Głośniki do kina domowego

prawdo

New member
Szanowni - potrzebuję waszej pomocy w dobraniu tylnych głośników do kina domowego.



Informacje:

1. Salon ma 4,5 x 7 metrów

2. Odległość kanapy od tv, głośnika centralnego i kolumn to ok 3-3,5m.

3. Wysokość kanapy ok 90cm, po rozłożeniu w trybie relax około 60-70 cm - na takiej wysokości zwykle mam uszy jak oglądam film.

4. Kino domowe jest używane praktycznie wyłącznie do oglądania filmów i czasem gry na konsoli.

5. Obecny sprzęt to Denon AVR-X2400H, Dali Zensor Vokal, Canton Chrono 509.2 DC



Teraz uzyskałem zgodę małżonki na zakup głośników tylnych, ale są pewne ograniczenia które muszę wziąć pod uwagę:

6. Typ głośnika to kolumna podłogowa. Nie mam fizycznej możliwości powieszenia głośników tylnych, a żona natomiast nie zgadza się na mniejsze głośniki na podstawkach "bo to nie będzie ładnie wyglądało" << to niestety nie podlega dyskusji :)

7. Maksymalna szerokość kolumny to 22 centymetry - tyle miejsca mam pomiędzy kominkiem a wejściem do salonu, a nic nie może wystawać i zastawiać wejście nawet o pół centymetra.

8. Budżet jakim sobie na to przeznaczyłem to max 1500 zł za dwie kolumny. Jako laik w tym temacie zakładam że na głośniki tylne nie trzeba przeznaczać większej kasy bo główny ciężar spoczywa na centralnym głośniku i kolumnach przednich.

Własnymi siłami wynalazłem T50 Polk Audio ale okazały się o 1,5 cm za szerokie.

Teraz patrze na Magnat Monitor Supreme 1002, ale jak patrze na te wszystkie parametry głośników, omy, Hz itd to powiem wprost że się gubię.

Potrzebuje Waszej pomocy - potrzebuję kupić coś w miarę dobrego, w rozsądnej cenie. Nie jestem audiofilem więc nie zauważę subtelnych różnic, ale nie chciałbym kupić czegoś co za rok czasu zacznie trzeszczeć.
 
Do góry