Jbl 9.1

jacolowawa

New member
Dzień dobry

potrzebuję do mojego telewizora QLED QE85Q95TAT jakiś soundbar. Zastanawiam się nad Samsung HW-Q950T i JBL Bar 9.1.
Przeczytałem wszystko na ich temat. Widziałem je na żywo.
Proszę o pomoc w doradzeniu.
 

jacolowawa

New member
To nie chodzi o to który się podoba tylko proszę o doradzenie czy za HW-Q950T warto dawać 1000zł więcej. Ogólnie bardziej przekonuje mnie JBL 9.1.
Potrzebuję pomocy znawcy w temacie soundbar. Nie wiem czy ma znaczenie w moim wyborze to że mam telewizor Samsunga. Dlatego proszę o pomoc na forum . Czy wg parametrów lepszy jest JBL 9.1 czy HW-Q950T.
 

HaHiro

New member
Pytanie czy warto się przesiadać z jbl 5.1 wersja z odczepianymi głośnikami na jbl 9.1? Jakie są różnice oprócz atmos. Z tego co widzę jbl 9.1 ma jedno wejście hdmi. Czy przez jbl 9.1 bez problemu odtworze ddp5.1, dts?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pytanie czy warto się przesiadać z jbl 5.1 wersja z odczepianymi głośnikami na jbl 9.1? Jakie są różnice oprócz atmos. Z tego co widzę jbl 9.1 ma jedno wejście hdmi. Czy przez jbl 9.1 bez problemu odtworze ddp5.1, dts?
Ogromna różnica to chromecast audio.

"Note 09/11/2020: Thanks to user input, we have verified the claim that this soundbar upmixes all content into 5.1.4 audio. If you're listening to a stereo file, it plays from the bar's front and top speakers as well as from the front and top of its satellites. Even files such as Dolby Digital play on all speakers, including its up-firing channels. That said, this verification doesn't impact our scoring.

The JBL Bar 9.1 is an impressive 5.1.4 setup. It has two detachable satellite speakers that can play your favorite audio wirelessly from anywhere in your room. Although we don't currently test for it, the satellites are advertised as having up to ten hours of continuous playback time and charge when reconnected to the bar or by micro-USB. There's also a subwoofer, which helps to give this bar a bit more thump and punch. The rest of the sound profile is very balanced, making it a good choice for any kind of content, from audiobooks to action flicks. It even has a full range of physical inputs so it supports Atmos and DTS, and there are several ways to connect to it wirelessly."
 

WixiarZ

New member
Właśnie odsłuchuje świeżo zakupione JBL 9.1. Wcześniej grało Logitech z906. Różnica kolosalna :D Choć trochę cichy jest względem poprzednich. No ale to nowy wymiar, że tak powiem. A ja zastanawiałem się nad soundbarem bez tylnych głośników :D One robią taka robotę, że szok. Nie wiem tylko jak podłączyć je pod wifi w google home. Dodaje urządzenie głośnik i nie wynajduje go.
 

SilkKheldar

New member
Gdzieś w środku tego wątku pojawiają się wzmianki, że JBL Bar 9.1 nie obsługuje DTS. Tymczasem wg instrukcji do niego obsługuje nawet DTS:X.
To jak to w końcu jest z tym soundbarem?
Ma może ktoś pełną listę kodeków, z którymi sobie soundbar poradzi?
 

tomex

New member
drodzy pomożecie. mam między dwiema szafami 123 cm. nie ma szans na kupony JBL bo się nie zmieści z dodatkowymi satelitami? muszę czegoś szukać innego najlepiej bez bocznych głośników?
 

pasza87

New member
Cześć,
posiadam tego soundbara, ogólnie wrażenia bardzo pozytywne.
Niestety mam z nim kilka problemów. Zestaw podłączony kablem hdmi 2.1 do LG c9. Standardowo jak u większości osób "pierdzi" przy przełączani kanałów jeśli któryś kanał miał dolby i zmiana na pcm. Dodatkowo jak przez dłuższy czas oglądam netflixa i jest dźwięk dolby 5.1 to po jakimś czasie nagle psuje się dźwięk. Charczy, nie słychać wszystkich kanałów itp, trzeba wyłączyć i włączyć zestaw i jest ok. Czasem się zdarza, że jak włączam TV to go nie wykrywa, nawet jak ręcznie zmienię na żródło arc i włączę soundbara z pilota to i tak nie słychać, wyłączanie tv też nie wiele daje. Trzeba wyłączyć zestaw z prądu i chwile odczekać. No i w bocznych satelitkach słychać cały czas taki szum.
Kupiłem go w ME i teraz kwestia, gdzie go lepiej reklamować, w sklepie czy bezpośrednio w JBL? Mają jakąś naprawę u klienta czy coś?
 

zegnal

New member
Witam. Mam przy okazji tego tematu pytanie odnośnie JBL 9.1, czy po podłączeniu do tv Sony Xf9005 będzie można sterować głośnością za pomocą pilota od telewizora czy taka możliwość jest jedynie z soundbarem od tego samego producenta?
 
Do góry