Chromecast 2 + Harman Kardon 255, kłopot z DD5.1

Kemot7

New member
Witam
Z racji trochę większej ilości czasu jaki spędza się obecnie w domu, uruchomiłem sobie pakiet Netflixa. Niestety mam problem z przesłaniem oryginalnych ścieżek dźwiękowych DD+. Sprzęt jaki posiadam to Chromecast 2 + Harman Kardon 255 podłączone bezpośrednio do wejścia HDMI 1.
Do tej pory użytkowałem Chromecasta jedynie do youtube czy szybkie castowanie ekranu ze smartfona czy laptopa.
Przyszedł czas na Netfixa i od razu pojawił się problem. Dźwięk w DD+ (czyli zdecydowana większość materiałów) nie chce się odtwarzać. Tzn. sytuacja wygląda następująco. Część materiałów w ogóle nie gra. W amplitunerze jest informacja "BRAK SYGNAŁU". Niektóre filmy po kilku minutach zaczynają grać w DD+ (na wyświetlaczu jest informacja Dolby Digital +). Ale wystarczy przewinąć materiał, zrobić pauze i znów dźwięk znika. W stereo wszystko gra OK.

Wczoraj po kilku godzinach walki, jakoś udało mi się uruchomić Ch + HK255 i wszystko działało OK. Dźwięk pojawiał się po ok. 2 sek (czyli normalnie jak dla HK255 i tego formatu). Niestety po przełączeniu źródła na inne i powrocie do HDMI 1 znów brak dźwięku.

Dziś zresetowałem Chromecasta do ustawień fabrycznych lecz nic to nie pomogło. Nie chcę używać niecenzuralnych słów ale coś mnie już trafia normalnie… Materiały puszczałem z różnych urządzeń (smartfon, tablet, laptop) za każdym razem to samo.

Amplituner, jak wiadomo, bez problemu radzi sobie z DD+, materiał MKV z tym dźwiękiem gra bez problemu. A z Chromecast lipa. Dodam tylko, że mój HK255 ma takie dziwne przypadłości, że jak przewijam materiał (głównie w tył) na odtwarzaczu (Med8er) to od czasu do czasu potrafi zgubić sygnał i jest cisza w głośnikach. Ale wtedy wystarczy zmienić źródło na radio i po powrocie na HDMI już jest wszystko OK. Pytanie zatem, czy problemem jest wiekowy HK255 czy coś nie tak jest z Chromecastem?

Wiem, najprościej zabrać Chromecast i podłączyć u kogoś pod inny sprzęt, ale w obecnej sytuacji jest to mocno problematyczne. TV na tyle stare, że nie obsługuje dźwięku przestrzennego.

Pozdrawiam
Tomek
 
Do góry