Jbl 9.1

rob1975

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wreszcie pojawi się soundbar JBL z dolby atmos.
Bar 9.1 pod wieloma względami przypomina swoich poprzedników i jest on bardziej ewolucją aniżeli rewolucją. Na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie jest nieco zgrabniejsze, wygląda nieco lepiej i prezentuje się po prostu solidniej niż swój poprzednik.


Powrócił motyw pary odłączanych głośników. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość rozstawienia ich po pokoju tak, by zapewnić sobie jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania filmów czy po prostu słuchania ulubionej muzyki. Z wiadomych względów nie byłoby to możliwe, gdyśmy mieli do czynienia z jednym, podłużnym urządzeniem.

Głośniki mają działać przez 10 godzin na jednym ładowaniu, które odbywać się będzie przez ponowne przyczepienie do soundbaru. Z powracających funkcji warto wymienić również wbudowany Chromecast, Air Play 2 i Bluetooth, a także 25-centymetrowy subwoofer.

Największą nowością jest oczywiście wsparcie technologii Dolby Atmos, która nie została wcześniej wykorzystana w głośnikach tego producenta.

JBL Bar 9.1 pojawi się w sprzedaży na wiosnę i ma kosztować 900 dolarów.

Źródło: Tabletowo
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Cena wypas.

JBL_BAR_9-1_GROUP_HERO_004_X4_d4408ae3-bae7-4808-bd39-b1cead5d91fb-prv.jpg


https://news.harman.com/releases/jb...-the-jbl-bar-9-1-true-wireless-surround-sound
 

Miki983

New member
Czekam z niecierpliwością na ten soundbar. Miałem wstawić pełne kino 5.1.2, ale niestety mieszkanie w bloku wymaga kompromisów. Do tego żona jak usłyszała , że chce pruć sufit itp... ech samo wiecie :-/

Teraz posiadam Logitech Z5500 i myślę, że ten sondbar zje je na śniadanie. Głośników potrzebuje w 99% do filmów i gier, a że oglądam sporo filmów z dźwiękiem w atmos - wkurza mnie, że mój dotychczasowy sprzęt downmixuje mi to do DD 5.1.
Ciekawe tylko co z DTS:X? No i mam nadzieję na obsługę co najmniej 4 HDMI IN.

Widziałem już ten soundbar w jakimś sklepie za 4799 zł i w opisie wkrótce dostępny.
Kupował będę bliżej końca roku razem z telewizorem, ale to jeszcze czekam jak sprawa Sony i HDMI 2.1 się rozwinie, bo chciałem 75XH95, ale jak narazie słabo to wygląda.

Ps. Sorki za offtop
 

Miki983

New member
Pomyśl jeszcze nad klipsch bar 54 lub 48 mają atoms i DTS x którego brak w JBL ...
Faktycznie umknął mi ten Klipsch, jednak ma być dopiero na jesień i 5800 zł w stanach plus dodatkowo tyły pewno z 1500 zł hmm będę obserwował jak się sytuacja rozwinie i zobaczymy pierwsze testy itp

Dzięki za sugestię.
 

Miki983

New member
Zostaje jeszcze samsung hw-q80r

Coś do Samsunga nie mam przekonania. Nie wiem dlaczego te ich soundbary takie jakieś tandetne mi się wydają.
Swoją drogą najlepiej byłoby przetestować i ocenić. Wiecie może czy jakieś sklepy audio wysyłają na testy takie rzeczy jak soundbar? Wiem, że z zestawami kina oczywiście po zaliczce to możliwe i uważam, że jak mam kupić listwę za 5 czy wiecej tysięcy nie chciałbym brać kota w worku i być zawiedzionym.

Jak już z półki Samsunga to i LG SN11RG bardziej do mnie przemawia.
 

podhalanin

New member
Do wczoraj stawiałem na Teufela, ale widzę że jest nad czym myśleć.
JBL 9.1, Citation Bar czy Klipsch-54? Co z tej trójki Szanowni by wybrali?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Harman Citation BAR i do tego SUB, sa dwa modele do wyboru, Surroundy. Za jakiś czas tez można Towery. Citation sam w sobie jest super, świetnie odtwarza muzykę.
 

aqer

New member
Mam pytanie odnośnie tego soundbara. Kupiłem taki w euro rtv agd ale nie ma w zestawie zaślepek na soundbar i głośniczki. Napisane jest w instrukcji że zaślepki występują w określonych regionach. Czy mieliście zaślepki w swoich zestawach?
 

aqer

New member
Mam pytanie odnośnie tego soundbara. Kupiłem taki w euro rtv agd ale nie ma w zestawie zaślepek na soundbar i głośniczki. Napisane jest w instrukcji że zaślepki występują w określonych regionach. Czy mieliście zaślepki w swoich zestawach?

Chodzi oczywiście o JBL 9.1
Powinny być zaślepki w zestawie czy nie?
 
Do góry