Jbl 9.1

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Bawiłem się przez weekend BAR 9.1 podłączonym do 65c9, nic nie pierdzi, nie przerywa, nic nie trzeba resetować. Głośnością soundbara można sterować z pilota tv lub od soundbara.
 

zegnal

New member
kiki tak chodzi mi o Jbl 9.1. Więc mówisz, że Jbl zagra lepiej tak? Pod jakimi względami?
Jeszcze przy okazji chciałem podpytać czy bardzo duża jest różnica między Jbl 9.1 a 5.1 (z satelitkami)?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
BAR 9.1 tworzy fajna przestrzeń dźwięku dla efektu surround, o jednolitej charakterystyce dźwięku. 9.1 lepszy, bo ma chromecast, a to sporo lepszy rodzaj transmisji dźwięku od BT.
 

SilkKheldar

New member
kiki tak chodzi mi o Jbl 9.1. Więc mówisz, że Jbl zagra lepiej tak? Pod jakimi względami?
Jeszcze przy okazji chciałem podpytać czy bardzo duża jest różnica między Jbl 9.1 a 5.1 (z satelitkami)?
9.1 obsługuje Dolby Atmos a 5.1 nie. Poza tym ma jakby solidniejszą konstrukcję. Na logikę też ponieważ ma więcej głośników to dźwięku będzie "więcej" (nie miałem jednak okazji słuchać Bar 5.1 więc może tam też jest już bardzo dobrze).
Mam 9.1 i w niektórych momentach "głośniki z sufitu" robią niesamowite wrażenie (np. 24 minuta Strażników Galaktyki vol.2, gdy z góry ląduje statek Ego) aczkolwiek różnica między 5.1 a stereo jest znacznie większa niż między 5.1 a Atmos (no i trzeba jeszcze mieć źródło takiego dźwięku (u mnie wystarcza sam TV))
 

SilkKheldar

New member
Witam. Mam przy okazji tego tematu pytanie odnośnie JBL 9.1, czy po podłączeniu do tv Sony Xf9005 będzie można sterować głośnością za pomocą pilota od telewizora czy taka możliwość jest jedynie z soundbarem od tego samego producenta?
Ja co prawda testowałem z SONY XD8505 ale to bardzo podobny model i tutaj przy połączeniu przez HDMI można sterować dźwiękiem przez pilota TV. Również przy włączaniu TV soundbar sam się włącza. Oczywiście wyjście dźwięku TV ma być ustawione na urządzenie zewnętrzne.
 

SilkKheldar

New member
ok. 18 m2, pokój wysokości 2,5m. Przy głośności 10-12 jest super a skala jest chyba do 25 albo 30. Przy poziomie 10-15 (więcej nie dawałem bo łeb urwie przy głośniejszych scenach) muszę wsadzać papier albo szmatę w drzwi od pokoju bo inaczej przy większych basach drżą w zawiasach i hałasują ;)
Dźwięk jest bardzo czysty i przestrzenny. To dla mnie ważniejsze niż zapas mocy.
 

Dranek

New member
To mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich serdecznie.

Wczoraj kupiłem JBL 9.1, podłączyłem do TV LG 65UH950V za pomocą kabla HDMI. Oczywiście wejście wyjście HDMI Arc. Do kompletu mam podłączonego do Tv za pomocą HDMI nowego Xbox series X który wspiera obsługę Dolby Atmos.

No właśnie, w ustawieniach xboxa chciałem włączyć aby dźwięk w nowych grach które też wspierają atmosa był odpowiednio ustawiony i nie mogę tego zrobić. Wyskakuję komunikat jak na załączonych zdjęciach. Dotyczy to atmosa oraz DTS:x.

Najwyższa opcja która chodzi to DTS Digital Surround i po włączeniu tego trybu na wyświetlaczu JBL pokazuję DTS neural x.

To samo dotyczy Netflixa gdzie nawet nowych filmów nie odtwarza w Dolby Atmos.

Wszystko podłączone zgodnie z instrukcją. Czy tak ma być czy u mnie jest coś jest nie tak.

Oprócz tych niedogodności dźwięk jest bardzo dobry, bas wymiata! Wcześniej miałem soundbara LG Hs9, może był głośniejszy ale JBL ma zdecydowanie lepszą jakość dźwięku.
 

Attachments

  • 20201129_133255.jpg
    20201129_133255.jpg
    358,6 KB · Wyś: 44
  • 20201129_133311.jpg
    20201129_133311.jpg
    361,1 KB · Wyś: 39
  • 20201129_133339.jpg
    20201129_133339.jpg
    450,5 KB · Wyś: 36

zegnal

New member
Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc.
Mój wybór padł jednak na 5.1 ale z tego wzgledu, że miałem okazję kupić go w dobrej cenie.
Jak na razie jestem bardzo zodowlony ze sprzętu.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
To mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich serdecznie.

Wczoraj kupiłem JBL 9.1, podłączyłem do TV LG 65UH950V za pomocą kabla HDMI. Oczywiście wejście wyjście HDMI Arc. Do kompletu mam podłączonego do Tv za pomocą HDMI nowego Xbox series X który wspiera obsługę Dolby Atmos.

No właśnie, w ustawieniach xboxa chciałem włączyć aby dźwięk w nowych grach które też wspierają atmosa był odpowiednio ustawiony i nie mogę tego zrobić. Wyskakuję komunikat jak na załączonych zdjęciach. Dotyczy to atmosa oraz DTS:x.

Najwyższa opcja która chodzi to DTS Digital Surround i po włączeniu tego trybu na wyświetlaczu JBL pokazuję DTS neural x.

To samo dotyczy Netflixa gdzie nawet nowych filmów nie odtwarza w Dolby Atmos.

Wszystko podłączone zgodnie z instrukcją. Czy tak ma być czy u mnie jest coś jest nie tak.

Oprócz tych niedogodności dźwięk jest bardzo dobry, bas wymiata! Wcześniej miałem soundbara LG Hs9, może był głośniejszy ale JBL ma zdecydowanie lepszą jakość dźwięku.


Po ARC nie przeslesz atmosa, musisz miec eARC w TV i soundbarze
 

Lekki28

New member
To mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich serdecznie.

Wczoraj kupiłem JBL 9.1, podłączyłem do TV LG 65UH950V za pomocą kabla HDMI. Oczywiście wejście wyjście HDMI Arc. Do kompletu mam podłączonego do Tv za pomocą HDMI nowego Xbox series X który wspiera obsługę Dolby Atmos.

No właśnie, w ustawieniach xboxa chciałem włączyć aby dźwięk w nowych grach które też wspierają atmosa był odpowiednio ustawiony i nie mogę tego zrobić. Wyskakuję komunikat jak na załączonych zdjęciach. Dotyczy to atmosa oraz DTS:x.

Najwyższa opcja która chodzi to DTS Digital Surround i po włączeniu tego trybu na wyświetlaczu JBL pokazuję DTS neural x.

To samo dotyczy Netflixa gdzie nawet nowych filmów nie odtwarza w Dolby Atmos.

Wszystko podłączone zgodnie z instrukcją. Czy tak ma być czy u mnie jest coś jest nie tak.

Oprócz tych niedogodności dźwięk jest bardzo dobry, bas wymiata! Wcześniej miałem soundbara LG Hs9, może był głośniejszy ale JBL ma zdecydowanie lepszą jakość dźwięku.


Podłącz Xbox Series X bezpośrednio do Soundbara. Będzie ok.
 

Dranek

New member
Podłącz Xbox Series X bezpośrednio do Soundbara. Będzie ok.

W Xbox x jest tylko jeden port HDMI, więc to nie przejdzie bo nie podłączę wtedy TV.


Po ARC nie przeslesz atmosa, musisz miec eARC w TV i soundbarze

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, czyli zmiana TV się szykuję. Już dawno myślałem o Oledzie, więc będzie ku temu okazja. Szkoda tylko że pracownik sklepu w którym kupiłem soundbara nie poinformował mnie że muszę mieć TV który wspiera atmos.

Dzięki za pomoc.
 

sebex7

New member
Czyli jeżeli dobrze rozumiem to mając Philipsa 70PUS7304/12 nie obejrzę z Netflixa w TV filmu z dolby atmos, bo Philips nie ma wejścia eARC?
 

Dranek

New member
Nie chcę spamić zdjęciami co chwilę ale one najlepiej obrazują o co chodzi. Poprosiłem mojego szwagra który ma nowy TV Sony aby zobaczył jak mu wyświetla info o filmie The old guard na netflixie który ma dźwięk atmos.

U niego wyświetla Vision + Atmos, a u mnie Vision + 5.1. On ma eArc ja nie... Czyli aby kożystać z dobrodziejstwa atmos trzeba mieć również telewizor z eArc.

Dzisiaj odbieram LG OLED65BX3LB i temat u mnie będzie rozwiązany. Tylko trochę wysokim kosztem :)
 

Attachments

  • my.jpg
    my.jpg
    710,8 KB · Wyś: 71
  • oni.jpg
    oni.jpg
    636,8 KB · Wyś: 70

sebex7

New member
Szkoda....w takim razie w moim wypadku zakup bez sensu, bo TV nie zmienię teraz a na tym co mam nie wykorzystam możliwości belki.
 
U mnie na B8 sam telewizor nie wyświetla jaka ścieżka jest.

Włączyłem HDMI ARC i wszystkie ścieżki 5.1. Może jak sprzęt z atmosem się podłączyć to wtedy będzie atmos
 
Ostatnia edycja:

sebex7

New member
No to inne pytanie bo się gubię. Mój tv wspiera Dolby Atmos, bo bez podłączonego żadnego sprzętu przy filmie np. Old guard w apliakcji netflix na TV jest znaczek dolby atmos. Czy to znaczy, że nie muszę mieć eARC i na JBL będę miał dolby atmos? Mój Philips ma tylko ARC. eARC nie ma. To jestem w stanie z tym TV wykorzystać potencjał JBLa czy nie? Wacham się między nim a kinem 5.1 z Yamha 685 i Polk Audio 531. Ale jeżeli przez brak wejścia nie mogę mieć tej namiastki Dolby Atmos z belki to biorę zestaw 5.1.
 
Do góry