Soundbar do AF9, 23m kwadrat, budżet 3k

mygumas

New member
Cześć,

chcę kupić Soundbar, ma służyć do wszystkiego i niczego.
Sport, Netflix, normalna telewizja UPC, granie muzyki podczas imprezek w domu w gronie 6-8 osób :)

  • Soundbar działać będzie z telewizorem Sony AF9
  • Od telewizora do kanapy mam 2.5-3m
  • Pokój ok 23m kwadrtatowe.

Rozważałem trzy modele, tj;

  1. Samsung Harman Kardon HW-Q70R, ok 2.5k pln
  2. Sharp HT-SBW800, ok 2.4k pln
  3. Philips TAPB603/10. ok 1.5k pln

Philips jest najtańszy, czytałem jednak, że sprawuje się bardzo dobrze. Z drugiej strony Samsung/Sharp mają większą moc całkowitą, Samsung 330W a Sharp 570W, więcej kanałów, Samsung 3.1.2, Sharp 5.1.2 Mocniejszy sub w Samsungu 160W, 100W w Sharp.

Jeśli nie odczuję różnicy to nie muszę oczywiście dopłacać do droższego, ale jeśli zrobi różnicę droższy model to jestem w stanie dopłacić, tylko do którego?

A może wszystkie trzy opcje odłożyć na bok i Wy macie jakiegoś gniecącego w.w. modele, faworyta kozaka :)



Pozdr
 

Maroch84

New member
Podłączam się do wątku, również zainteresowały mnie***te modele. Wszystkie obsługują Dolby Atmos, pytanie czy w przedziale 1,5 - 2,5 slychac różnice czy jest tak subtelna, że "zwykle ucho" tego nie wychwyci. A moze jak pyta Mygumas jest cos innego co miażdży:)
 

leszekmw

New member
mygumas sam chodzę za jakimś sprzętem tego typu ew. małym KD.
mogę dodać że atmos bez górnych głośników na sounbvarze nie istnieje tak w zasadzie i niema się co oszukiwać .
sorroundy też by się przydało mieć .
w odsłuchu muzycznym Q70 gra gorzej od Q60 według mnie i nawet sprzedawca po cichu to potwierdził że sie przepłaca.
a Q60 to to samo co N650 który w tej chwili można kupić w niezłych cenach i według mnie to byłby najlpeszy wybór dla Ciebie..
ewentualnie czekać na jbl9.1 ale podejrzewam że cena będzie zbyt wysoka...
 

leszekmw

New member
nie słuchałem , nie moja półka cenowa ..
pewnie jest to bardzo sprawny sprzęt.. , ale w tym przedziale cenowym to trzeba się już porządnie zastanowić czy się nie chce jakiegoś KD.
z drugiej strony - masz porządny soudnbar z głośnikami do góry i z satelitami..zero problemów z rozstawianiem kolumn co jest głównym powodem dla którego kupuje się sonbary.
weź kup go i posłuchaj , najwyżej oddasz ..
tylko tak patrzę to już nie za bardzo nowe widać ..są w mediaexp. z satelitami ale tylko w wybranych sklepach.. , jego odpowiednik to Q80
 

damianek1623

New member
Witam,
obecnie też rozglądam się za soundbarem i myślę właśnie nad jbl 5.1 lub upolować gdzieś k950.
Z tego co zauważyłem to na plus JBL: duży subwoofer 25cm
Minus JBL: brak dobly digital plus - chodzi mi o netflix jak sobie wtedy poradzi z dźwiękiem przestrzennym.

Jeśli chodzi o samsunga to bardzo obawiam się o ten subwoofer, tylko 16cm głośnik, czy to nie za mało aby wytworzyć mocny i przyjemny bas?

Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem i rozwiać moje wątpliwości?
 

TomekOp

Member
Witam,
obecnie też rozglądam się za soundbarem i myślę właśnie nad jbl 5.1 lub upolować gdzieś k950.
Z tego co zauważyłem to na plus JBL: duży subwoofer 25cm
Minus JBL: brak dobly digital plus - chodzi mi o netflix jak sobie wtedy poradzi z dźwiękiem przestrzennym.

Jeśli chodzi o samsunga to bardzo obawiam się o ten subwoofer, tylko 16cm głośnik, czy to nie za mało aby wytworzyć mocny i przyjemny bas?

Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem i rozwiać moje wątpliwości?
Nad jbl sie zastanow i poczytaj na tym forum o stukaniu i pierdzeniu suba.
 

leszekmw

New member
Witam,
obecnie też rozglądam się za soundbarem i myślę właśnie nad jbl 5.1 lub upolować gdzieś k950.
Z tego co zauważyłem to na plus JBL: duży subwoofer 25cm
Minus JBL: brak dobly digital plus - chodzi mi o netflix jak sobie wtedy poradzi z dźwiękiem przestrzennym.

Jeśli chodzi o samsunga to bardzo obawiam się o ten subwoofer, tylko 16cm głośnik, czy to nie za mało aby wytworzyć mocny i przyjemny bas?

Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem i rozwiać moje wątpliwości?

ale masz rozrzut..
950 to super maszyna w porównaniu do jbl5,1... , to już czekaj na 9,1 lepiej , przynajmniej będzie miał głośniki do góry.., ale pewnie w porównaniu do 950 będzie i tak lipa.., możliwe ze będzie go można porównywać z k850 /Q80 / , zobaczymy..
co do basu.., zależy jakie masz ustawienie , jak duży pokój.. , ale w normalnych warunkach "blokowych" w zupełności wystarczy 16cm.
no chyba że mieszkasz w swojej chałupie , nie masz sąsiadów i nie szkoda Ci uszu to wtedy wiadomo że większy powinien móc więcej ..
pytanie czy na pewno Ci tak bardzo potrzeba tyle basu..
 

damianek1623

New member
ale masz rozrzut..
950 to super maszyna w porównaniu do jbl5,1... , to już czekaj na 9,1 lepiej , przynajmniej będzie miał głośniki do góry.., ale pewnie w porównaniu do 950 będzie i tak lipa.., możliwe ze będzie go można porównywać z k850 /Q80 / , zobaczymy..
co do basu.., zależy jakie masz ustawienie , jak duży pokój.. , ale w normalnych warunkach "blokowych" w zupełności wystarczy 16cm.
no chyba że mieszkasz w swojej chałupie , nie masz sąsiadów i nie szkoda Ci uszu to wtedy wiadomo że większy powinien móc więcej ..
pytanie czy na pewno Ci tak bardzo potrzeba tyle basu..


Dzięki za informację, patrząc na ceny, rozrzut nie jest aż taki duży.
Salon ma około 25m2. Mieszkam w domu, więc basu może być dużo.
Póki co będę obserwował rynek, może prawie trafię na jakąś promocję, jakie czasami na przykład zdarzają się na ibood.
 

Maroch84

New member
ale masz rozrzut..
950 to super maszyna w porównaniu do jbl5,1... , to już czekaj na 9,1 lepiej , przynajmniej będzie miał głośniki do góry.., ale pewnie w porównaniu do 950 będzie i tak lipa.., możliwe ze będzie go można porównywać z k850 /Q80 / , zobaczymy..
co do basu.., zależy jakie masz ustawienie , jak duży pokój.. , ale w normalnych warunkach "blokowych" w zupełności wystarczy 16cm.
no chyba że mieszkasz w swojej chałupie , nie masz sąsiadów i nie szkoda Ci uszu to wtedy wiadomo że większy powinien móc więcej ..
pytanie czy na pewno Ci tak bardzo potrzeba tyle basu..

Kupiłem Q70 i w dniu testu przyszła sąsiadka z góry, że sami w bloku nie mieszkamy, takze myślę że bas i poziom głośności jest wystarczajacy:) zapewne w jbl bas mocniejszy i wrażenie lepsze, ale ja daję duży plus za dolby atmos, faktycznie slychac dźwięk przestrzenny, do Netflixa wystarczające wg mnie.
 
Do góry