Jbl 9.1

Bertono

New member
JBL bar 9.1 - szumiące satelity

Mam dokładnie taki sam lub bardzo podobny problem jak opisywał @Maverick78.
Mianowice szum dobiegający z odłączanych głośników tylnich. Belka jest podłączona przez HDMI Arc do TV Sony KD-55XD9503. Przykładając ucho do głośnika, niezależnie czy jest wpięty do listwy czy też odłączony, słychać w tle szum. Oprogramowanie Soundbara oraz TV jest aktualne. Pisałem w tej kwestii do JBL ale narazie brak odpowiedzi. Na innych forach (anglojęzycznych) jest to często poruszany problem - nie znalazłem jednak jednoznacznej odpowiedzi lub konkretnego wskazania źródła problemu. Z góry dzięki za sugestie.
U mnie faktycznie jak są odłączone to szumią ale z odległości 30 cm już nic nie słychac. Jak są podłączone to słychać minimalny szum ale inny,jakby płynącego prądu i jest mniejszy. Słychać natomiast dość głośno prawy głośnik jak się ładuje. Dzwoniłem na serwis powiedzieli że szum to ten typ tak ma,a jeśli chodzi o szum głośny podczas ładowania to mogę wysłać na gwarancję i oni wiedzą co kto jest i mogą naprawić. Trochę się nasłuchałem opowieściach o uszkodzonych sprzętach w serwisie z powodu słabego zabezpieczenia paczek i boję się,bo sprzęt wygląda wciąż jak nowy. Z kolei kończy się już gwarancja i nie wiem co robić
 

Bertono

New member
A ja mam problem z dźwiękiem w dolby atmos dd+ po odpaleniu filmu Netflix, Disney i wyświetleniu się na grajbelce dd+ dźwięk przerywa co chwilę. Nie mam oryginalnego kabla HDMI. Ale nawet przy kablu HDMI z ps5 ten problem nadal występuje... Macie może jakieś rady ?
To może być spowodowane źle działającym internetem po stronie tv. Jak u mnie się to działo kasowałem wszystko i włączałem ponownie. Najlepiej wszystko działa na połączeniu Ethernetowym czyli po kablu
 

Bertono

New member
Hej! Słuchajcie, posiadam w/w zestaw JBL Bar 9.1 od 3 lat. Mam z nim problem, ponieważ sam się uruchamia, a później uruchamia automatycznie mój TV Hitachi Qled. Różnice jakie są to zmiana TV z Samsunga na Hitachi, i nie jest podłączony subwoofer ponieważ się popsuł i zbieram na nowy. Co może być przyczyną? Pozdrawiam!
Mój też co rano włączony. Mam philips oled 55 805/12 i problem jest irytujący. Dzwoniłem do serwisu mówią że to wina tv. I niestety tak jest. Jak odłączę hdmi na noc to tak się nie dzieje. Spróbowałem wyłączać funkcje automatycznego włączania urządzeń hdmi na tv ale to nic nie pomaga,albo czasem w ogóle wyłącza możliwość grania przez belkę. Nie ma raczej na to sposobu automatycznego. Ja chyba włączę to na jeden przedłużacz z wyłącznikiem na pilota i tyle. Głupia sprawa ale z tego co wiem nie jesteśmy jedyni
 

Bertono

New member
Mam pytanie odnośnie tego soundbara. Kupiłem taki w euro rtv agd ale nie ma w zestawie zaślepek na soundbar i głośniczki. Napisane jest w instrukcji że zaślepki występują w określonych regionach. Czy mieliście zaślepki w swoich zestawach?
Są na belkę i na satelity w sumie 4 sztuki i to takie fajne magnetyczne...ktoś zajumał
 

Bertono

New member
"...W Samsungu muszę parować kilka razy dziennie satelity i suba... jak mają się dwa pozostałe modele do tego?..."
JBL 9.1 radzi sobie z tym dobrze. Sporadycznie trzeba satelitkę włączyć przyciskiem, który na niej jest.
Natomiast wkurzające jest to, że żeby soundbara w pełni wyłączyć trzeba wpierw każdorazowo specjalnie ustawiać tryb ECO-STANBY co zajmuje ok. 15 sekund (trzeba trzymać odpowiednie przyciski pilota po min. 5s) bo inaczej soundbar sam się włącza jak tylko wykryje sygnał sieci (np. WiFi, którego chyba nikt normalnie nie wyłącza np. na noc). Co prawda w trybie czuwania urządzenie nie pobiera zbyt wiele energii ale się grzeje i ogólnie jest to bezsensowne marnotrawstwo. Poza tym jeśli satelity są wtedy odłączone to potrafią się po dłuższym czasie rozładować. Kiepsko to inżynierowie JBL wymyślili.
Przeczytalaem instrukcję ze 3 razy /szukając odpowiedzi na pytanie dlaczego sam się włącza w nocy soundbar /ale nie znalazłem tego ustawienia..mogę prosić o opis jak to zrobić?
 
Do góry