Jaki amplituner.

poolsmafia

New member
Witam wszystkich.
Ze względu, że jestem zielony w sprawach doboru amplitunera, proszę o pomoc w doborze.
Wybrałem sobie takie głośniki;
-Klipsch RP-640D, jako głośniki główne
-APART Audio SUBLIME subwoofer pasywny
Dodam, że w późniejszym czasie chcę dodać głośnik centralny.
Czy może to być zwykły amplituner, bo ten subwoofer posiada zwrotnicę(cokolwiek to znaczy)czy musi być z wyjściem na sub pasywny.
Proszę o pomoc z wyborem amplitunera ze względu na pasywny subwoofer.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Bardzo ładne klocki sobie wybrałeś. Nie wypowiem się na temat Klipschy, ponieważ wiem że firma robi dobre kolumny, choć obawiam się że te mają troszkę małe membrany. Wartalo byłoby posłuchać przed zakupem. Co do suba, to warto jednak zakupić coś aktywnego. Praktycznie wszystkie dobre amplitunery mają wyjście niskopoziomowe. Lecz jeśli się nie godzisz na zmianę, to będziesz musiał szukać amplitunera z wyjściem na subwoofer pasywny, ewentualnie dokupić dodatkowy wzmacniacz tylko do suba.
 

poolsmafia

New member
Wybór padł na tego typu głośniki ze względu na możliwość zawieszenia ich na ścianie(małżonka trzeszczy). Zastanawia mnie możliwość podłączenia tego suba. Ze schematu połączenia wywnioskowałem, że wyjście z ampli z wyjścia głośnikowego do suba i z suba wyjście bezpośrednio na głośniki gł. Zwrotnica zatrzymuje pasmo dla suba i tak dalej.
 

poolsmafia

New member
//cdn.shopify.com/s/files/1/2083/7259/products/Apart_SUBLIME-W_SUBLIME-BL_Ultra_Compact_6_Passive_Subwoofer_Wall_Floor_Mount_2_695x695.png?v=1532439967
 

rabit

Active member
Bez reklam
Widzę że jest tak jak piszesz. Obawiam się tylko o degradację dźwięku po przejściu przez tą zwrotnicę i dalszą moc dla Klipschy. Dużo subwooferów ma takie połączenie, aczkolwiek mają również swój wzmacniacz. Tutaj masz tylko moc z amplitunera. Musiałbyś sprawdzić na własnej skórze, ponieważ jest to sprzęt mało popularny i według mnie bardzo ładny ale raczej z dobrym dźwiękiem nie będzie to miało nic wspólnego. Obym się mylił... Jak by nie zagrało, to zawsze masz czas na zwrot.
Pozdrawiam
 

poolsmafia

New member
Chyba odpuszczę sobie tego suba...szkoda bo powieszony gdzieś za firaną nie rzuca się w oczy. Znalazłęm taki oto apli z wyjściem na sub pasywny, ale jego moc chyba jest zbyt mała;
-Pioneer VSX-S520
Wstawię zamiast pasywnego, coś takiego;
- KLIPSCH R-12SW
...i pytanie, czy ten ampli ten zestaw uciągnie;
-YAMAHA RX-V385
Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Także niestety nie grzeszy mocą. Subwoofer potrzebuje takiej fest końcówki mocy,a nie takiej z amplitunera szerokopasmowej.
 
Do góry