harman citation, bose 700, czy samsung HW-Q90R

evolv

Member
Cześć. Szukam sprzętu do nowego mieszkania. Aktualnie posiadam JBL Bar 5.1 (wersja starsza z odłączanymi głośnikami) i planuję kupić coś nowego, lepszego. Jak chodzi o jakość dźwięku z JBL Bar 5.1, to jestem generalnie zadowolony ale ze względu na kilka mankamentów, szukam czegoś innego. Przede wszystkim irytują mnie te odłączane głośniki, które schodzą lekką w dół względem soundbara, co wygląda mało estetycznie. Soundbar ma też spore problemy z komunikacją z TV (mniej więcej co drugie włączenie TV soundbar wycisza dźwięk).
Soundbar ma służyć głównie do oglądania TV, a w jakichś 10% do słuchania muzyki. Nie chciałbym, aby jakość dźwięku była gorsza niż na JBL Bar 5.1. Fajnie by było, gdyby wszystko było w kolorze szarym lub białym. Póki co zastanawiam się nad:
1. Harman Kardon Citation BAR + SUB (ewentualnie również surr)
2. Bose 700 BAR + SUB (ewentualnie również surr)
3. Samsung HW-Q90R (tu największy minus to kolor czarny i boje się, że jakość muzyki będzie gorsza niż przy JBL Bar 5.1)
Z góry wielkie dzięki za sugestie.
 

evolv

Member
Najlepszy z tych ktore wymieniłeś jest Bose 700 ,
jeżeli masz środki nie zastanawiaj się.


A masz może porównanie ze słuchawkami BOSE? Może głupie pytanie ale pamiętam, że jak zastanawiałem się nad zakupem słuchawek nausznych, to dźwięk BOSE pomimo wielu dobrych opinii dla mnie był po prostu nie do zniesienia (specyficznie dudniły i niczym się tego nie dało zniwelować). Oczywiście będę się starał usłyszeć na żywo i porównać ale jestem ciekaw opinii.
 

szybal

Banned
A masz może porównanie ze słuchawkami BOSE? Może głupie pytanie ale pamiętam, że jak zastanawiałem się nad zakupem słuchawek nausznych, to dźwięk BOSE pomimo wielu dobrych opinii dla mnie był po prostu nie do zniesienia (specyficznie dudniły i niczym się tego nie dało zniwelować). Oczywiście będę się starał usłyszeć na żywo i porównać ale jestem ciekaw opinii.
O co pytasz ? słuchawki to słuchawki nie rozumiem :(
 

evolv

Member
O co pytasz ? słuchawki to słuchawki nie rozumiem :(


chodzi mi o to, czy w BOSE 700 nie ma za dużo niskich tonów względem wysokich, bo przesłuchując kiedyś różne słuchawki BOSE odebrałem wrażenie, że ta marka jest nastawiona na to, żeby było dużo basu, co jednemu się podoba, a już drugiemu nie
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Tydzień temu słyszałem Bose 700 w MM. Pozytywne wrażenie
Stoisko jest w rogu i dźwięk fajnie się odbijał od bocznej ściany. Bardzo fajny bas .

Kilka lat temu miałem Yamaha YSP , porażka
 

szybal

Banned
chodzi mi o to, czy w BOSE 700 nie ma za dużo niskich tonów względem wysokich, bo przesłuchując kiedyś różne słuchawki BOSE odebrałem wrażenie, że ta marka jest nastawiona na to, żeby było dużo basu, co jednemu się podoba, a już drugiemu nie
Proszę Cię naprawdę pytasz o Bose ? to top topów
 

szybal

Banned
Co się uparłeś na te słuchawki ? mam słuchawki Bose 35 II jedne z lepszych na świecie wiec o czym mowa (oczywiście BT z Quaietcomfort)
 

szybal

Banned
O to może najpierw sprawdź słuch u Laryngolaoga nie pisze złośliwie, 70 procent ludzi nie płucze korka usznego u specjalistów .
 

evolv

Member
O to może najpierw sprawdź słuch u Laryngolaoga nie pisze złośliwie, 70 procent ludzi nie płucze korka usznego u specjalistów .


hehe akurat kilka miesięcy temu miałem badania i mam słuch w 100% sprawny :) czytałem na różnych forach i bardzo dużo osób miało podobne odczucia co do tych bose 35 II.. ja je porównywałem z sony wh1000xm2 i mi przypadło do gustu zdecydowanej bardziej brzmienie tych drugich.. ale to kwestia wydaje mi się gustu bo brzmienie tych dwóch słuchawek jest naprawdę całkowicie odmienne.. tak czy inaczej wracając do głównego wątku zarówno bose 700 jak i samsung odpadają - żonie się nie podobają, a tu już niestety nie ma pola do kompromisów :/
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
evolve posłuchaj sobie Harmana Citation BAR+SUB+SURR, perfect dźwięk, z powodzeniem słuchasz muzyk i to jakiej chcesz. Czyli mogą być i arie, ten zestaw daje rade. Za kilka lat możesz także uzupełnić zestaw o kolumny aktywne o potężnym dźwięku i możliwościach brzmieniowych jakimi są TOWERy. Występują w kolorze jasny, i ciemnym, materiał to ceniony meblarski https://kvadrat.dk/
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałem JBL Citation na tegorocznym Audio Show i powiem tak. Gra to bardzo dobrze, ale nie rewelacyjnie. A przy cenie zakupu zestawu 5.1 citation dobijającym albo wręcz przekraczającym 20K PLN wolałbym mimo wszystko amplituner+kolumny, co zagrałoby w mojej ocenie lepiej
 

Jarulez777

New member
Ja bym jeszcze poczekał na Sonos ARC , może być czarnym koniem jeśli chodzi o belki , no nie wiem dlaczego nikt nie pisze o Focal Dimennsion jak dla mnie kozak wśród soundbar , kiedyś był w super cenie w salonach Denon ale już nie jest dostępny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Robalo

New member
Witam.
Jako użytkownik pełnego zestawu Harmana: Citation Bar + Sub + Surround polecam ten zestaw ponad Bose 700 + Sub + Surround, z którym bezpośrednio porównywałem zestaw.
W Harmanie wokale są wyraźniejsze, Sub schodzi niżej i potężniej niż w Bose, a Surroundy są większe i głośniejsze w razie potrzeby (tutaj uwaga dla jednorazowych "odsłuchaczy" - eq w belce należy ustawić w tryb Film niezależnie czy słucha się muzyki czy ogląda treści wideo oraz koniecznie włączyć funkcję virtual surround - obie rzeczy bardzo korzystnie działają).
Nie przemówiło do mnie podatne na zarysowanie i uszkodzenie szkło w Bose, odbijające obraz z telewizora w porównaniu z przyjemną, "domową" tkaniną z zestawu Citation.
Nie mówię że Bose jest złe, jest to dobry sprzęt, ale Harman jest (moim zdaniem) lepszy.
No i coś o czym nikt nigdzie nie wspomina - Sprzęt Harmana to łączność WiSA, czyli w przyszłości, gdyby wszedł jakiś nowy format audio czy nowe złącza, możemy wymienić samą belkę i to dowolnego producenta obsługującego WiSA, a Suba i Surroundy (które są jednymi z najlepszych) zostawić i połączyć z nową belką.
Sama WiSA to też gwarancja stabilności, jakości, a od połowy tego roku będzie obsługiwać bezprzewodowy Atmos.
Mam nadzieję że moja opinia komuś pomoże, bo opinie typu "xyz ponad wszystko" można sobie włożyć.
Pozdrawiam.
 

Jarulez777

New member
Robalo bravo ty , solidna opinia użytkownika który sprzęt posiada i użytkuje a nie pisze o wirtualnym teście , tez waham się nad Harmanem a Sonos Arc , czekam na test tego drugiego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

evolv

Member
Ja bym jeszcze poczekał na Sonos ARC , może być czarnym koniem jeśli chodzi o belki , no nie wiem dlaczego nikt nie pisze o Focal Dimennsion jak dla mnie kozak wśród soundbar , kiedyś był w super cenie w salonach Denon ale już nie jest dostępny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na ten sonos arc też już zwróciłem uwagę, będzie to dostępne gdzieś na żywo? Focal jest moim zdaniem brzydki więc odpada.
 
Ostatnia edycja:
Do góry