nagrywarka Sony RDR-HX950

pisk

New member
wozim napisał:
Może walnięty egzemplarz, bo moja 750'tka nie ma z tym problemu. Wczoraj nagrywałem późnowieczorną "retransmisję" epoki lodowcowej z c+film i wszystko było ok. włączyła się jak trza i po nagraniu wyłączyła.
Dzięki wielkie. Działa.
Testowałem działanie timera ustawiając zbyt bliską godzinę rozpoczęcia nagrania (1-2 minuty przed).
Kiedy ustawiłem na 5 minut od bieżącej godziny - dała się spokojnie wyłączyć.
Jeszcze raz dzięki. :grin:

Poprzednio, po zaprogramowaniu nagrania, przy próbie wciśnięcia power-off, krzyczała, że są zaprogramowane nagrania i jeśli chcę je anulować, to muszę przytrzymać przez 3 sek. przycisk Record. Po tym już ją mogłem wyłączyć, ale lista nagrań była pusta.

ArtS007:
Literalnie, zdadzam się z Tobą, zapis ten trzeba tak czytać. Tylko za bardzo znam metody marketingowe, jak wadę zamienić w zaletę, by stracić wiarę, że uda mi się ją wyłączyć z timerem
 
Ostatnia edycja:

louis66

New member
mam pytanie....czy programy z Cyfry mozna nagrywac na tej nagrywarce po zlaczu HDMI....jesli tak to jak to zrobic?...na razie mam tuner cyfry i nagrywarke Sony podlaczone do TV po zlaczach HDMI
 

pisk

New member
louis66 napisał:
mam pytanie....czy programy z Cyfry mozna nagrywac na tej nagrywarce po zlaczu HDMI....jesli tak to jak to zrobic?...na razie mam tuner cyfry i nagrywarke Sony podlaczone do TV po zlaczach HDMI

Ta nagrywarka nie nagrywa po HDMI.
Nie wiem, czy w ogóle są jakieś nagrywarki (w rozsądnej cenie) które to potrafią.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
pisk napisał:
ArtS007:
Literalnie, zdadzam się z Tobą, zapis ten trzeba tak czytać. Tylko za bardzo znam metody marketingowe, jak wadę zamienić w zaletę, by stracić wiarę, że uda mi się ją wyłączyć z timerem
Jednak instrukcja obsługi to już ostatnie miejsce, gdzie znajdzie się miejsce na marketing. Przynajmniej u Sony.

Louis, nie ma nagrywarek nagrywających przez HDMI, gdyż producenci filmowi bronią się jak mogą przed możliwością cyfrowego kopiowania materiałów.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z jakichś względów można nagrywać tylko sygnały typu: kompozyt, S-Video oraz RGB. Jakość RGB jest zbliżona do komponentu, więc zbyt wiele nie stracisz. Tym bardziej, że na końcu sygnał i tak jest w postaci RGB, gdyż tak są skonstruowane matryce ekranów.

ArtS :)
 

Michael_5

New member
Nagrywanie

Witam wszystkich.
A ja mam dość nietypowe pytanie.
Czy po podłączeniu tej nagrywarki do amplitunera kina domowego w sytuacji gdy jest podłączony również drugi odtważacz DVD do tego amplitunera - czy da się nagrać na HDD film DivX ze zwykłego odtwarzacza (przez amplituner). Ktoś takie coś próbował ??
Pozdro
 

pisk

New member
Nie wiem, czy amplituner coś zmienia, można przecież je spiąć na krótko. Tak czy siak, jesli macrovision pozwoli, to oczywiście nagrywarka nagra taki sygnał.
Z tym, źe napisy albo będą na stałe, albo ich nie będzie wcale.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dziwne pomysły... przegrywać DivX na nagrywarkę? Ale oczywiście można. Macrovision nie stanie na przeszkodzie, gdyż w DivXie go nie ma. A czy da się przez amplituner? Zależy od podłączenia. Jednak lepiej połączyć urządzenia bezpośrednio ze sobą.

ArtS :)
 

Michael_5

New member
Podłączenie

Fajnie a można spytać jak je połączyc ze sobą ??? i jaki kanał wybrać aby nagrywarka widziała sygnał z odtwarzacza DVD ?

A dlaczego dziwne pomysły ? Jak chcę sobie wgrać np coś, co może mnie najść ochota oglądać wieczorem a nie chce mi się grzebać w setkach płyt to mam natyczniast. Np jakieś wesele rodzinne, nie mówiąc o swoim :) lub filmik xxx :D
 
Ostatnia edycja:

bratpit

New member
Michael_5 napisał:
Fajnie a można spytać jak je połączyc ze sobą ??? i jaki kanał wybrać aby nagrywarka widziała sygnał z odtwarzacza DVD ?

Podlacz kablem scart, a w nagrywarce ustaw wejsce AV [1,2 lub 3]. Czyli tak jakbys nagrywal z zewnetrznego zrodla -- nie ma tutaj znaczenia czy jest to np. kamera czy tez DVD.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Po pierwsze: setek filmów na dysku nie zmieścisz, chyba że nagrywarka nagrywa MPEG4 i ma olbrzymi dysk. Po drugie mniej czasu zajmie znalezienie płyty, niż przegrywanie setki filmów w czasie rzeczywistym. Dlatego jest to dla mnie dziwne.

ArtS :)
 

louis66

New member
mam ta nagrywarke od paru dni...wszystko jest ok ale mam jeden problem....jak nagram sobie film na twardym dysku i podziele go na podrozdzialy to moge po nich swobodnie przeskakiwac ale jak ten sam film nagram na plycie DVD to niestety nie jest to mozliwe....nagrywarka pokazuje film jakby byl jednym rozdzialem....dodam ze plyte finalizuje tak jak trzeba....czy ktos zna odpowiedz na ten problem?
 

jpio

New member
Witam,

mam prośbę do posiadaczy 750-tki lub 950-tki o zdjęcie ekranu z tymi podobno małymi napisami przy DivX - jestem już prawie zdecydowany, tylko mnie wystraszyły te głosy o nieczytelnych napisach.

I jeszcze jedna sprawa dla mnie ważna - skalowanie divx do ekranu 16:9 przy podłączeniu HDMI - czy sony puszcza na ekranie 16:9 filmy divx w oryginalnych proporcjach (czyli zazwyczaj 1:2.35) z czarnymi pasami u góry i dołu, czy też może rozciąga divx na cały ekran tak jak robił to mój samsung hd-850 ? W TV nie można zmieniać proporcji dla obrazu HDMI, a nie lubię oglądać zniekształconego obrazu.

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Do góry