Soundbar do muzyki z radiem

kh29228

New member
Cześć, mam chyba nietypowy problem. Po wyborze tv chciałbym dokupić coś do odtwarzania dźwięku i muzyki. Mam trzy potrzeby:
1. Lepsza dźwięk z TV (70% filmy z netflixa, 15% sport, 15% cała reszta)
2. Możliwość słuchania radia (internetowego), ale bez parowania ze smartfonem jako źródłem dźwięku
3. Możliwość wpięcia pendrive na USB, jako źródła plików muzycznych.

Najlepiej kupiłbym coś w rodzaju soundbara, bo nie chcę mieć kabli w całym pokoju do innych głośników. Żona tez zasadniczo nie jest przychylna na rozstawiania głośników we wszystkich rogach pokoju. Stad soundbar wydaje się logicznym rozwiązaniem. Ale nie mogę znaleźć żadnego który ma tuner FM plus odtworzy mi pliki audio na USB.
Pomieszczenie około 30m2. Limit wydatków rozsądny:)

Please help:)
 

raf2007

Member
Polecam SONOS Playbar. Nie ma usb, ale wnioskuję, że jeżeli masz usb, to masz też kompa, a jak masz kompa (laptop), to możesz mieć całą swoją bibliotekę muzyczną w aplikacji sonos app. na telefony, tablety, laptopy itp. Mam cały system Sonos w każdym pomieszczeniu i jestem mega zadowolony. Oczywiście możesz słuchać muzyki bez włączania TV. A tu masz link do poczytania co to jest SONOS :) http://www.muzykabezkabli.pl
 
Ostatnia edycja:

kh29228

New member
To raczej jakaś miniwieża. Denon, Onkyo, Yamaha, Pioneer, itp. Lub może być też zestaw stereo 2.0 albo 2.1.

Czy zwrócić na coś Waszym zdaniem uwagę? Niestety te proste zestawy nie mają suba, albo może ja nie znalazłem:( a to chyba ich największy minus
Polecam SONOS Playbar. Nie ma usb, ale wnioskuję, że jeżeli masz usb, to masz też kompa, a jak masz kompa (laptop), to możesz mieć całą swoją bibliotekę muzyczną w aplikacji sonos app. na telefony, tablety, laptopy itp. Mam cały system Sonos w każdym pomieszczeniu i jestem mega zadowolony. Oczywiście możesz słuchać muzyki bez włączania TV. A tu masz link do poczytania co to jest SONOS :) CZYM JEST SONOS ?

no ale rozumiem, że do obsługi potrzebny jest telefon. a skoro tak, to żadna różnica czy robię tak, czy paruję jakiegoś soundbara po BT bo i tak muszę zrobić kilka rzeczy. A mi zależało żeby było prosto, podchodzę pstryk i gra.
 

latonio

Member
Do 3k, poszedłbym w wieżę. Miałem swego czasu ten sam dylemat, tylko trochę mniej kasy. Mam wieżę Panasia i jest ok. Z 3000 kupiłbym Yamahę 650 tkę D, lub Pionka X-HM76D lub 86D. Te mi wtedy najbardziej pasowały pod względem grania i wyposażenia. Ewentualnie po jakimś czasie dokupiłbym jakiś sub.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Faktycznie to fajny kierunek. Niestety te małe suby od Yamahy (nawet te mocniejsze) maja dość słabe opinie, a pianocraft tylko 2x20W :(
Samych Pianoctaftów jest pewnie z kilkanaście modeli i są też mocniejsze . Tym bym się nie przejmował. Po to napisałem że sub sporo doda basu , a jak Yamahy by nie pasował to zawsze można dołożyć mocniejszy,ale po co skoro on zagłuszy wieżę. Co jak co nawet takie 2x20 potrafi całkiem ładnie zagrać. Panasonic też ma całkiem fajne modele wieżyczek 😉
 

leszekmw

New member
4tyś za samą belkę bez suba...:roll:
w pokoju 30m2...:D
ja wiem że kolega kh29228 ma spore wymagania w stosunku do sprzętu , kwoty jaką chce przeznaczyć , i ciężko mu będzie dobrać coś odpowiedniego...

poza tym trzeba pamiętać że ten soundbar ma dość specyficzne warunki jego ustawienia względem telewizora i otoczenia.
 

kh29228

New member
Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie. Dodatkowo nurtuje mnie pytanie, czy w moim pokoju soundbar w ogóle da radę zasymulować dźwięk przestrzenny.

Mój pokój wygląda tak:

58a272f8e75741fb2edee1ed4cd36ba9.jpg


Wymiary są w miarę zachowane.
Czy w takiej konfiguracji te otwarte przejścia do innych pokojów nie pogrzebią efektu surround? Z pełnym kablowym systemem 5.1 itd nie da rady, bo żona się nie godzi, ewentualnie transmisja bezprzewodowa, ale takich systemów jest niestety jak na lekarstwo, a jak są to cena dość wysoka.
Dlatego jeśli surround z bara nie zagra, bo mam nieustawny pokój, to wtedy pójdę w kierunku jakiegoś 2.1.

I jeszcze jedno, nie jestem zwolennikiem systemów jak Alexa itd. Czy jeśli mam taką funkcjonalność w sprzęcie, to można ją skutecznie wyłączyć?
 
Do góry