Soundbar do TV - budżet 2000-2500 zł

mic5hal

New member
Witam wszystkich ponownie

Tym razem zwracam się do Was o pomoc w wyborze soundbar'u do telewizora.
Do tej pory miałem podpięte pod TV bose companion 5 i dawało radę.
Niestety mój dziedzic jest już w takim wieku, że głośniki wylądowały w szafie.

Oceniam, że będzie on wykorzystywany w 70% do filmów i seriali, a w 30% do muzyki.

Od soundbara oczekuje aby to właśnie w muzyce dawał radę. Bas trzeba być.

Budżet to 2000 zł z możliwością zwiększenia do 2,5k jeżeli naprawdę będzie warto.

Dużo dobrego przeczytałem o Yamaha MusicCast BAR 400 i chyba to jest mój faworyt.
Myślałem o JBL, tylko trochę boję się tych problemów z łącznością.
Po doświadczeniu z marką marzy mi się Bose soundbar 700 z modułem basowym ale niestety to nie ten budżet:-(
Dodatkowo mamy takie czasu, że z wyjazdem na odsłuch może być problem.

P. S.
tak wiem, że do muzyki do tylko wzmacniacz i dwa monitory. W moim przypadku przynajmniej przez 3 lata nie ma takiej możliwości (drugie dziecko w drodze). Listwę powieszę pod TV, a subwoofer schowam z boku i nie będę się martwił kiedy gryzoń będzie próbował wejść na szafkę rtv i zepchnąć głośnik.

Z góry dzięki za pomoc
 

szybal

Banned
Mozesz śmiało kupić sam Bose 700 soundbar bez suba gra bardzo dobrze, to tylko 500zł więcej możesz też kupić na raty .
Jak już znasz marke Bose to wiesz jak to gra Yamaha wciąga nosem.:)
 

mic5hal

New member
Zaraz do niego napisze, choć nie ukrywam, że wolałbym sprzęt nowy z salonu
A moje 2500 to max już z uwzględnieniem sprzedaży starych głośników.
 

mic5hal

New member
Bose jednak odpada - budżet nieprzekraczalny za produkt sklepowy to 2500zł

takie opcje rozważam
Yamaha MusicCast Bar 400
SONY HT-ZF9
Samsung HW-Q70R
JBL Bar 5.1
Co o nich sądzicie?
 

kh29228

New member
To się staje już nudne. Ciągłe promowanie zawsze i wszędzie jbl, bez podania jakiegokolwiek, nawet najmniejszego argumentu. Tak jak z telewizorami, ktokolwiek o coś zapyta, to odpowiedz jest zawsze tylko jedna - najlepszy będzie tcl...
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Szybal, jak Twoim zdaniem poradzi sobie zestaw Bose 500 z modułem basowym 500 w pokoju 22m2? Do kina, muzyki, do wszystkiego. Coraz częściej zastanawiam się nad pozbyciem się ampli i podłogowych bo używam raz na "ruski rok" ale z 2 strony czasami lubię "głośniej" posłuchać muzyki.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może i ia się wypowiem w temacie Bose. Posiadam zestaw Soundtouch 220 w wersji 2.1. Zakupiony 3lata temu hurtownia Wrocław. Na miejscu u mnie 6tyś, ja miałem za 4300pln.
Śledzę od dłuższego czasu to forum i potwierdzam wszystkie ochy i achy kolegi Szybala!
Mój salon to 20m2 i każdy kto do mnie zawita w gościnę kończy się efektem opadniętej szczęki. Czystość dźwięku jest naprawdę na łeb! Kiedyś również celowałem w drewno i kolosy, ale jednak idziemy w minimalizm, takie czasy...
Nie tracąc przy tym aż tak dźwięku...

JBL również dobra firma. Polecam bo sam znajomemu ostatnio proponowałem i coś takiego miałem okazję podłączyć i przetestować.
Ale szczerze...
Panowie. Bose to jest Bose.
 

leszekmw

New member
mic5hal z tych co podałeś to jednak wybrał bym sony tym bardziej że zaczyna być w okolicach 2,5tyś a to dobra cena. słuchałem go w euro kiedyś i grał bardzo fajnie..w porównaniu do HT-XF9000 który kupowałem to była przepaść
potem yamaha.
a potem poszedł bym w Q60 - gra tak samo dobrze jak Q70 a jest sporo tańszy.
 

Metka

New member
Mam sony ht zf9 1,5 roku, jest w porządku, gra przyzwoicie, oczywiscie to nie bose no ale i cena nie ta.filmy z dolby atmos wybijają w fotel zwłaszcza jak dodamy tylne głośniki.
 
Do góry