Rozwiązanie problemu z samoczynnym włączaniem się JBL BAR 5.1

milanoa

Member
Dotyczy tv od Sony z androidem przez port hdmi arc.

1. W trybie eco wszystko na off.

2. Display - Daydream - When to sleep ma być Never.

3. Settings Networks- Remote start ma być na on.

4. Home Network - IP control - Simple IP control ma być na on.

Po tych zabiegach u mnie soundbar nie wzbudza się od 2 miesięcy samoczynnie, odpukać w niemalowane :D.
Wpięte urządzenia bezpośrednio w belkę, pięknie przepuszcza sygnał w 4K z HDR-em :).
 
Ostatnia edycja:

Darekpop

New member
U mnie na Sony xf9005 tą metodą nie zadziałała. Po dwóch minutach na wyświetlaczu bara 5.1 pojawia się ON i tyle z ładowania. Póki co odłączam kabel HDMI.
 

milanoa

Member
Ustawienia w polskiej wersji językowej, tyczy się wersji androida 7.0

1. Zasilanie - Eco - wszystkie opcje wyłączone.
2. Wygaszacz ekranu - Uśpij Urządzenie - Nigdy
3. Sieć - Zdalne uruchamianie - suwak przesunięty w prawo.
4. Konfiguracja sieci domowej - Kontrola IP - Prosta kontrola IP - suwak przesunięty w prawo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JBL Bar 9,1 z Dolby Atmos.
Z Dolby Atmos masz LG GX w super cenie.
Oraz Ray Danz , ten w extra cenie.
 

tadzikj

New member
No i problem powrócił. :(
Pomimo wymiany kabla na nowszy, lepszy, wzbudzanie nie występowało raptem przez kilka dni. Różne kombinacje z telewizorem nie przyniosły rozwiązania problemu.

Zauważyłem, że jak pozbawię telewizora (OLED B9) i soundbara (9.1) prądu na jakiś czas to po ponownym zasileniu sprzętu soundbar przez kilkadziesiąt minut pozostaje niewzbudzony. Potem przy włączaniu i wyłączaniu telewizora znów się wzbudza. Jest to losowość. Raz sie wzbudza tuż po wyłączeniu telewizora innym razem po kilku lub kilkunastu minutach. Jeżeli soundbar wyłączę oryginalnym pilotem też się wzbudza w różnym czasie.
Po sugestii serwisu JBL podłączyłem soundbar z tv przez złącze optyczne odpinając kabel HDMI. Po kilkudziesięciu minutach z ciekawości na Standby podłączyłem soundbar i tv dodatkowo kablem HDMI i okazało się że soundbar nie wzbudza się po wyłączeniu telewizora. Ale co ciekawe pojawiło się dźwiękowe sygnalizowanie zmiany głośności sounndbara (takie pik, pik) przy naciśnięciu klawisza głośności. Bardzo mnie to irytowało więc przywróciłem soundbar do ustawień fabrycznych. Pikanie zniknęło ale powróciło wzbudzanie się soundbara po wyłączeniu tv. :(
Na tą chwile nie udało mi się wrócić do ustawień tv i soundbara przy tych samych ustawieniach, które spowodowały niewzbudzanie się soundbara. Nie mam pojęcia w jaki sposób ustawić pikanie soundbara przy zmianie głośności.

Jakieś pomysły?
 

barti60

New member
Hej,
W sumie nie mam Bar 9.1 i oleda LG ale mam telewizor LCD LG i soundbar (tez LG, ale to bez znaczenia) bo problem miałem ten sam. Znaczy u mnie było tak, że po wył. tv po ok 1 min albo nawet szybciej soundbar sam się włączał, odczekiwał chwile nie wykrywał sygnału i po ok 5 min znowu się wyłączał i już był spokój. Kombinowałem tez kablami HDMI i optykiem. Zostało tak ze mam podpięte i to i to działam na HDMI ARC. i problem ustąpił, ale w międzyczasie była też aktualizacja oprogramowania tv..
 
Do góry