LG OLED65C8 + soundbar Samsung N950 - problem

b-ronek

New member
Podkusiło mnie połączenie ognia z wodą, czyli wyrobów dwóch najbardziej nienawidzących się firm świata.
No i są problemy.
A pierwszy z nich jest taki:


Połączenie: komputer --> kabel 7,5m --> TV --> N950
Wszystko śmiga, gra i buczy aż miło. No ale z braku eARCa nie będzie bezstratnego ATMOSa.


Przeto przełączam się na taki wariant:
komputer --> N950 --> TV


No i tu jest problemik: co kilka sekund na ekranie ciemność a w głośnikach cisza.
Inne źródło podłączone w ten sam sposób na drugim HDMI (bluray) działa ok.
Co gorsza, kiedy nie wyłączając komputera na HDMI1 soundbara, włączę przez HDMI2 bluray to co pewien czas słychać cichutkie zmasakrowane przebitki dźwięku z HDMI1 (czyli z komputera).
Co jeszcze gorsze, gdy pozostawiłem cały ten zacinający się kram na 30 minut oddaliwszy się celem zjedzenia posiłku regeneracyjnego to problem się magicznie naprawił no i mogłem cieszyć się wieczorem odcinkiem nagranego uprzednio serialu.


No a dzisiaj... od nowa przycinanie.


Nie udało mi się znaleźć na internetach żadnej porady, no może poza jednym obywatelem który pozbył się podobnego problemu zmieniając kabel 15m na 12m.
No ale mój kabelek krótszy i w dodatku TV bardzo go lubi: tylko soundbar ma jakiś problem.
Oczywiście oprogramowanie TV, soundbara i sterowniki w komputerze najświeższe że świeżych.


Co radzicie?
 
Do góry