS Ultra mogę zapomnieć żeby odsłuchać. Dlaczego nie SVS? Chodzi o moc? A co z jakością? Ja trochę nie jestem przekonany do Głośnika wysokotonowego w formie horn. Co ze średnimi tonami? Niektórzy pisali ze przez to woleli inne. Wcześniejsze kino miałem mniejsze. Teraz chciałbym kupić takie żeby je mieć tak długo aż nie padnie :)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Klipsche dla niektórych słabo sprawdzają się w stereo. W kinie nie słyszałem o narzekaniu. A co będzie to wszystko napędzać?
 

huqo

New member
Klipsche dla niektórych słabo sprawdzają się w stereo. W kinie nie słyszałem o narzekaniu. A co będzie to wszystko napędzać?

Myślałem o
- Marantz 6015
- Onkyo RZ840
- Denon X4500

One są na tym samym poziomie czy coś pomyliłem? Ale nie wiem jakie połączenie najlepsze. Jak wybiorę 2 zestawy do porównania to będę szukał sklepu gdzie dadzą mi przesłuchać.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Mocno mi się wydaje, że nie ogarniesz tej kolumny w takim metrażu. Koledzy dobrze podpowiadają.
 
Do góry