JBL 5.1 czy nowy JBL 5.1 Surround + jak podłączyć

Tonislaw

New member
Dzień dobry,
Mam dwa pytania:

1. Zanoszę się z kupnem kina domowego do salonu. Byłem zdecydowany na JBL 5.1,ale widzę, że wyszła nowa wersja (model) tj. Surround. Który waszym zdaniem będzie lepszym wyborem?
Surround z tego co wiem nie ma odłączanych głośników, co nie powiem, podobało mi się w 5.1. Jak z dźwiękiem przestrzennym w Surround, bez tych głośniczków?

2. Mając jeden z ww zestawów oraz posiadając PS4 i telewizor Samsung QE65Q67RAT, jak to wszystko ze sobą połączyć? Oczywiście HDMI PS4<->TV, ale co z kinem domowym?

Pozdrawiam
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Włączanie przez telewizor to nie samoczynne...
Poczytaj jak ustawic telewizor by nie włączał soundbara.

BAR 5.1surround jest następcą BAR 3.1, BAR 9.1atmos to nastepca BAR 5.1.
 

Niver92

New member
Mam właśnie podobny problem, póki co muszę mieć połączony bar 5.1 poprzez optyka. Niestety jak podłączyłem przez hdmi to po wyłączeniu TV po chwili bar sam się włącza i tak już zostaje. Mam TV xf9005 czy ktoś już rozwiązał problem jak chodzi o połączenie z tym Sony? Temat o jbl 5.1 przeczytałem już cały, ale nie znalazłem ram rozwiązania niestety
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Problem rozwiązał forumowy kolega milanoa:

"Dotyczy tv od Sony z androidem przez port hdmi arc.

1. W trybie eco wszystko na off.

2. Display - Daydream - When to sleep ma być Never.

3. Settings Networks- Remote start ma być na on.

4. Home Network - IP control - Simple IP control ma być na on.

Po tych zabiegach u mnie soundbar nie wzbudza się od 2 miesięcy samoczynnie, odpukać w niemalowane .
Wpięte urządzenia bezpośrednio w belkę, pięknie przepuszcza sygnał w 4K z HDR-em ."

http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-d...samoczynnym-wlaczaniem-sie-jbl-bar-5-1-a.html
 

Niver92

New member
Problem rozwiązał forumowy kolega milanoa:

"Dotyczy tv od Sony z androidem przez port hdmi arc.

1. W trybie eco wszystko na off.

2. Display - Daydream - When to sleep ma być Never.

3. Settings Networks- Remote start ma być na on.

4. Home Network - IP control - Simple IP control ma być na on.

Po tych zabiegach u mnie soundbar nie wzbudza się od 2 miesięcy samoczynnie, odpukać w niemalowane .
Wpięte urządzenia bezpośrednio w belkę, pięknie przepuszcza sygnał w 4K z HDR-em ."




Dzięki mordeczko, po tych zastosowaniach póki co się nie włącza sam. Ale ciekawi mnie teraz inna rzecz, otóż po tym zabiegu jak wyłączę TV gdzie wtedy i SB się wyłącza to zastanawiam się czy one teraz się ładują czy nie... ponieważ po użytkowaniu przez 2-3h nawet to jak wyłączę sb, to dioda świeci się na czerwono może tylko przez 2-3 minuty i gaśnie i tak już pozostaje. Mógłbyś uspokoić moje myśli co i jak? Bo wcześniej jak miałem przez optyka połączone to było widać że ładuje przez dłuższy czas satelitki, a teraz po zabiegu z hdmi jest taka o sytuacja
 

milanoa

Member
Tylne głośniki podpinasz aby się naładowały dopiero jak migają na nich diody na czerwono po ich włączeniu, po co je ładować co 2-3 godziny. Podpinasz jak się całkowicie rozładują.
 

Darekpop

New member
Jak ładuje to pali się cały czas czerwona dioda.
Jak słaba bateria czerwona dioda miga.
Jak satelity działają pali się biała dioda.
Jak satelita utracił połączenie miga biała dioda.
Nie widziałem, żeby w ogóle się nie paliła. Ja zrobiłem wszystko zgodnie z opisem i po wyłączeniu SB po dwóch minutach uruchamia się ponownie i świeci na biało. Czyli nie ładuje. Taka lipa.
 

Niver92

New member
Ale co to ma do rzeczy co napisałem, głośniki lądują się i tak dopiero jak je podlaczysz i SB jest wyłączony, a ja pisałem o tym że po użytkowaniu około 2-3h bateria powinna spaść co nieco, ale po podłączeniu do SB i po wyłączeniu teraz poprzez Hdmi to na czerwono pali się tylko przez 2-3 minuty i później gaśnie i nic nie ma. A jakoś nie wieżę w to by po 2h one miałyby się naładować w ciągu 3 minut
 
Ostatnia edycja:
Do góry