harman citation, bose 700, czy samsung HW-Q90R

evolv

Member
Witam.
Jako użytkownik pełnego zestawu Harmana: Citation Bar + Sub + Surround polecam ten zestaw ponad Bose 700 + Sub + Surround, z którym bezpośrednio porównywałem zestaw.
W Harmanie wokale są wyraźniejsze, Sub schodzi niżej i potężniej niż w Bose, a Surroundy są większe i głośniejsze w razie potrzeby (tutaj uwaga dla jednorazowych "odsłuchaczy" - eq w belce należy ustawić w tryb Film niezależnie czy słucha się muzyki czy ogląda treści wideo oraz koniecznie włączyć funkcję virtual surround - obie rzeczy bardzo korzystnie działają).
Nie przemówiło do mnie podatne na zarysowanie i uszkodzenie szkło w Bose, odbijające obraz z telewizora w porównaniu z przyjemną, "domową" tkaniną z zestawu Citation.
Nie mówię że Bose jest złe, jest to dobry sprzęt, ale Harman jest (moim zdaniem) lepszy.
No i coś o czym nikt nigdzie nie wspomina - Sprzęt Harmana to łączność WiSA, czyli w przyszłości, gdyby wszedł jakiś nowy format audio czy nowe złącza, możemy wymienić samą belkę i to dowolnego producenta obsługującego WiSA, a Suba i Surroundy (które są jednymi z najlepszych) zostawić i połączyć z nową belką.
Sama WiSA to też gwarancja stabilności, jakości, a od połowy tego roku będzie obsługiwać bezprzewodowy Atmos.
Mam nadzieję że moja opinia komuś pomoże, bo opinie typu "xyz ponad wszystko" można sobie włożyć.
Pozdrawiam.


Nie ukrywam, że wizualnie ten zestaw mi najbardziej przypadł do gustu, natomiast jak przeczytałem opinie na google, to się przeraziłem.. ludzie strasznie narzekają na kompatybilność tego z tv, nieustanne rozłączanie sygnału, konieczność ciągłego resetu itp. jest masa opinii, gdzie ludzie piszą, że gra super ale nikomu nie polecą bo za tą cenę tylko kupa nerwów.
 

Jarulez777

New member
Najlepiej samemu posłuchać , sprawdzić ,zobaczyć na żywo itd. Dla mnie ogromne wrażenie zrobił właśnie Focal z sub air , słuchałem w salonie Denon , co do wyglądu to faktycznie nie jest z byt urodziwy .Czekam na tego Sonos Arc ponieważ mam już dwa play 5 w domu i podoba mi się dźwięk sonos oraz obsługa bardzo intuicyjna multi room . Ciekawe jak ten nowy JBL 9.1 ? Nikt nic nie pisze o nim , co do Harmana to miałem okazje posłuchać enchant 1300 , to gra to jakoś ale do focala lub nawet sonos playbar to lata świetlne .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma jak widać inną wrażliwość.
Citation odsłuchujemy prawie codziennie - bo sprawia faktycznie moc radości.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Słucham codziennie Citation Tower i nic nie trzeba resetować. Co do modeli wew samej firmy HK, Citation gra lepiej od Enchant.
 

Pendriu

New member
Dzień dobry,
widzę, że nie tylko ja stoję przed wyborem soundbara. Pozwolę się podpiąć pod temat by nie robić bałaganu na forum. W tym wątku przewijają się raczej droższe belki, na które nie mogę sobie pozwolić. Dlatego skłaniam się ku Q90r od Samsunga - czy to w ogóle ma sens? Dodam, że posiadam telewizor LG B8 bez eARC. Czy jest jakaś szansa aktywować Dolby Atmos na netflixie? Czytałem różne opinie - raz, że komuś się to udało, gdy zakupił inny przwód HDMI, innym razem, że to jest niemożliwe i trzeba podłaczyć konsoli lub shielda.
 

dekoder

New member
Coż to za banialuki kolega opowiada
A czym prześlesz ten atmos jak nie przez arc,chyba nie powiesz że optykiem
Mam soundbar HW-N950 i przez Nvidię Shield Dolby Atmos zapyla jak złoto właśnie po hdmi arc
Nawet bezpośrednio z telewizora samsunga z pominięciem shielda mam atmos
Materiał źródłowy z Prime Video,z Netflixa nie mam atmosa na tv samsunga bo mam model z 2018r kiedy to jeszcze Netflix nie był dogadany z Samsungiem w tej kwestii
 
Ostatnia edycja:
Do góry