Kino domowe do Yamahy v685

maciek991

New member
Cześć,
Za kilka tygodni wprowadzam się do nowego mieszkania i zastanawiam się nad zmianą głośników do kina. Posiadam apmli Yahama v685 i chce ją zostawić.
Obecie podłączone są dali zensor 3 + center. Z racji większej ilości miejsca, mysle nad tym żeby kupić zensor 7 na przod a na tył dać 3. I tu pytanie, czy warto zensory 3 używać jak surround czy sprzedać i kupić zensor 1?
Jak kompletowałem zestaw kilka lat temu to zensory miały super cenę do jakości, teraz widzę że jest już nowa wersja Oberon. Czy warto dopłacić do nich? Czy jest może obecnie jakas alternatywa do dali która warto rozważyć i będzie ładnie grać z moją yamaha?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak Ci odpowiadaja Zensory to kup tak jak piszesz 7 na przód a te 3ki daj na tył - nie sprzedawaj ich i nie wymieniaj na słabsze 1ki.
Nowsza wersja to już Oberon i też możesz je zakupić.
Wszystko zależy jaki masz budżet na całość czy same fronty - oczywiście że są lepsze opcje - wszystko zależy od $.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak duże pomieszczenie masz ?
Kasy starczy tylko na fronty i w razie czego mogą być z "innej parafi" niż reszta ?
 

maciek991

New member
Cały salon 33m2, miejsce "kinowe" to połowa, 16m2. Do tego pomieszczenie jest wysokie (koło 4,5m) ze skosami w rogach. Budżet mogę zwiekszyc (odłożyć trochę w czasie) jeśli to znacznie poprawi efekt. Raczej chciałbym zostać przy jednej serii
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Rozumiem kolumny pod kino domowe ? Jeśli tak to celuj może w Klipsch np. R620f albo iść wyżej i RP6000 - z Yamaha dobrze się to zgrywa.
Z innych może coś z Heco, Tannoy, KEF, Fyne ale wg mnie Klipsch w KD jest bardzo dobry.
Z czasem dokupisz resztę elementów do kompletu.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Cześć,
Za kilka tygodni wprowadzam się do nowego mieszkania i zastanawiam się nad zmianą głośników do kina. Posiadam apmli Yahama v685 i chce ją zostawić.
Obecie podłączone są dali zensor 3 + center. Z racji większej ilości miejsca, mysle nad tym żeby kupić zensor 7 na przod a na tył dać 3. I tu pytanie, czy warto zensory 3 używać jak surround czy sprzedać i kupić zensor 1?
Jak kompletowałem zestaw kilka lat temu to zensory miały super cenę do jakości, teraz widzę że jest już nowa wersja Oberon. Czy warto dopłacić do nich? Czy jest może obecnie jakas alternatywa do dali która warto rozważyć i będzie ładnie grać z moją yamaha?

zrób tak jak piszesz

zostaw zenzor 3 na tyły , na fronty zakup 7 , po czasie dokup suba i masz bajka kino
 
Do góry