Nowe glośniki do starego amplitunera Panasonic SA-HE75

Witam.

Postanowiłem coś zrobić w końcu z moim kinem domowym. W tej chwili mam ampli Panasonic SA-HE75 i wiekowe glośniki Tonsil Fenix 1. O ile amplituner działa dobrze to wszystkie głośniki trzeba by było zregenerować. We wszystkich membranach złuszczyły się te gumy przy zewnętrznych krawędziach i są dziury, a oprócz tego w 2 kolumnach są powciskane membrany. Regeneracja chyba już nie będzie opłacalna.

W związku z powyższym mam pytanie: Czy ten amplituner jest jeszcze ok, a jeśli tak to jakie głośniki 5.1 do niego kupić? Ewentualnie subwoofer mógł bym chyba zostawić z mojego zestawu. Zależy mi na stereo no i na kinie od czasu do czasu też. Nie musi to grać jakoś bardzo głośno, byle w miarę czysto. Pomieszczenie ok 18m2.

Problemem jest cena: Muzyki słucham bardz sporadycznie, filmy też, więc chciał bym coś kupić taniego max 1300zł.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
widzę , że kolega ma ten sam amplituner co ja :)

swoją drogę co jak co przy nie za mocnym zasilaczu niesamowicie mocny on jest

jak nowe i bez specjalnych wymagań też szedł bym w polecane powyżej Tagi , amplituner spokojnie sobie z nimi poradzi

lubię na nim czasami przyp...ć konkretnie bo nigdy się nie zagrzał dzięki wiatraczkowi
 
Faktycznie nie znam się, ale nawet ten ponad 15sto letni amplituner robi wrażenie solidnego, czyli myślę że tylko nowych głośników mi potrzeba.

Czy te Tagi to ta sama klasa głośników co miałem wcześniej? Będzie to grało co najmniej podobnie?

Chyba że będzie znaczna różnica np przy głośnikach 5.0-5.1 za 1600-1800zł to jeszcze jest to do przejścia.
 
Do góry