Soundbar do TV - budżet 2000-2500 zł

bartolini9

New member
Poszukuję soundbara w podobnym przedziale cenowym. TV będzie OLED55CX od LG. Sprzęt do Netflixa, Spotify. Bez szaleństw, audiofilem nie jestem.

Rozważam podobnie jak kolega:
- Yamaha Bar 400
- JBL BAR 5.1
- SAMSUNG HW-Q800T lub HW-Q70T
- LG SL8Y
- PHILIPS TAB8805

Ewentualnie jakieś inne propozycje mile widziane. Dobrze jakby miał Airplay, ale bez tego się obędzie. Również eARC, jako, że TV ma je również. WIFI, Bluetooth, jakby miał 2 wejścia HDMI to byłoby super.

Co wybrać? Z góry dzięki. Budżet to 2000-2500 jak wspomniane wyżej. Słuchałem JBL Bar 9.1, ale to już poza budżetem totalnie, chociaż jakość poraża.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre w swojej klasie.
Bar 9,1 kosztuje prawie dwa razy tyle , ale ma też dużo większe możliwości.
 

ataman76

New member
Ja bym proponował samsunga q70R jeszcze można znaleźć na allegro, cena ok. 2000 zł. Gra czysto, bas soczysty, jeśli chodzi o muzyke to jednak troche słabiej ale to nie zestaw do muzyki
 
Ostatnia edycja:

strazakpiotr

New member
Samsung Q70T jest identyczny a jest jego więcej na rynku w wielu sklepach.
Porównywałem Q70 do Sony g700 i wg mnie Sony gra lepiej a przynajmniej w efektach filmowych. Jest też mocniejszy i wg mnie lepszy ma bass. Samsung gra bardziej metalicznie. Jak do filmów to Sony i będzie też taniej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ataman76

New member
Nie porownywalem na zywo, ale z licznych recenzji wynika ze starszy model gra lepiej niz nowszy czyli q70t. Co do Sony to nie wiem. Q70r nie ma metalicznego brzmienia, bas jest mocny i soczysty ale dzwiek wywazony i jakby taki aksamitny, oczywiscie nie jestem wirtuozem muzyki i mowie to jako przecietny ogladacz filmow ��
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

strazakpiotr

New member
Co do q70r vs q70t to akurat nie Porównywałem ale w sklepie Samsung dowiedziałem się że to te same sprzęty tylko ten nowszy nie ma już współpracy z harman kardon i nie ma ich logo.

Jeżeli chodzi o q70t vs g700 to porównywam w sklepie gdzie były obok siebie i jakość lepsze wrażenie zrobił na mnie Sony. Oczywiście to moje odczucia. Pewnie gdybym miał tv Samsung q80 lub wyższy model to bym kupił też soundbar Samsung gdyż tam jest jakaś funkcja która sprawia że soundbar lepiej współpracuje z głośnikami tv.
Generalnie obydwa na podobnym poziomie z tym że Sony g700 można trochę taniej jednak kupić a zawsze to ok 300-500 zł w kieszeni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ataman76

New member
Ta funkcja sie nazywa sound symphony czy jakoś tak i wtedy działaja jednocześnie głośniki telewizora i soundbara współpracując ze soba, ale to działa tylko z telewizorami samsunga.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

strazakpiotr

New member
Właśnie o tym dokładnie pisałem, tylko zabrakło mi tej nazwy. Trzeba dodać że działa to z tv Samsung q80 i wyżej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry