Zestaw do 5000zł

michal268

New member
Cześć wszystkim,

Szukam czegoś do nagłośnienia małego pomieszczenia 6x6m (idealny kwadrat z telewizorem na jednej ścianie pośrodku) ale z przyszłościową opcją przeniesienia do większego salonu. Chodzi mi o coś co byłoby w miarę uniwersalne i mogłoby być użytkowane 50/50 do muzyki i filmów. Skłaniałbym się ku opcji jakiegoś amplitunera bo wtedy jak rozumiem jest większa szansa aby to w przyszłości ulepszyć. Zależy mi aby amplituner miał opcje WiFi/LAN i obsługiwał Spotify. Musi oczywiście mieć wyjście HDMI no i fajnie jakby udało się też podłączyć do niego Amazon Echo Dot. Już całkiem idealnie byłoby jakby sam wykrywał źródło dźwięku (mam tu na myśli telewizor/Echo Dot czy telefon). Fajnie jakby obsługiwał już technologie Atmos.

Co do głośników/kolumn do tego to nie muszą one być bezprzewodowe (mam kable w ścianach) jeśli pozwoli to np. kupić droższy i lepszy amplituner kosztem głośników, które będą przewodowe.

Obecnie posiadam zestaw Microlab 9c też polecany mi na tym forum i chciałbym go jak najszybciej zmienić. Sama nie integralność HDMI która zmusza mnie do używania wyjścia optycznego plus operowania dwoma pilotami (tv i głośniki) doprowadza mnie do szału.

Fajnie jakby ktoś był w stanie podać mi gotowe zestawienia w tych cenach. Mieszkam obecnie w UK także fajnie byłoby jakby był to sprzęt dostępny też tutaj. Nie jest to jednak warunek niezbędny. Osobie, która doradzi mi najkonkretniej i spowoduje doprowadzenie tematu do końca chciałbym normalnie zapłacić (jako budżet ponad to 5000)

Dziękuje i z góry biję się w pierś jeśli temat nie jest w dobrym dziale (nie wiedziałem czy umieścić go tutaj czy może w amplitunerach) Moderatora w razie czego proszę o przeniesienie tematu
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z amplitunerów Onkyo TX-NR696, Denon AVR-X2600, Yamaha RXV685 i do tego głośńiki, moga byc nawet JBL Arena 180, JBL Studio 280, może wykopiesz e UK.
 

michal268

New member
A które z tych wymienionych amplitunerów uważacie za najlepszy wybór ? Bo wszystkie są łatwo dostępne w przystępnych i podobnych cenach. Plus mam pytanie jaka jest różnica między Onkyo TX-NR686 a sugerowanym tutaj Onkyo TX-NR696. Obecnie jest jakaś promocja na Amazonie i NR686 można kupić za około 1600 zł. Głośnniki JBL Arena 180 udało mi się znaleźć za ~900 zł

Tak jak pisałem cena nie jest tutaj najważniejszym kryterium ale jak na razie jeśli zestaw Onkyo TX-NR686 + JBL Arena 180 uważacie za solidny to pozostałe pieniądze mógłbym np. przeznaczyć na jakieś dodatkowe głośniki czy subwoofer.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A które z tych wymienionych amplitunerów uważacie za najlepszy wybór ? Bo wszystkie są łatwo dostępne w przystępnych i podobnych cenach. Plus mam pytanie jaka jest różnica między Onkyo TX-NR686 a sugerowanym tutaj Onkyo TX-NR696. Obecnie jest jakaś promocja na Amazonie i NR686 można kupić za około 1600 zł. Głośnniki JBL Arena 180 udało mi się znaleźć za ~900 zł

Tak jak pisałem cena nie jest tutaj najważniejszym kryterium ale jak na razie jeśli zestaw Onkyo TX-NR686 + JBL Arena 180 uważacie za solidny to pozostałe pieniądze mógłbym np. przeznaczyć na jakieś dodatkowe głośniki czy subwoofer.
Zestaw już solidny, suba do kompletu poszukaj z wyższej serii czyli Studio 250p.
 

michal268

New member
Przepraszam, że tak odkopuje. Kupiłem już amplituner i nadal zastanawiam się nad głośnikami. Poprzedni sprzedawca po zamówieniu głośników się wycofał z opcji wysyłki więc niestety temat odpadł. Seria JBL Arena i Studio jest ciężka do dostania w Anglii ale mógłbym kupić w Polsce nowe JBL Arena 180 za około 1700 zł.

Tylko teraz pojawiła się też opcja głośników KEF IQ 9, które ktoś blisko mnie sprzedaje w idealnym stanie za ~1000 zł. Czy są to dobre głośniki czy może jednak zostać przy jakiejś seri JBL (np. Arena 180) ? Bardzo prosiłbym o podpowiedź bo chciałbym już zacząć testować amplituner :)
 
Do góry