Granitowe podstawy pod subwofer.

szybal

Banned
Tak jak w temacie myślę o zakupie takowych podstaw z granitu pod subwofery bez " kolców "
Może ktoś kto zna się na rzeczy mógł by pomóc i doradzić co i jak.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja kupiłem granity pod Pylony na alle... - wybierasz z pośród różnych kamieni który Ci się podoba , podajesz wymiary i po sprawie :grin:
 

Momo707

New member
Nie kupuj kamieni bo są z kamienia, kumasz ? Zadaniem podstawy pod sub jest izolacja jego drgań a nie odizolujesz drgań stawiając go na twardym kamieniu , skąd w ogóle takie pomysły? Kamień ma sens ale jako jego obciążenie w projektach DIY a nie jako izolacja drgań- pomyśl logicznie. Masz do tego celu podstawki/ nóżki od SVS soundpath przykrecane do suba od dołu i tyle w temacie , zapomnij o granitach czy innych badziewiach
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Audiofile robią wiele rzeczy pod wpływem ludzi chcących wykorzystać ich naiwność i niewiedzę. Jest tyle produktów, nie mających wpływu na dźwięk a jednak się sprzedają. Szkoda, że lekcje fizyki nie mają działań praktycznych typu "dlaczego jakość prądu zmiennego nie wpływa na dźwięk uzyskany ze wzmacniacza". Albo "dlaczego głośnik gra lepiej pod obciążeniem a nie stojąc na ciężkim podłożu".
Ostatecznie może stać na płycie kamiennej, jeśli jest wyposażony w kolce. Wówczas faktycznie amplituda drgań membrany może być o pikometry precyzyjniejsza.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Szkoda, że lekcje fizyki nie mają działań praktycznych typu "dlaczego jakość prądu zmiennego nie wpływa na dźwięk uzyskany ze wzmacniacza". .


bracie nie mów takich rzeczy bo obrażasz ludzi a nawet ich sąsiadów :lol: metr kabla zmienia i już!:lol: :krol:
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Szybal chcesz kupić takie granity ze względów wizualnych czy innych ?
Jak wizual to pod granity podkładki gumowe/filcowe i tak samo pod suba aby na sztywno nie stał.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak w temacie myślę o zakupie takowych podstaw z granitu pod subwofery bez " kolców "
Może ktoś kto zna się na rzeczy mógł by pomóc i doradzić co i jak.

Jak chcesz granit, a nie chcesz kolców to zamów u Gościa , który będzie Ci robił, aby pod nim zrobił Ci z granitu 1-2 cm podstawki i je przykleił od spodu. Granit zdecydowanie jest lepszym materiałem do oddzielenia rezonansów np suba, jeśli będzie oddzielony od podłogi.

A ile to daje (oczywiście to nie jest jakaś przepaść), ale też nie zbankrutujesz jak zakupisz, sprawdzając np mieszkając w bloku, robisz coś takiego, włączasz sobie film na pewnej głośności na odpowiedniej scenie i najpierw słuchasz bez, a potem z podstawą granitową w tym salonie. A potem gonisz do sąsiada pod Tobą mieszkającego i robisz dokładnie to samo. Nie jest to jakaś mega różnica, ale jest i sam sąsiad również to przyzna. Jak mieszkałem w bloku to miałem podstawę z granitu 4 cm plus nóżki, teraz w domu mam 3cm plus nóżki.
Do tego dochodzi aspekt wizualny, oczywiście jak komuś coś takiego się podoba.
 
Do góry